ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 січня 2012 р. (11:51) Справа №2а-14906/11/0170/2 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В., при секретарі Дрягіні В.П.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Нижньогірського районного центру зайнятості
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма ім. Н.К. Крупської»
про стягнення 31218,0 грн.
за участю представників:
від позивача ОСОБА_1 представник, довіреність № 20/04-90 від 10.01.2012 року
від відповідача не зявився
Суть спору: Нижньогірський районний центр зайнятості (далі позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма ім. Н.К. Крупської» (далі відповідач) про стягнення штрафу за порушення законодавства про зайнятість в сумі 31218,09 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 25.11.2011 року відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-14906/11/0170/2.
Разом із позовом позивачем подано клопотання про поновлення строку звернення до суду із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма ім. Н.К. Крупської» про стягнення 31218,09 грн.
Ухвалою суду від 18.01.2011 року Нижньогірському районному центру зайнятості поновлено строк звернення до суду із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма ім. Н.К. Крупської» про стягнення 31218,09 грн.
У судовому засіданні, яке відбулось 18.01.2011 року, представник позивача наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі з підстав, наведених у адміністративному позові.
Відповідач у судове засідання не зявився, про час, дату та місце його проведення був повідомлений належним чином, клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.
Представник позивача наполягав на розгляді справи за наявними в ній матеріалами.
Суд, враховуючи думку представника позивача, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, вислухавши пояснення представника позивача, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофірма ім. Н.К. Крупської» зареєстровано у Нижньогірському районному центрі зайнятості за № 12073670.
Правові, економічні та організаційні основи зайнятості населення України і його захисту від безробіття, а також соціальної гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю визначені Законом України від 01.03.1991 № 803-XII «Про зайнятість населення» (далі Закон).
Згідно з п. 1 ст. 1 Закону зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі.
Зайнятість населення, що проживає на території України, забезпечується державою шляхом проведення активної соціально-економічної політики, спрямованої на задоволення його потреб у добровільному виборі виду діяльності, стимулювання створення нових робочих місць і розвитку підприємництва.
Відповідно до п. 1 ст. 18 Закону для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Пунктом 4 ст. 18 Закону встановлено, що у складі державної служби зайнятості створюється інспекція, що здійснює контроль за виконанням законодавства про зайнятість підприємствами, установами й організаціями, незалежно від форм власності і господарювання, фермерами та іншими роботодавцями.
Пунктом 1 ст. 20 Закону передбачено, що підприємства, установи і організації, незалежно від форм власності, їх службові особи зобов'язані сприяти проведенню державної політики зайнятості.
Підприємства, установи і організації незалежно від форми власності реєструються у місцевих центрах зайнятості за їх місцезнаходженням як платники збору до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, щомісяця подають цим центрам адміністративні дані у повному обсязі про наявність вільних робочих місць (вакансій), у тому числі призначених для працевлаштування інвалідів, та про працівників, які працюють неповний робочий день (тиждень), якщо це не передбачено трудовим договором, або не працюють у зв'язку з простоєм виробництва з не залежних від них причин, і в десятиденний строк - про всіх прийнятих працівників у порядку, встановленому законодавством. Несвоєчасна реєстрація або відмова від неї, порушення порядку подання адміністративних даних тягне за собою відповідальність, передбачену законом (п. 4 ст. 20 Закону).
Згідно з п. 5 ст. 20 Закону при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.
Відповідно до абз. 2 п. 5 ст. 20 Закону у разі неподання або порушення строків подання даних про вивільнених працівників стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.
Судом встановлено, що Інспекцією по контролю за дотриманням законодавства про зайнятість населення Кримського республіканського центру зайнятості 10.02.2010 року проведено перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма ім. Н.К. Крупської» дотримання законодавства України про зайнятість населення.
За результатами перевірки було складено акт № 11 від 10.02.2010 року, в якому зазначено про те, що при фактичному вивільненні 26.11.2009 року працівників ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 по п. 1 ст. 40 КЗпП України, відповідачем інформацію до Нижньогірського районного центру зайнятості про їх фактичне звільнення надано 10.12.2009 року, тобто з порушенням 10-ти денного строку, чим порушено норму п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення».
Даний факт підтверджується копією наказу № 206 від 26.11.2009 року про звільнення ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, у звязку з ліквідацією підприємства; звітами 4-ПН від 03.07.2009 року та від 05.10.2009 року.
Начальником Інспекції по контролю за дотриманням законодавства про зайнятість населення Кримського республіканського центру зайнятості 15.02.2010 року на підставі акту перевірки дотримання законодавства України про зайнятість населення № 11 від 10.02.2010 року, складено акт № 11/ш про порушення законодавства про зайнятість населення, в якому Товариству з обмеженою відповідальністю «Агрофірма ім. Н.К. Крупської» запропоновано в місячний термін внести штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого з порушенням законодавства працівника в сумі 31218,09грн.
Зазначений акт № 11/ш від 15.02.2010 року отриманий відповідачем 24.02.2010 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення № 11978164.
Судом встановлено, що Інспекцією по контролю за дотриманням законодавства про зайнятість населення Кримського республіканського центру зайнятості вірно визначено суму штрафу, з урахуванням довідок про доходи вивільнених працівників, що додані до матеріалів справи.
Таким чином, станом на день розгляду справи заборгованість відповідача перед Нижньогірським районним центром зайнятості становить 31218,09 грн.
У порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, відповідачем не надані докази сплати штрафу за порушення вимог законодавства України про зайнятість населення.
За таких обставин, позовні вимоги належить задовольнити у повному обсязі.
У судовому засіданні, яке відбулось 18.01.2012 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Постанова оформлена та підписана 18.01.2012 року.
Керуючись ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма ім. Н.К. Крупської» (97115, АР Крим, Нижньогірський район, с. Михайлівка, пр-т Черфаса, 10, кВ. 11; ЄДРПОУ 33615580; відомості про банківські реквізити у матеріалах справи відсутні) на користь Нижньогірського районного центру зайнятості (97100, АР Крим, смт. Нижньогірський, вул. Перемоги, 89а) штраф у розмірі 31218,09 грн., перерахувавши його до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття, Нижньогірський район (одержувач ЄДРПОУ 20708652, р/р 37177305900192, банк одержувач: Управління ДК в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, код платежу 50040500 штрафні санкції).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Яковлєв С.В.