Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 лютого 2012 р. справа № 2а/0570/23247/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Ушенка С. В.
при секретаріПроніні Д.С.,
за участю
представника позивача - ОСОБА_1 (за довіреністю),
відповідач - не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Горлівської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості з єдиного податку, -
ВСТАНОВИВ:
Горлівська обєднана державна податкова інспекція Донецької області звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості з єдиного податку в розмірі 988,78 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачу було видане свідоцтво про сплату єдиного податку, вид діяльності інші послуги, діяльність санаторно-курортних закладів. На вищезазначений вид діяльності встановлена ставка єдиного податку в сумі 129 грн. за календарний місяць. Виходячи з місячної ставки, відповідачу був нарахований єдиний податок в розмірі 775,46 грн., який добровільно не сплачений. Також, за порушення строків сплати єдиного податку, відповідачу нараховані штрафні (фінансові) санкції в розмірі 2 грн. та 200 грн., та пеня 11,32 грн. Просить стягнути з відповідача податковий борг у сумі 988,78 грн.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав суду пояснення, аналогічні викладеним в позові, та письмові докази в підтвердження своїх позовних вимог і просить позов задовольнити в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином за фактичною адресою. Причини неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності відповідач суду не надавав. Письмових заперечень суду не надано. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів, оскільки відповідач був повідомлений належним чином, а представник позивача не заперечував проти розгляду справи у відсутності відповідача.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши в судовому засіданні наявні докази, суд встановив наступне.
У відповідності до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», - державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані спеціалізовані державні податкові інспекції, зокрема, виконують такі функції як здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.
Відповідно до приписів абз. 1-2 ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», - завданнями органів державної податкової служби є, зокрема, здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
П.п. 20.1.18. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України визначено, що органи державної податкової служби мають право, зокрема, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.п. 41.1.1. п.4.1. ст.41 Податкового кодексу України, - контролюючими органами є, зокрема, органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2. цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Органом стягнення, у відповідності до приписів п.п. 14.1.137. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, є державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно п. 4.15. ст. 41 Податкового кодексу України, - органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу прямо визначені законодавством України.
ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1; АДРЕСА_1) 25.06.1993 р. зареєстрована як фізична особа-підприємець Виконавчим комітетом Горлівської міської ради Донецької області та взята на облік платника податків до Горлівської ОДПІ з 25.06.1993 р. за № 939.
ОСОБА_2 була подана заява до Горлівської ОДПІ про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на 2011р. На підставі наданої заяви відповідачу було видане свідоцтво про сплату єдиного податку, вид діяльності інші послуги, діяльність санаторно-курортних закладів.
Відповідно до Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» (далі Указ) від 03.07.1998 р. № 727/98 ставка єдиного податку для субєктів малого підприємництва фізичних осіб встановлюються місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 грн. та більше 200 грн. на місяць.
Для даного виду діяльності ставка єдиного податку встановлена в сумі 129 грн. за календарний місяць.
Субєкт підприємницької діяльності фізична особа зобовязана сплачувати єдиний податок щомісячно не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Горлівською ОДПІ було проведено невиїзну документальну перевірку ФО-П ОСОБА_2 з питань своєчасності сплати єдиного податку.
За результатами перевірки складений акт № 1250/17/НОМЕР_1 від 10.08.2011 року та прийнято податкове повідомлення рішення № 0006291740 від 17.08.2011 р., яким відповідачу нарахована штрафна санкція 2 грн.
05.09.2011р. Горлівською ОДПІ проведено невиїзну документальну перевірку ФО-П ОСОБА_2 з питань своєчасності сплати єдиного податку, за результатами якої складений акт № 1984/17-НОМЕР_1 від 05.09.2011р. та прийнято податкове повідомлення рішення № 0006921740 від 15.09.2011 р., яким відповідачу нарахована штрафна санкція 200 грн.
Відповідачем податкові повідомлення-рішення не оскаржувалися. Суму податкового боргу відповідач не сплатив, що підтверджується даними облікової картки платника податку.
Відповідно до ч. 1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг (недоїмка) - сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений Податковим кодексом України строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання; податкове зобовязання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п. 110.1 ст. 110 ПКУ), зокрема: фінансову відповідальність (пп. 111.1.1 п. 111.1 ст. 111 ПКУ).
Фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з Податковим кодексом України та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені (п. 111.2 ст. 111 ПКУ).
Згідно з ст. 129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня. При самостійному нарахуванні суми грошового зобовязання платником податків нарахування пені розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобовязання, визначеного цим Кодексом. Пунктом 129.3 цієї статті встановлено, що нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок Державного казначейства України та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобовязань.
У звязку з несвоєчасною сплатою відповідачем узгоджених податкових зобовязань з єдиного податку була нарахована пеня в сумі 11,32 грн., яка до теперішнього часу на сплачена.
Загальна сума боргу з єдиного податку складає 988,78 грн., що підтверджується даними облікової картки.
Відповідно до п. 5 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» від 03.07.1998 р. № 727/98 субєкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунку та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
У відповідності до вимог п.п.16.1.4. п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
На підтвердження позовних вимог позивачем надано необхідні докази про наявність податкової заборгованості у відповідача та вжиття заходів її стягнення.
З огляду на зазначене, на підставі положень статей 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні (ст. 86 цього Кодексу).
Таким чином суд, вважає, що позовні вимоги щодо стягнення з ОСОБА_2 суми боргу з єдиного податку в розмірі 988,78 грн. є обґрунтованими і законними та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
Керуючись, ст.ст. 2, 8-11, 17, 69-71, 86, 94, 158163, 185-186, 254 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Горлівської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості з єдиного податку задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1; АДРЕСА_1) на користь держави (р/р 31513970700019, код платежу 18050400, МФО 834016, банк одержувача ГУДКУ у Донецькій області, ЄДРПОУ 34686448, одержувач місцевий бюджет в Калінінському районі м. Горлівка) заборгованість перед бюджетом з єдиного податку в розмірі 988 (девятсот вісімдесят вісім) грн. 78 коп.
Повний текст постанови виготовлено і підписано 13.02.2012р., її вступну та резолютивну частини проголошено в судовому засіданні 09.02.2012р. в присутності представника позивача та приєднано до матеріалів справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої ст.160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанови, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ушенко С. В.