Постанова № 21790443, 24.10.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
24.10.2011
Номер справи
2а-7659/11/0170/2
Номер документу
21790443
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

24 жовтня 2011 р. (11:16) Справа №2а-7659/11/0170/2 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В., при секретарі Дрягіні В.П.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Контрольно ревізійного управління в АР Крим

до Комунального підприємства «Ленком»

про спонукання до виконання певних дій

за участю представників:

від позивача ОСОБА_1, представник, довіреність № 13-31/1/2 від 17.01.2011 року;

від відповідача не зявився;

Суть спору: Контрольно ревізійне управління в АР Крим (далі позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про зобовязання Комунального підприємства «Ленком» (далі відповідач) виконати письмову вимогу КРВ у Ленінському районі від 30.12.2010 року № 33-14/1377.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 09.09.2011 року відкрито провадження в адміністративній справі.

Представник позивача у судовому засіданні, яке відбулось 24.10.2011 року, надав заяву про зменшення позовних вимог, в якій просив стягнути з Комунального підприємства «Ленком» кошти, використані не за цільовим призначенням в сумі 11100,84 грн. до місцевого бюджету Ленінської селищної ради.

Відповідач явку свого представника у судове засідання, яке відбулось 24.10.2011 року, не забезпечив, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином, клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.

Представник позивача наполягав на розгляді справи за наявними в ній матеріалами.

Суд, враховуючи думку представника позивача, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАСУ, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних у ній доказів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення представника позивача, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненнями субєкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Статус державної контрольно-ревізійної служби в Україні, її функції та правові основи діяльності визначені Законом України «Про державну контрольно ревізійну службу в Україні» далі Закон).

Відповідно до ст. 2 Закону головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Згідно зі ст. 1 Закону державна контрольно-ревізійна служба складається з Головного контрольно-ревізійного управління України, контрольно-ревізійних управлінь в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійних підрозділів (відділів, груп) в районах, містах і районах у містах.

Таким чином, Контрольне ревізійне управління в АР Крим, реалізуючи свої завдання та функції у відносинах з фізичними та юридичними особами, є органом виконавчої влади та, відповідно, субєктом владних повноважень.

Державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудита, перевірки державних закупівель та інспектування.

Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті (ст. 2 Закону).

Відповідно до п. 1.1.1.2 Плану контрольно-ревізійної роботи Контрольно-ревізійного відділу у Ленінському районі на IV квартал 2010 року проведено ревізію фінансово-господарської діяльності у Комунальному підприємстві Ленком» за період з 01.06.2009 року по 01.10.2010 року. Ревізію проведено у відповідності до питань програми ревізії та робочого плану з відома директора відповідача Левіна Г.О. та головного бухгалтера Черьомушникової І.І.

За результатами ревізії складено акт № 35-21/44 від 15.12.2010 року, в якому зазначено, що під час перевірки встановлено, зокрема, наявність незаконних витрат на загальну суму 5157,95 грн., а саме: необґрунтовано сплачені комунальні послуги на цілі, не повязані з виконанням функцій установи. В ході проведення ревізії з питання «Дотримання чинного законодавства при використанні підприємством бюджетних коштів» встановлено, що відповідно до програми благоустрою, ділянка благоустрою КП «Ленком» проводить роботи по санітарному очищенню селища, збору сміття, відходів, їх утилізацію та знищення; утримання та догляд за зеленими насадженнями парків, скверів, вулиць газонів і клумб; роботи по технічному утриманню вулично-дорожньої мережі; роботи з прибирання і підмітання центральної частини селища; роботи по утриманню і ремонту пам'ятників, обелісків, дитячого майданчика та малих архітектурних форм; роботи по вуличному освітленню; роботи по утриманню кладовищ; придбанню двох газонокосилок та бензопили; роботи по утриманню лінійного дренажного колектору. Фінансування програми здійснюється за рахунок коштів бюджету селищної ради згідно розробленого плану використання коштів по програмі благоустрою.

Виконавцем програми призначено Комунальне підприємство «Ленком». План використання бюджетних коштів на 2010 рік узгоджено Ленінським селищним головою, затверджено начальником Комунального підприємства «Ленком» за наступними напрямками використання: заробітна плата на суму 442100,00 грн.; нарахування на заробітну плату на суму 163600,00 грн.; придбання газонокосилок на суму 16828,00 грн.; придбання інвентарю на суму 2300,00 грн.; придбання спецодягу на суму 5000,00 грн.; придбання матеріалів на суму 20000,00 грн. По дільниці благоустрою затверджено штатний розпис станом на 01.01.2010 року у кількості 28,5 штатних одиниць з місячним фондом оплати праці у сумі 27886,00 грн. До штатного розпису включені працівники, які фактично виконують роботи з благоустрою, а саме: двірники, електрик, майстри по озелененню та інші. Працівники адміністрації: бухгалтери, головний інженер, до штатного розпису не включені.

Комунальне підприємство «Ленком» згідно програми благоустрою на відшкодування витрат за рахунок коштів місцевого бюджету щомісячно до Ленінської селищної ради надаються рахунки до сплати, в яких зазначені загальні суми понесених витрат на заробітну плату працівників ділянки благоустрою згідно табелів обліку робочого часу, нарахувань на заробітну плату та придбання матеріалів.

Перевіркою економічного обґрунтування обсягу та доцільності отримання за 9 місяців 2010 року відповідачем коштів у сумі 436751,60 грн., їх цільового призначення, встановлено, що фактично до рахунків на покриття витрат по заробітній платі працівників ділянки благоустрою встановлені випадки включення заробітної плати працівників, які фактично не є працівниками ділянки благоустрою, та покриття витрат по заробітної плати яких не передбачено програмою та штатним розписом по ділянці благоустрою, а саме: головного інженеру та бухгалтерів.

Покриття за рахунок коштів місцевого бюджету витрат по заробітній платі штатних працівників Комунального підприємства «Ленком» призвело до нецільового використання коштів місцевого бюджету по програмі «Благоустрій території смт. Леніне на 2010 рік» на загальну суму 20100,84 грн. (в тому числі: заробітна плата на суму 14680,72 грн., нарахування на заробітну плату на суму 5420,12 грн.), чим порушено ст. 7 Бюджетного кодексу України, вимоги програми «Благоустрою території смт. Леніне на 2010 рік», затвердженої начальником КП «Ленком» Левіним Г.О., узгодженої Ленінським селищним головою Козицьким А. І.

Відповідне порушення відображено у рахунках відповідача на відшкодування витрат, в особових картках по нарахуванню заробітної плати, списках на зарахування заробітної плати на карткові рахунки. Операцію з отримання коштів в бухгалтерському обліку відображено в журналі-ордері № 2 за дебетом рахунку 481 «Благоустрій» та кредитом рахунку 311 «Рахунки в банках».

За наслідками проведеної ревізії фінансово-господарської діяльності відповідача на підставі акту перевірки для усунення виявлених порушень КРВ у Ленінському районі Комунальному підприємству «Ленком» направлено письмову вимогу від 04.01.2011 року №1, якою від керівника відповідача вимагалось повернути бюджетні кошти, які використані не за цільовим призначенням, в сумі 20100,84 грн. до бюджету Ленінської селищної ради.

Згідно з п. 7, 8 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право: пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства; у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами, за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства.

За даними позивача станом на день розгляду справи відповідачем частково сплачено до місцевого бюджету Ленінської селищної ради кошти в сумі 9000,00 грн. за вимогою від 04.01.2011 року №1, що підтверджується платіжними дорученнями № 60 від 08.02.2011 року на суму 5000,00 грн., №226 від 27.04.2011 року на суму 500,00 грн., № 298 від 25.05.2011 року на суму 500,00 грн., № 370 від 24.06.2011 року на суму 500,00 грн., № 426 від 13.07.2011 року на суму 500,00 грн., № 467 від 29.07.2011 року на суму 600,00 грн., № 559 від 13.09.2011 року на суму 400,00 грн., № 571 від 19.09.2011 року на суму 500,00 грн., № 626 від 30.09.2011 суму 500,00 грн., у звязку з чим позивачем подано заяву про зменшення позовних вимог та стягнення з відповідача 11100,84 грн.

За таких обставин, приймаючи до уваги вищезазначене, враховуючи, що під час розгляду справи судом встановлено, що сума коштів, використаних відповідачем не за цільовим призначенням, з урахуванням часткової сплати, становить 11100,84 грн., враховуючи ненадання відповідачем, в порядку ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, доказів сплати до бюджету коштів в сумі 11100,84грн. використаних не за цільовим призначенням, позовні вимоги належить задовольнити, з урахуванням заяви позивача про їх зменшення.

У судовому засіданні, яке відбулось 24.10.2011 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Відповідно до ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України постанова оформлена та підписана 31.10.2011 року.

Керуючись ст. ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Комунального підприємства «Ленком» (98200, АР Крим, смт. Леніне, вул. Комсомольська, 40А; ЄДРПОУ 36357172) використані не за цільовим призначенням кошти в сумі 11100,84 грн. до місцевого бюджету Ленінської селищної ради.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Яковлєв С.В.