ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
06 грудня 2010 р.Справа №2а-14184/10/2/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В. , при секретарі Дрягіні В.П.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим
до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості в сумі 5461,50 грн.
за участю представників:
від позивача ОСОБА_2 - представник, довіреність № 5940/9/10-0від 19.08.2009р.;
від відповідача не зявився;
Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Ялта АР Крим (далі - позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) заборгованості в сумі 5635,00 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем не сплачуються у встановлені законодавством строки та розмірі штрафні санкції, застосовані за порушення вимог законодавства в сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Представник позивача наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі з підстав, наведених у адміністративному позові.
Відповідач у судове засідання не зявився, про час дату та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, про причин неявки суд не повідомив.
Представник позивача наполягав на розгляді справи за наявними в ній матеріалами.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, вислухавши пояснення представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач 19.11.2007 року зареєстрований Виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АР Крим як фізична особа - підприємець, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.
Державною податковою інспекцією у м. Ялта АР Крим 06.10.2009 року проведено перевірку за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці магазину, розташованого за адресою: м. Ялта, вул. К. Маркса, 13, що належить відповідачу.
За результатами проведеної перевірки було складено акт №1787/01/12/23/НОМЕР_1 від 06.10.2009 року, в якому зафіксовано порушення відповідачем п.п.9, 11, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: незабезпечення щоденного друкування та зберігання в книгах обліку розрахункових операцій фіскальних звітних чеків; проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій з порушенням режиму попереднього програмування найменування товару; невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.
Суть виявлених порушень полягає у наступному: відповідачем не було забезпечено зберігання фіскальних звітних чеків у книзі обліку розрахункових операцій № 0112009503 «р» від 20.08.2008 року № 0107, № 0117, № 0118, № 0119, № 0153, № 0299; не забезпечено щоденне друкування фіскальних звітних чеків за 03.09.2009 р. та за 16.09.2009 р., порушено режим попереднього програмування реєстратора розрахункових операцій по назві товару, не забезпечено відповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій на суму 531,30 грн.
Перевірку було проведено в присутності представника відповідача, який з актом ознайомлений, від підписання акту відмовився.
Відповідно до п. 4, 6 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій, та у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Згідно зі ст. 22 Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
На підставі зазначеного вище, враховуючи порушення, виявлені під час перевірки, позивачем було зроблено розрахунок фінансових санкцій, що підлягають застосуванню до відповідача.
09.12.2009 року позивачем прийнято рішення № 0014492303 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 5461,50 грн.
Зазначене рішення було надіслано відповідачеві, однак не було ним отримане, у звязку з чим рішення від 09.12.2009 року № 0014492303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на підставі акту № 80/23-3 від 20.01.2010 року розміщено на дошці оголошень 20.01.2010 року.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій прийнято з порушенням діючого законодавства.
Статтею 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Станом на день розгляду справи, заборгованість відповідача перед бюджетом становить 5461,50 грн., що підтверджується відомостями про сплату платником податків заборгованості.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.
Приймаючи до уваги те, що відповідачем у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надані докази сплати заборгованості у повному обсязі або оскарження зазначеного рішення, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
У судовому засіданні, яке відбулось 06.12.2010 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Постанова оформлена та підписана 07.12.2010 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ідент.номер НОМЕР_1; р/р № НОМЕР_2 в Кримському РУПАТ «Приватбанк») на користь державного бюджету (р/р 31110104700039, ГУ ГК в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740850) 5461,50 грн. заборгованості.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Яковлєв С.В.