Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 лютого 2012 р. справа № 2а/0570/957/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: об 11 год. 55 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Чучко В.М.
при секретарі Піскурєвій Ю.А.
за участю представників: позивача – ОСОБА_1 (довіреність від 20.12.2011 року № 37000/10/10-012), відповідача – не з’явилися, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Слов’янської об’єднаної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю «Промтехніка» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1021,00 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Слов’янська об’єднана державна податкова інспекція (Слов’янська ОДПІ, позивач) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1021,00 грн. з товариства з обмеженою відповідальністю «Промтехніка» (далі – ТОВ «Промтехніка», відповідач)
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач має заборгованість у розмірі 1021,00 грн., яка виникла у зв’язку з несплатою відповідачем узгоджених сум нарахованих штрафних (фінансових) санкцій згідно податкових повідомлень-рішень від 16.06.2011 року та 23.09.2011 року, винесених за результатами камеральних перевірок від 31.10.2011 року. Приймаючи до уваги факт несплати ТОВ «Промтехніка» суми заборгованості у строк, встановлений чинним законодавством України, позивач просить стягнути наведені суми у судовому порядку.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з’явився, заперечень проти позову та заяву про розгляд справи без його участі не направив, був повідомлений про дату та час проведення судового засідання належним чином.
Відповідно до ст. 128 КАС України, суд визнав можливим розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних в ній доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив.
Відповідно до листа Відділу статистики у м. Красному Лимані Головного управління статистики у Донецькій області товариство з обмеженою відповідальністю «Промтехніка» зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Краснолиманської міської ради Донецької області 10.04.1995 року за № 243, ідентифікаційний код юридичної особи - 23352339, місцезнаходження – 84400, Донецька область, м. Красний Лиман, пров. Піщаний, буд. 21. На податковому обліку ТОВ «Промтехніка» перебуває в Слов’янській ОДПІ (Кнаснолиманське відділення) з 06.01.2000 року за № 1.
З пояснення представника позивача та матеріалів справи судом встановлено, що Слов’янською ОДПІ (Краснолиманським відділенням) 31.10.2011 року проведено камеральні перевірки податкової звітності відповідача з податку на прибуток, про що складені наступні акти:
- від 16.06.2011 року за № 25. За висновком цього акту встановлено порушення п. 16.4 ст. 16 Закону України від 28.12.1994 року № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» (норми якого діяли протягом періоду першого кварталу 2011 року), внаслідок того, що відповідачем неподана податкова декларація з податку на доходи за 1 квартал 2011 року по терміну подання 09.05.2011 року.
Згідно із ч. 7 Підрозділу 10 Розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (ПКУ), штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.
Отже, на підставі наведеної норми ПКУ за наслідками неподання позивачем податкової декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2011 року, Слов’янською ОДПІ 16 червня 2011 року винесене податкове повідомлення-рішення за № 4143/10/15-0113 про застосування ТОВ «Промтехніка» штрафних (фінансових) санкцій за платежем з податку на прибуток у розмірі 1,00 грн.
- від 23.09.2011 року за № 35. За висновком цього акту встановлено порушення пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, внаслідок того, що відповідачем неподана податкова декларація з податку на доходи за 2 квартал 2011 року по терміну подання 09.08.2011 року.
Відповідно до приписів п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), якщо ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Враховуючи те, що податковим органом протягом 2011 року вже було застосовано до ТОВ «Промтехніка» штрафні (фінансові) санкції за неподання податкової звітності (податкове повідомлення-рішення від 16 червня 2011 року № 4143/10/15-0113), 23.09.2011 року Слов’янською ОДПІ винесене податкове повідомлення-рішення за № 6420/10/15-0113 про застосування ТОВ «Промтехніка» штрафних (фінансових) санкцій за платежем з податку на прибуток у розмірі 1020,00 грн.
Згідно довідки про суми податкового боргу ТОВ «Промтехніка» станом на 07.02.2012 року та картки облікового рахунку з платежу податок на прибуток станом на 07.02.2012 року, що містяться в матеріалах справи, вбачається про несплату відповідачем наведених сум штрафних санкцій.
Таким чином, податковий борг з штрафних (фінансових) санкцій, що не сплачені відповідачем за податковими повідомленнями-рішеннями: від 16 червня 2011 року № 4143/10/15-0113 та від 23.09.2011 року № 6420/10/15-0113 становить 1021,00 грн. (1,00 грн. + 1020,00 грн.).
З матеріалів справи слідує, що зазначені податкові повідомлення-рішення відповідачем отримані, при цьому факти їх оскарження у адміністративному та судовому порядку відсутні.
Також судом встановлено, що активи ТОВ «Промтехніка» знаходяться у податковій заставі у Слов’янської ОДПІ, про що свідчить Витяг про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 16.11.2011 року № 33796208.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Приписами статті 16 Податкового кодексу України визначені зобов’язання платників податків, один з яких зобов’язує, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
На підставі пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема, календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п. 110.1 ст. 110 ПКУ), зокрема: фінансову відповідальність (пп. 111.1.1 п. 111.1 ст. 111 ПКУ).
Фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з Податковим кодексом України та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені (п. 111.2 ст. 111 ПКУ).
Відповідно до п. 113.3 ст. 113 Податкового кодексу України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Станом на день розгляду даної адміністративної справи сума податкового боргу у розмірі 1021,00 грн. (штрафні (фінансові) санкції за неподання податкових декларацій з податку на прибуток) відповідачем не сплачена.
Податковим кодексом України встановлено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання ( пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
З огляду на наведене, оскільки штрафні (фінансові) санкції за платежем з податку на прибуток ТОВ «Промтехніка» не сплачене в установлені строки, таке зобов'язання є податковим боргом.
Приписами Податкового кодексу України встановлені обов’язки платників податків, такі як, виконання законних вимог контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів.
Згідно зі п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Відповідно до статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Беручи до уваги те, що суму заборгованості відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується даними облікової картки та розрахунком податкового боргу; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158 - 163 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов Слов’янської об’єднаної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю «Промтехніка» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1021,00 грн. – задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих товариство з обмеженою відповідальністю «Промтехніка» (ідентифікаційний код юридичної особи - 23352339, місцезнаходження – 84400, Донецька область, м. Красний Лиман, пров. Піщаний, буд. 21) на користь державного бюджету на р/р 31117009700063, код платежу 11021000, банк ГУ ДКУ в Донецькій області, код ЄДРПОУ 34686673, МФО 834016, отримувач – УДК м. Красний Лиман, штрафні (фінансові) санкції за платежем з податку на прибуток у сумі 1021,00 грн. (одна тисяча двадцять одна грн. 00 коп.) згідно податковому повідомленню-рішенню від 16 червня 2011 року № 4143/10/15-0113 та податковому повідомленню-рішенню від 23.09.2011 року № 6420/10/15-0113.
Вступну та резолютивну частини постанови виготовлено у нарадчій кімнаті і проголошено в присутності представника позивача 16 лютого 2012 року. Повний текст постанови виготовлений 17 лютого 2012 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги.
В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, з подачею копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя Чучко В.М.