Єдиний державний реєстр судових рішень УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду
27 лютого 2012 року Справа № 2а/2370/594/2012
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Гриньковська Н.Ю. розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Смілянської районної державної адміністрації Черкаської області про визнання дій протиправними та стягнення грошової допомоги,
встановив:
До Черкаського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Смілянської районної державної адміністрації Черкаської області, в якій позивач ставить питання:
- про визнання протиправними дій щодо невиплати десяти місячних посадових окладів при звільненні з роботи;
- про стягнення грошової допомоги в розмірі десяти місячних посадових окладів при звільненні з роботи.
При цьому, позивачем подано клопотання про поновлення строку звернення до суду з адміністративним позовом.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Статтею 99 КАС України передбачено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
В обґрунтування клопотання про поновлення строку звернення до суду позивач зазначає, що 28.09.2011р. вона звернулась до Смілянської районної державної адміністрації Черкаської області із заявою про виплату грошової допомоги у вигляді десяти місячних посадових окладів у відповідності до вимог ст. 37 Закону України «Про державну службу». Однак листом від 29.09.2011р. №01-11/1847, що був отриманий позивачем 15.10.2011р. їй відмовлено у виплаті зазначених коштів.
В подальшому, 20.10.2011р. позивач з метою захисту своїх прав, звернулась до Смілянської міжрайонної прокуратури із заявою про вжиття заходів прокурорського реагування, з питань відмови виплатити грошову допомогу у вигляді десяти місячних посадових окладів при звільненні. Проте листом від 14.11.2011р. №111-302-11, позивачу було надано відповідь, що дії Смілянської районної державної адміністрації Черкаської області є законними. Вказану відповідь позивач отримала 03.02.2011р.
Інших причин, які б свідчили про поважні причини неможливості вчасного звернення до суду із зазначеним позовом та поважні причини, що зумовили неможливість подати до суду позов щодо визнання дій протиправними та стягнення грошової допомоги, позивач не вказала.
Розглянувши подані документи та матеріали, суд зазначає, що позивач дізналася про порушення своїх прав, з листа Смілянської районної державної адміністрації Черкаської області від 15.10.2011р, отже, місячний строк звернення до суду сплив у листопаді 2011р. Щодо посилання позивача на звернення до органів прокуратури, то суд зазначає, що такі обставини не можуть бути прийняті судом в якості поважної причини пропуску строку судового оскарження. Кодексом законів про працю України передбачено право звернення до суду для вирішення трудових спорів, а звернення до органів прокуратури не визначено як досудовий порядок врегулювання трудових спорів.
За таких обставин суд дійшов висновку, що обставини, якими сторона обґрунтовує причини пропуску строків звернення з позовом до суду, не є такими, що свідчать про поважність пропущення строку звернення до суду.
Отже, на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів суд вважає, що відсутні поважні причини для поновлення позивачеві пропущеного строку звернення до суду.
Статтею 100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Виходячи з викладеного, на підставі ч.1 ст.100 КАС України позовна заява ОСОБА_1 до Смілянської районної державної адміністрації Черкаської області про визнання дій протиправними та стягнення грошової допомоги підлягає залишенню без розгляду.
Відповідно до ч. 3 ст. 155 КАС України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
01.11.2011р. набрав чинності Закон України «Про судовий збір»від 08.07.2011р. №3674, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем на розрахункові рахунки Черкаського окружного адміністративного суду було сплачено судовий збір в розмірі 32,19грн., про що свідчить квитанція про сплату судового збору №103 від 22.02.2012р.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.7 Закону України «Про судовий збір»сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 160, 165 КАС України, суд, -
ухвалив:
Залишити без розгляду адміністративний позов ОСОБА_1 до Смілянської районної державної адміністрації Черкаської області про визнання дій протиправними та стягнення грошової допомоги.
Повернути судовий збір сплачений ОСОБА_1 за квитанцією №103 від 22.02.2012р. в сумі 32грн. (тридцять дві грн. 19 коп.) за реквізитами:
платник: ОСОБА_1;
одержувач: УДК у Черкаській області, р/р 31212206784002, МФО 854018, код отримувача 38031150;
сума: тридцять дві грн. 19 коп.
призначення платежу: 22030001, 01, судовий збір п.3.1.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення в порядку і строки передбачені ст.ст.185-187 КАС України.
Суддя Н.Ю. Гриньковська