Постанова № 21787200, 01.09.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.09.2011
Номер справи
2а/0570/14283/2011
Номер документу
21787200
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
  • 2)
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 вересня 2011 р.                                                             справа № 2а/0570/14283/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 16год. 25хв.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Шинкарьової І.В.

при секретарі          

розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Мар’їнському районі до Дочірнього підприємства «Оксана» Відкритого акціонерного товариства «Красногорівський вогнетривкий завод» про стягнення штрафної санкції з податку на прибуток у розмірі 850,00грн. та з комунального податку у розмірі 850,00грн.

Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом.

Оскільки правовідносини виникли на протязі 2010 року, враховуючи, що з 01.01.2011 року набрав чинності Податковий кодекс України, суд відповідно до статті 58 Конституції України застосовує нормативно – правові акти України, які діяли в той період.

Відповідно до пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

В обґрунтування позову посилається на те, що у відповідача існує заборгованість перед бюджетом по податку на прибуток у розмірі 850,00грн. та з комунального податку у сумі 850,00грн. Податкова заборгованість виникла на підставі актів невиїзних позапланових перевірок відповідача з питань своєчасності подання податкової звітності, за результатами яких були прийняті податкові повідомлення-рішення про нарахування штрафних санкцій. На теперішній час податкові зобов’язання не сплачені і є податковим боргом. Застосовані податковим органом заходи з погашення податкового боргу не привели до його погашення.

Просить суд стягнути з Дочірнього підприємства «Оксана» Відкритого акціонерного товариства «Красногорівський вогнетривкий завод» (85630, Донецька обл., Мар’їнський район, м. Красногорівка, вул. Кірова, буд.33, ЄДРПОУ 23984045) штрафну санкцію з податку на прибуток у розмірі 850,00грн. на користь Державного бюджету Мар’їнського району на р/р 31114009700293, ОКПО 34686762, банк ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, призначення платежу -*;101; 23984045; 11021000, податок на прибуток і штрафну санкцію з комунального податку у розмірі 850,00грн. на користь місцевого бюджету Красногорівської міської ради р/р 33216828700295, ОКПО 34686762, банк ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, призначення платежу - *;101; 23984045; 16010200; комунальний податок.

Дочірнє підприємство «Оксана» Відкритого акціонерного товариства «Красногорівський вогнетривкий завод» зареєстровано Мар’їнською районною державною адміністрацією 27.12.1995 року №75р, є юридичною особою, згідно довідки №23984045 про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України і свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності (а.с.13,14). Перебуває на податковому обліку у ДПІ у Мар’їнському районі з 29.12.1995 року за №632, відповідно до довідки форми 4-ОПП від 17.10.2008 року за №75. Свою діяльність здійснює на підставі Статуту (а.с.15).

Судом встановлено, актом Державної податкової інспекції у Мар’їнському районі №867/15-0/23984045/112 від 27.12.2010 року про порушення податкового законодавства встановлено порушення відповідачем терміну подання податкової звітності, а саме декларацій з податку на прибуток за І півріччя 2010 рок та 9 місяців 2010 року і з комунального податку за 2 квартал 2010 року та 3 квартал 2010 року, чим порушив п.п.4.1.4 «б» п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». На підставі вказаного акту перевірки позивачем прийняті податкові повідомлення-рішення від 27.12.2010 року №0007551540/0/26721 про нарахування штрафної санкції з комунального податку у сумі 340,00грн., №0007541540/0/26720 про нарахування штрафної санкції з податку на прибуток у розмірі 340,00грн. Вказані рішення у зв’язку з не можливістю вручення платнику податків, розміщено на дошці податкових оголошень, про що складено акт №1/15-014-5 від 05.01.2011 року. (а.с.17-20).

Відповідачем узгоджене податкове зобов’язання не сплачено, у зв’язку з чим виник податковий борг у розмірі 680,00грн.

Актом Державної податкової інспекції у Мар’їнському районі №422/15-0/23984045 від 14.07.2010 року про порушення податкового законодавства встановлено порушення відповідачем терміну подання податкової звітності, а саме декларацій з податку на прибуток за 2009 рок та І квартал 2010 року і з комунального податку за 4 квартал 2009 року та 1 квартал 2010 року, чим порушив п.п.4.1.4 «б» п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». На підставі вказаного акту перевірки позивачем прийняті податкові повідомлення-рішення від 14.07.2010 року №0004081540/0/14990/10/15-113 про нарахування штрафної санкції з комунального податку у сумі 340,00грн., №0004071540/0/14989/10/15-113 про нарахування штрафної санкції з податку на прибуток у розмірі 340,00грн. Вказані рішення у зв’язку з не можливістю вручення платнику податків, розміщено на дошці податкових оголошень, про що складено акт №34/15-014-5 від 14.07.2011 року. (а.с.21-23).

Відповідачем узгоджене податкове зобов’язання не сплачено, у зв’язку з чим виник податковий борг у розмірі 680,00грн.

Актом Державної податкової інспекції у Мар’їнському районі №235/15-0/23984045/9 від 10.05.2011 року про порушення податкового законодавства встановлено порушення відповідачем терміну подання податкової звітності, а саме декларацій з податку на прибуток за 2010 рік і з комунального податку за 4 квартал 2010 року, чим порушив п.п.4.1.4 «б» п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». На підставі вказаного акту перевірки позивачем прийняті податкові повідомлення-рішення від 10.05.2011 року №0001301540/8432 про нарахування штрафної санкції з податку на прибуток у сумі 170,00грн., №0001311540/8431 про нарахування штрафної санкції з комунального податку у розмірі 170,00грн. Вказані рішення у зв’язку з не можливістю вручення платнику податків, розміщено на дошці податкових оголошень, про що складено акт №34/15-014-5 від 18.05.2011 року. (а.с.24-25).

Відповідачем узгоджене податкове зобов’язання не сплачено, у зв’язку з чим виник податковий борг у розмірі 340,00грн.

Закон України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до пп.5.2.1 п.5.2 ст.5 зазначеного Закону, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Відповідно до пп. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 Закону, у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.

Відповідно до пп.5.2.5 п.5.2 ст.5 Закону, з урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити до суду рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобов'язання у будь-який момент після отримання відповідного податкового повідомлення.

Відповідно до пп. «в» пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 ст. 5 зазначеного Закону передбачено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Судом встановлено, що на час розгляду справи відповідачем сума податкового зобов’язання, яка визначена податковим повідомленням-рішенням не сплачена, тому загальна сума заборгованості по податку на прибуток складає 850,00грн. та по комунальному податку 850,00грн. (довідка про наявність заборгованості з податків і зборів від 17.06.2011 року №10695/10/19-013) (а.с.7).

Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

З метою погашення податкового боргу відповідачу була відправлена перша податкова вимога від 29.07.2008 року №1/263 та друга податкова вимога від 06.10.2008 року №2/355, які у зв’язку з не можливістю вручення платнику податків, розміщено на дошці податкових оголошень, про що складено акти №111 від 06.08.2008 року та №123 від 22.10.2008 року відповідно. (а.с.8,9).

Таким чином, заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкового боргу, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати вийшли у відповідності до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», про що свідчать матеріали справи.

Відповідно до ст.50 Бюджетного кодексу України податки, збори (обов’язкові платежі) та інші доходи до державного бюджету визнаються зарахованими в доход державного бюджету з моменту зарахування на єдиний казначейський рахунок державного бюджету.

Згідно п.п.31.1 ст.31 кодексу строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.

Пунктом 38.1 ст.38 Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

В порушення вищевказаних вимог Податкового кодексу України відповідач, у строки визначені законодавством, не сплатив в повному обсязі узгоджену суму податкового зобов’язання по податку на додану вартість.

Згідно п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків, зокрема, шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-41, 45-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 1832, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Мар’їнському районі до Дочірнього підприємства «Оксана» Відкритого акціонерного товариства «Красногорівський вогнетривкий завод» про стягнення штрафної санкції з податку на прибуток у розмірі 850,00грн. та з комунального податку у розмірі 850,00грн. – задовольнити.

Стягнути з Дочірнього підприємства «Оксана» Відкритого акціонерного товариства «Красногорівський вогнетривкий завод» (85630, Донецька обл., Мар’їнський район, м. Красногорівка, вул. Кірова, буд.33, ЄДРПОУ 23984045) штрафну санкцію з податку на прибуток у розмірі 850,00грн. на користь Державного бюджету Мар’їнського району на р/р 31114009700293, ОКПО 34686762, банк ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, призначення платежу -*;101; 23984045; 11021000, податок на прибуток і штрафну санкцію з комунального податку у розмірі 850,00грн. на користь місцевого бюджету Красногорівської міської ради р/р 33216828700295, ОКПО 34686762, банк ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, призначення платежу - *;101; 23984045; 16010200; комунальний податок.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя                                                                       Шинкарьова І.В.