ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" листопада 2011 р. справа № 2a-3411/11/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Чуприни О.В.
за участю секретаря судового засідання Галімурки Т.Є.
представника позивача: Івано-Франківського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Раковецької Л.В.
представника відповідача: відкритого акціонерного товариства "Коломиясільмаш" не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Івано-Франківського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Коломиясільмаш" про стягнення штрафних санкцій в сумі 340,00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
20.10.2011 року Івано-Франківське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі позивач, територіальне управління Комісії) звернулося в суд з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства "Коломиясільмаш" (далі відповідач) про стягнення штрафних санкцій в сумі 340,00 грн.
Заявлені позовні вимоги мотивовано тим, що за порушення відповідачем вимог пунктів 5, 6 статті 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", пункту 3 глави 3 Розділу ІV Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, в частині не подання у встановлені терміни та не розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулярної квартальної інформації за ІV квартал 2010 року про результати його фінансово-господарської діяльності, як емітента, позивачем застосовано до відкритого акціонерного товариства "Коломиясільмаш" санкції за порушення на ринку цінних паперів в загальному розмірі 340,00 грн., які у передбачений строк до державного бюджету добровільно не сплачені.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала з підстав наведених в позовній заяві та пояснила, що заборгованість відповідача по санкціях, застосованих до нього постановами за правопорушення на ринку цінних паперів, підлягає стягненню в дохід бюджету.
Представник відповідача в судове засідання повторно не зявився, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду. Ухвала про відкриття провадження у справі та повістки про виклик у судове засідання вручені відповідачу відповідно до вимог частини 4 статті 33 та частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, причини неявки суду не повідомив. Своїм правом на подання письмового заперечення проти позову не скористався. Судом продовжено розгляд справи за відсутності відповідача на підставі частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представника позивача, зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши і оцінивши докази, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити з таких мотивів.
Судом встановлено, що відкрите акціонерне товариство "Коломиясільмаш" у відповідності до частини 2 статті 2 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" є емітентом, державна частка в статутному капіталі якого становить 93,44 відсотків акцій.
Приписами статті 5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
Відносини, що виникають під час розміщення, обігу цінних паперів і провадження професійної діяльності на фондовому ринку, з метою забезпечення відкритості та ефективності функціонування фондового ринку регулює Закон України " Про цінні папери та фондовий ринок ".
Відповідно до частини 1 та 6 статті 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" емітент зобовязаний подавати річну та квартальні звітну інформацію про результати фінансово-господарської діяльності емітента (в тому числі в електронному вигляді) до Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі Комісія).
Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до пункту 1 глави 3 Розділу ІV Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку за №1591 від 19.12.2006 року та зареєстрованого Міністерством юстиції України 05.02.2007 року за №97/13364 (далі Положення) розкриття квартальної інформації на фондовому ринку здійснюється шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та подання до Комісії.
Згідно вимог пункту 5 статті 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та пункту 3 глави 3 Розділу ІV Положення, акціонерні товариства, які мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі за станом на перше число звітного кварталу, зобовязані розкрити квартальну інформацію у строк не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, квартальну інформацію за четвертий квартал не пізніше 20 лютого року, наступного за звітним роком.
Виходячи із системного аналізу вказаних норм Закону та підзаконних нормативно-правових актів суд зазначає, що у відповідача наявний обовязок у відповідні строки розкривати (подавати, розміщувати) про себе, як емітента, регулярну квартальну інформацію про результати фінансово-господарської діяльності, в обсязі визначеному статтею 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок".
Як встановлено судом, відповідач тільки 15.04.2011 року подав до територіального управління Комісії регулярну квартальну інформацію за ІV квартал 2010 року та розмістив її в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, чим порушив вимоги пункту 5 статті 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" і пункту 3 глави 3 Розділу ІV Положення.
Пунктами 6-7 частини 1 статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" передбачено відповідальність:
-за не розміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії про ринок цінних паперів у розмірі до тисячі неоподаткованих мінімумів громадян;
-за не подання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Комісії у розмірі до тисячі неоподаткованих мінімумів громадян.
Згідно із частин 1, 2, 5 статтею 12 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються начальником відповідного територіального органу або за його письмовим дорученням його заступником після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення.
Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф.
Посадова особа Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф.
В ході судового засідання судом було встановлено, що по фактах зазначених вище правопорушень та наявності вини юридичної особи, позивачем було складені акти про правопорушення на ринку цінних паперів за №10-ІФ від 01.04.2011 року та за №13-ІФ від 01.04.2011 року (а.с. 8, 10).
На підставі зазначених актів начальником управління Івано-Франківського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, згідно Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 року за №2272, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.02.2008 року за №120/14811 (далі Правила), щодо відкритого акціонерного товариства "Коломиясільмаш" прийнято:
-постанову від 21.04.2011 року за №42-ІФ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді штрафу в розмірі 170,00 грн. за несвоєчасне розміщення регулярної квартальної інформації про емітента за ІV квартал 2010 року у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії (а.с. 9);
-постанову від 21.04.2011 року за №43-ІФ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді штрафу в розмірі 170,00 грн. за несвоєчасне подання до територіального управління Комісії регулярної квартальної інформації про емітента за ІV квартал 2010 року (а.с. 11).
Відповідно до розділу XVII Правил штраф має бути сплачений юридичною особою шляхом перерахування коштів до Державного бюджету не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови.
Частиною 5 статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" визначено, що рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.
Як вбачається з матеріалів справи, уповноваженою особою відповідача вказані вище постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів за №42-ІФ та за №43-ІФ отримані 21.04.2011 року, міри щодо їх оскарження не було прийнято, отже дані постанови слід вважати чинними та такими, що відповідають вимогам чинного законодавства
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідачем не надано суду доказів сплати штрафу в загальній сумі 340,00 грн.
Згідно частини 6 статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
З огляду на вказане, суд приходить до переконання про правомірність застосування позивачем до відкритого акціонерного товариства "Коломиясільмаш" санкцій за невиконання пунктів 5 статті 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", пункту 3 глави 3 Розділу ІV Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, а також про наявність у відповідача обовязку сплатити застосовані до нього санкції в загальному розмірі 340,00 грн.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Коломийський завод сільськогосподарських машин" (ВАТ "Коломиясільмаш", ідентифікаційний код 00238180, вул. Пушкіна, 6, м. Коломия, Івано-Франківська область, 78200) в дохід державного бюджету штрафні санкції за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 340 (триста сорок) гривень 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/ Чуприна О.В.
Постанова в повному обсязі складена 23.11.2011 року.