Постанова № 21787987, 31.10.2011, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.10.2011
Номер справи
2а-3175/11/0970
Номер документу
21787987
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"31" жовтня 2011 р.                               Справа № 2a-3175/11/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого-судді Біньковської Н.В.

розглянувши у скороченому провадження адміністративну справу за позовом Головавтотрансінспекція в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 3400,00 грн.,-

В С Т А Н О В И В:

          Головавтотрансінспекція в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 3400,00 грн.

          Позов мотивовано тим, що 04.04.2011 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області виявлено порушення відповідачем під час надання послуг з перевезення пасажирів вимог положень статті 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”, а саме: відсутність розкладу руху, схеми маршруту, таблиці вартості проїзду, договору із замовником транспортних послуг. Зазначені порушення зафіксовані в акті за №226153 від 04.04.2011 року. За наслідками розгляду вказаного акту, 07.04.2011 року винесено постанову за №119531 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1700 гривень за вчинене правопорушення. 06.07.2011 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області повторно виявлено порушення відповідачем під час надання послуг з перевезення пасажирів вимог положень статті 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”, а саме: відсутність дозволу на перевезення, схеми маршруту, розкладу руху. Зазначені порушення зафіксовані в акті за №226389 від 06.07.2011 року. За наслідками розгляду вказаного акту, 12.07.2011 року винесено постанову за №124306 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1700 гривень за вчинене правопорушення. Сума застосованих фінансових санкцій в розмірі 3400 гривень відповідачем добровільно не сплачена.

          05.10.2011 року судом винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі. Ухвалу разом із копією позовної заяви та доданими до неї документами направлено відповідачу за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі фізичних осіб підприємців та юридичних.

          12.10.2011 року на адресу суду повернулося поштове відправлення, з надісланою судом ухвалою про відкриття скороченого провадження, копією позовної заяви та доданих до неї документи, з відміткою центру поштового зв’язку, що адресат вибув.

          Відповідно частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

          Таким чином, враховуючи положення частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв’язку з поверненням поштового відправлення, яке не вручено адресату з незалежних від суду причин, суд вважає, що відповідач повідомлений належним чином про порядок і строк подання заперечення проти позову та наслідки неподання такого заперечення.

          Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

          Судом встановлено, що згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ОСОБА_1 15.10.2002 року зареєстрований Богородчанською районною державною адміністрацією Івано-Франківської області як фізична особа-підприємець.

          Під час проведення перевірки 04.04.2011 року державними інспекторами територіального управління Головавтоінспекції в Івано-Франківській області виявлено факт надання ОСОБА_1 послуг з перевезення пасажирів за маршрутом «Богородчани-Надвірна»без наявності розкладу руху, схеми маршруту, таблиці вартості проїзду, договору із замовником транспорних послуг, про що був складений відповідний акт №226153.

          Заступник начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області на підставі вищезазначеного акту, з’ясувавши вірно усі обставини справи в межах повноважень виніс постанову №119531 від 07.04.2011 року про застосування до відповідача фінансової санкції у вигляді штрафу на суму 1700 грн.

          06.07.2011 року державними інспекторами територіального управління Головавтоінспекції в Івано-Франківській області виявлено факт надання відповідачем послуг з перевезення пасажирів без наявності дозволу на перевезення, схеми маршруту, розкладу руху, про що був складений відповідний акт №226389.

          Начальник територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області на підставі вищезазначеного акту, з’ясувавши вірно усі обставини справи, в межах повноважень, повторно виніс постанову №124306 від 12.07.2011 року про застосування до відповідача фінансової санкції у вигляді штрафу на суму 1700 грн.

У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій приватним підприємцем ОСОБА_1 добровільно не сплачена.

          Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в Україні визначені Законом України ‘‘Про автомобільний транспорт’’.

          Статтею 6 Закону України “Про автомобільний транспорт” встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

          Відповідно п. З Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” (далі - Порядок) органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головне управління на автомобільному транспорті, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та М.Севастополі. Відповідно до п. 21, 27 даного Порядку державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обов'язковою до виконання.

          Стаття 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначає, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

          Документами для регулярних пасажирських перевезень є:

          для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України;

для пасажира - квиток на проїзд в автобусі та на перевезення багажу (для пільгового проїзду - посвідчення особи встановленого зразка).

          Відповідно до аб.3 ч.1 ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт” за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

          Згідно п.28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

          Судом встановлено, що постанови №119531 від 07.04.2011 року та №124306 від 12.07.2011 року отримані відповідачем 15.04.2011 року та 19.07.2011 року.

Зазначені постанови відповідачем до вищестоящого органу або в судовому порядку не оскаржувались.

          Доказів сплати заборгованості на час розгляду справи суду не представлено.

          Враховуючи вищенаведене суд приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.

          На підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.2, ст.ст. 8-14, ст.86, ст.183-2, Кодексу адміністративного судочинства України, суд , -

ПОСТАНОВИВ:

          Позов задовольнити повністю.

          Стягнути в дохід Державного бюджету на рахунок №31110106700002, УДК в м. Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО-836014, код одержувача –20568100 з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікацйний номер НОМЕР_1) фінансові санкції в с умі 3400 (три тисячі чотириста) гривень за постановами про застосування фінансових санкцій № 119531 від 07.04.2011 року та №124306 від 12.07.2011 року.

          Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

          Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

          Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

          

Суддя                                         Біньковська Н.В.