Постанова № 21789591, 22.02.2012, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.02.2012
Номер справи
2а-1870/508/12
Номер документу
21789591
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 лютого 2012 р. Справа № 2a-1870/508/12

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Гелети С.М.,

за участю секретаря судового засідання - Кліщенко В.О.,

прокурора - Кулинич Л.С.,

представника позивача - Сліпухов В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом прокурора м. Суми в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Гружчанської сільської ради про стягнення заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

Прокурор міста Суми в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" звернувся до суду з позовною заявою до Гружчанської сільської ради про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій в розмірі 1870,00 грн.

Свої вимоги мотивує тим, що ВП "Держенергонагляд у Північному регіоні" було проведено позапланову перевірку виконання раніше виданого припису №07/32-62-ОЗ 30/11 від 31.05.2011 року, за результатами якої складено акт перевірки (протокол) №07/32-62-0247 від 16.09.2011 року, в якому зафіксовано невиконання відповідачем у встановлений строк виявлених порушень.

11 жовтня 2011 року позивачем прийнято постанову №07/32-62-ОЗ, якою до відповідача застосовано штрафні санкції в розмірі 1870,00 грн.

На момент звернення до суду постанова відповідачем не виконана, штрафні санкції не сплачено.

Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив суд їх задовольнити.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, до суду надіслав заяву в якій справу просив розглянути без його участі (а.с.89). В письмовому відзиві, поданому до суду, проти позовних вимог заперечував, зазначив, що постановою Сумського окружного адміністративного суду від 13.12.2011 року по справі №2а-1870/8062/11 вже було стягнуто на користь ВП "Держенергонагляд у Північному регіоні" фінансові санкції в розмірі 1700,00 грн., накладені з тих же підстав, в задоволенні позовних вимог просив відмовити.

Заслухавши прокурора та представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 31 травня 2011 року на підставі ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю)", ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" за наслідками перевірки Гружчанської сільської ради, уповноваженою особою позивача винесено припис №07/32-62-ОЗ 30/11 (а.с.38-39), яким зобовязано відповідача усунути виявлені в ході перевірки порушення.

16 вересня 2011 року державним інспектором з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії проведено позапланову перевірку Гружчанської сільської ради на предмет виконання припису від 31.05.2011 року №07/32-62-ОЗ 30/11, за наслідками якої складено акт перевірки (протокол) №07/32-62-0247 (а.с.42).

В ході перевірки встановлено невиконання відповідачем пунктів 2, 4, 5, 6, 7, 9, 15 припису від 31.05.2011 року №07/32-62-ОЗ 30/11.

Відповідно до ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" 11 жовтня 2011 року старшим державним інспектором України з енергонагляду у Сумській області було винесено постанову №07/32-62-ОЗ 85/11 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання (а.с.44).

Відповідно до ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" та п. 1 "Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії" (далі - Положення) державний енергетичний нагляд за технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж, режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд).

Згідно п. 13 Положення Головний державний інспектор України з енергетичного нагляду, його заступники, старші державні інспектори з енергетичного нагляду та державні інспектори з енергетичного нагляду під час виконання своїх функцій мають право видавати в межах своєї компетенції суб'єктам електроенергетики, суб'єктам відносин у сфері теплопостачання і споживачам електричної енергії обов'язкові для виконання приписи щодо усунення виявлених Держенергонаглядом порушень нормативно-правових і нормативно-технічних актів в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання і здійснювати контроль за їх виконанням та вимагати в межах своєї компетенції від суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії усунення виявлених Держенергонаглядом порушень.

Відповідно до ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, центрального органу виконавчої влади з державного енергетичного нагляду та порушення умов ліцензій суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стосовно посилання відповідача на те, що Гружчанську сільську раду двічі притягнуто до відповідальності за одне і те саме порушення, суд зазначає наступне.

Як вбачається із пояснень представника позивача та підтверджується матеріалами справи, при розгляді справи №2а-1870/8062/11 постановою від 13.12.2011 року з відповідача - Гружчанської сільської ради, стягнуто штрафні санкції за невиконання припису від 17.02.2011 року №07/32-62-0054 (а.с.46).

В даному випадку позивачем, 31.05.2011 року було видано новий припис №07/32-62-ОЗ 30/11, 16 вересня 2011 року проведено перевірку його виконання, складено відповідний акт №07/32-62-0247 в якому відображено відповідні порушення.

Саме за невиконання припису №07/32-62-ОЗ 30/11 від 31.05.2011 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Сумській області було прийнято постанову №07/32-62-ОЗ 85/11 від 11.10.2011 року про застосування фінансових санкцій, а також направлено припис від 11.10.2011 року (а.с.45).

Як вбачається із поданих відповідачем документів, 18.01.2012 року проведено перевірку виконання припису від 11.10.2011 року та встановлено повне його виконання, про що складено акт №07/32-62-0004 від 18.01.2012 року (а.с.79-82).

Як встановлено судом, на час прийняття постанови №07/32-62-ОЗ 85/11 від 11.10.2011 року припис від 31.05.2011 року виконаний не був, підстави застосування фінансових санкцій постановою від 17.02.2011 року та від 11.10.2011 року - різні, на час розгляду справи постанова №07/32-62-ОЗ 85/11 від 11.10.2011 року не оскаржена відповідачем у встановленому законом порядку, не скасована, штрафні санкції до відповідача застосовано правомірно, сума фінансових санкцій не сплачена, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов прокурора м. Суми в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Гружчанської сільської ради про стягнення заборгованості задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Гружчанської сільської ради (41651, Сумська область, Конотопський район, с. Грузьке, вул. Свердлова, 1, ідентифікаційний код 04389130) в доход бюджету (р/р 31111106700141, ГУДКУ в Сумській області Конотопський район, МФО 837013, код ЄДРПОУ 23635072, код платежу 21081100) штрафні санкції в розмірі 1870,00 грн. (одна тисяча вісімсот сімдесят гривень).

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду в десятиденний строк з дня отримання постанови в повному обсязі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження, набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження, закінчення апеляційного розгляду справи.

Головуючий суддя (підпис) С.М. Гелета

З оригіналом згідно

Суддя С.М. Гелета

Повний текст постанови складено та підписано 27.02.2012 року