Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 листопада 2011 р. справа № 2а/0570/16445/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 10год. 55хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Шинкарьової І.В.
при секретаріЗаднепровської В.О.
за участю представника позивача Одот І.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом з єдиного податку у сумі 1393,74грн., -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом з єдиного податку у сумі 1393,74грн.
В обґрунтування позову посилається на те, що відповідач знаходиться на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності згідно заяви відповідача №1756 від 05.02.2010 року.. Борг по єдиному податку виник за червень-грудень 2010 року. Зазначена сума заборгованості перед бюджетом самостійно відповідачем не сплачена, у ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя виникли правові підстави для примусового стягнення боргу.
Просить суд стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (87503, АДРЕСА_1, номер ДРФО НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України заборгованість перед бюджетом на загальну суму 1393,74грн. на поточний рахунок №31512970700054, код ЗКПО 34686694, одержувач платежу - УДК у м. Маріуполі, назва установи банку - ГУ ДКУ у Донецькій області, код інспекції - 0583, МФО банку 834016, призначення платежу єдиний податок на підприємницьку діяльність фізичних осіб.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав та просив його задовольнити.
Відповідач в судове засідання не зявився, про час, дату і місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності суду не надавав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.
ОСОБА_2 зареєстрований фізичною особою-підприємцем Виконавчим комітетом Маріупольської міської ради Донецької області 21.01.2010 року №22740000000024865, ідентифікаційний номер фізичної особи платника податків та інших обовязкових платежів 2744900416, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця та витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.13,17). Перебуває на податковому обліку в ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Маріуполя з 22.01.2010 року за №19636, що підтверджено довідкою про взяття на облік платника податків за формою №4-ОПП від 22.01.2010 року №19636 (а.с.6).
Відповідно до ст.67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Пунктом 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» в редакції Указу Президента №746/99 від 28 червня 1999 року передбачено, що субєкти малого підприємництва фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
05 лютого 2010 року відповідачем до податкового органу подано заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на 2010 рік, в якій вказав вид діяльності рекламна діяльність, надання комерційних та інших послуг з 05.02.2010 року, місце здійснення підприємницької діяльності Україна (а.с.12).
Відповідно до пункту 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» в редакції Указу Президента №746/99 від 28 червня 1999 року, ставка єдиного податку для субєктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. У разі коли фізична особа - суб'єкт малого підприємництва здійснює кілька видів підприємницької діяльності, для яких установлено різні ставки єдиного податку, нею придбавається одне свідоцтво і сплачується єдиний податок, що не перевищує встановленої максимальної ставки.
Згідно з пунктом 2 підпункту 6 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» - субєкт підприємницької діяльності фізична особа, сплачує єдиний податок, щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач в червні - грудні 2010 року не сплатив частково (з урахуванням переплати 6,26грн.) суму єдиного податку, у результаті чого виникла заборгованість у розмірі 1393,74грн. Згідно даних зворотного боку облікової картки платника податків станом на 31.12.2010 року за ФО-П ОСОБА_2 рахується недоїмка з єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 1393,74грн.
Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
З метою погашення податкового боргу відповідачу була відправлена перша податкова вимога від 26.05.2010 року №1/516 та друга податкова вимога від 02.07.2010 року №2/673, які у звязку з неможливістю вручення були розміщені на дошці податкових оголошень відповідно до актів №219 від 26.05.2010 року та №264 від 02.07.2010 року (а.с.8-12).
Податковим органом було здійснено реєстрацію публічного обтяження майна в податкову заставу, про що свідчить витяг про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 03.09.2010 року реєстраційний номер 10206931 (а.с.15).
Таким чином, заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкового боргу, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати вийшли, про що свідчать матеріали справи.
Згідно п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно п.п.31.1 ст.31 кодексу строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Відповідно до п.п.14.1.137 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України. П.87.11 ст.87 кодексу передбачено, що орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом з єдиного податку у сумі 1393,74грн. задовольнити.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (87503, АДРЕСА_1, номер ДРФО НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України заборгованість перед бюджетом на загальну суму 1393,74грн. на поточний рахунок №31512970700054, код ЗКПО 34686694, одержувач платежу - УДК у м. Маріуполі, назва установи банку - ГУ ДКУ у Донецькій області, код інспекції - 0583, МФО банку 834016, призначення платежу єдиний податок на підприємницьку діяльність фізичних осіб.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 01 листопада 2011 року в присутності представника позивача.
Постанова у повному обсязі складена 04 листопада 2011 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Шинкарьова І.В.