Постанова № 21791064, 02.03.2012, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.03.2012
Номер справи
2а-10666/10/0470
Номер документу
21791064
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 грудня 2011 р. Справа № 2а-10666/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіПавловського Д.П.

при секретаріБесчасові Д.В.

за участі представника позивачаБіленко М.С.

представника відповідачаМулика А.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державного регіонального проектно-вишукувального інституту «Дніпродіпроводгосп»до Дніпропетровської міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області про визнання незаконним та скасування податкового повідомлення-рішення,-

в с т а н о в и в :

31 серпня 2010р. до суду надійшов даний адміністративний позов, у якому позивач просить визнати незаконним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 16.08.2010р. №0002191543/0, виданого Дніпропетровською міжрайонною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області.

Позовні вимоги обґрунтовано адміністративним позовом від 31.08.2010р.

Представник позивача підтримала позовні вимоги у повному обсязі та просила задовольнити позовну заяву, за викладених у ній підстав.

Представник відповідача просив відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на заперечення на позовну заяву, наявне у матеріалах справи від 09.02.2011р. та поясненнями від 17.11.2011р., якими обґрунтована така позиція.

Також, у судовому засіданні були досліджені письмові докази, а саме: копії акту 204/1543-01035093 від 05.08.2010р., листа № 19393/10/153 від 12.08.2010р., податкового повідомлення-рішення від 16.08.2010р. № 0002191543/0, грошової оцінки, рішення Ювілейної селищної ради XXV сесії IV скликання від 23.12.2005 року «Про відміну рішення 20 сесії 4 скликання Ювілейної селищної ради від 28.04.2005р.», листа Відділу держкомзему у Дніпропетровському районі Дніпропетровської області від 04.02.201 1 року №810, супровідного листа від 15.10.2010 року №498, постанови Жовтневого районного суду від 14.09.2010 року №3-3543/10, листа ДП «Дніпропетровський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»від 08.06.2010р. № 7004-1/1139 (вх. в МДПІ від 08.06.2010р. № 3805/10), листа Ювілейної селищної ради від 18.06.2010р. № 377 (вх. в МДПІ від 08.07.2010р. № 4487/10), листа Ювілейної селищної ради від 19.07.2010р. № 421 (вх. в МДПІ від 19.07.2010р. № 4737/10), листа Головного управління Держкомзему у Дніпропетровській області від 04.08.2010р. № 2680/10-10 (вх. в МДПІ від 06.08.2010р. № 5208/10), податкових розрахунків земельного податку за 2007-2009рр.

Дослідивши матеріали справи та вислухавши доводи представників сторін, суд встановив наступні обставини.

За результатами невиїзної документальної перевірки податкової декларації Державного регіонального проектно-вишукувального інституту «Дніпродіпроводгосп»Дніпропетровською міжрайонною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області було проведено перевірку податкових розрахунків земельного податку та складено акт № 204/1543-01035093 від 05.08.2010р., згідно якого позивачем порушено ч.2 ст.7 Закону України «Про плату за землю», що призвело до заниження податкового зобов'язання на суму 10847,88 грн.

Вищевказаний акт був підписаний позивачем із запереченнями, на які 13.08.2010р. позивачем отримано листа № 19393/10/153 від 12.08.2010р., згідно якого їх визнано не було.

18.08.2010р. позивачем було отримано лист Відповідача від 16.08.2010р. №19583/10/153 та податкове повідомлення-рішення № 0002191543/0 від 16.08.2010р. на суму 10847,88 грн. основного зобов'язання та 542,39 грн. штрафних санкцій.

У відповідності до вимог статті 1 Закону України від 25.06.91 № 1251 -XII «Про систему оподаткування», ставки, механізм справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), за винятком особливих видів мита та збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, збору у вигляді цільової надбавки до затвердженого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності, і пільги щодо оподаткування не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів про оподаткування.

Відносини пов'язані з платою за землю, регулюються Земельним та Цивільним кодексами України, Законом України від 03.07.1992 року № 2535-ХІІ «Про плату за землю»у редакції Закону України від 19.09.1996 року № 378/96-ВР із змінами та доповненнями (далі Закон № 2535-ХІІ), а також, іншими законами і прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами України.

Спеціальним законом з оподаткування земельних ділянок є Закон України № 2535-XII.

Згідно статті 4 Закону України № 2535-ХІІ, ставки земельного податку, порядок обчислення і сплати земельного податку не можуть встановлюватись або змінюватись іншими законодавчими актами, крім цього Закону.

Ставки податку (законодавчо визначений річний розмір плати за одиницю площі оподатковуваної земельної ділянки) Законом № 2535-ХІІ встановлені в залежності від того чи проведена нормативна грошова оцінка земель, чи ні.

Статтею 7 Закону № 2535-ХІІ ставки податку за земельні ділянки населених пунктів, грошову оцінку яких не проведено, встановлено у гривнях за 1 кв. метр в залежності від чисельності населених пунктів.

При проведенні камеральних перевірок податкових розрахунків земельного податку за 2007-2010 роки працівником Дніпропетровської МДПІ в полі для запису результатів камеральної перевірки було вказано, що при перевірці наданих розрахунків порушень не виявлено. Це пояснюється тим, що на той момент в Дніпропетровській МДПІ інформація про те, що нормативна грошова оцінка земель в межах населеного пункту смт. Ювілейна не проведена була відсутня.

У результаті проведення роботи по взаємодії органів державної податкової служби з органами місцевого самоврядування, виконавчої влади, земельних ресурсів направленої на виявлення та усунення порушень в оподаткуванні земель, проведенні інвентаризації земель населених пунктів та проведення нормативної грошової оцінки земель було з'ясовано, що нормативна грошова оцінка земель смт. Ювілейне не проведена.

У зв'язку із виявленням даного факту, було повторно проведено перевірки податкових розрахунків земельного податку за земельні ділянки в межах населеного пункту смт. Ювілейне за нововиявленими обставинами.

Факт надходження до МДПІ інформації про те, що нормативна грошова оцінка земель населеного пункту смт. Ювілейне не проведена підтверджується листами ДП «Дніпропетровський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», Ювілейної селищної ради та головного управління Держкомзему у Дніпропетровській області.

Відповідно до статті 23 Закону України від 11.12.2003р. № 1378-ІУ «Про оцінку земель»із змінами і доповненнями, технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою; витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається відповідним, органом, виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Грошова оцінка земельних ділянок, що знаходяться в користуванні Позивача і, згідно якої Позивачем проведено розрахунок суми податку, виконана Дніпропетровським філіалом Інституту землеустрою, який не є органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Органом, виконавчої влади з питань земельних ресурсів є Відділ Держкомзему у Дніпропетровському районі.

Згідно інформації Ювілейної селищної ради та Відділу Держкомзему у Дніпропетровському районі нормативна грошова оцінка земель сел. Ювілейне не проведена.

Таким чином, при обчисленні сум земельного податку за земельні ділянки в межах смт.Ювілейне необхідно застосовувати ставки податку встановлені частиною 2 статті 7 Закону № 2535-ХІІ, а не частиною 1 цієї статті.

Крім цього, Позивачем в день підписання акту до Дніпропетровської МДПІ надано уточнюючий та новий звітний розрахунки земельного податку на 2010 рік, в яких суму податку перераховано по ставці податку визначеного частиною 2 статті 7 Закону № 2535-ХП - у гривнях від 1 кв. метра.

Також, в ході перевірки у відношенні головного бухгалтера ДРПІ «Дніпродіпроводгосп»ОСОБА_3 було складено протокол про адміністративні правопорушення серії ХР №066145 від 05.08.2010 року за скоєння правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП, про що Жовтневим судом м.Дніпропетровська винесено постанову від 14.09.2010 року №3-3543/10, якою визнано винною ОСОБА_3 у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у сумі 170 грн.

Кодексом України про адміністративні правопорушення визначено форму і основні елементи змісту як протоколу про адміністративне правопорушення, так і рішення (постанови), що приймається в конкретній справі. При прийнятті рішення про притягнення до адміністративної відповідальності суд, зокрема, врахував викладені всі обставини вчинення правопорушення, встановлені на підставі сукупності досліджених доказів, які наведені на обгрунтування наявності складу правопорушення і правильності його юридичної кваліфікації.

З урахуванням викладеного, обставини наведені в акті перевірки, знайшли своє підтвердження під час розгляду судом вищевказаної справи у ході всебічного повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, що у свою чергу не надає підстав для визнання рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій недійсним.

Виходячи із вищевикладеного, суд доходить висновку, що Дніпропетровською МДПІ Дніпропетровської області було перевірку позивача із дотриманням вимог чинного законодавства, отже оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 16.08.2010р. №0002191543/0, видане Дніпропетровською міжрайонною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області, є правомірним та відповідає вимогам чинного законодавства, так, позовні вимоги є необґрунтованими і не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

п о с т а н о в и в:

У задоволенні адміністративного позову - відмовити повністю.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова складена у повному обсязі 19.12.2011р.

Суддя

Д.П. Павловський