Постанова № 21786701, 30.01.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
30.01.2012
Номер справи
2а-568/12/0170/24
Номер документу
21786701
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

<Текст >

30 січня 2012 р. <Текст >Справа №2а-568/12/0170/24 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кащеєвої Г.Ю., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м. Ялта АРК <Список ><Позивач в особі >

до Приватного підприємства "Елка-12" <Список ><Відповідач в особі ><Текст >

про припинення юридичної особи

<Текст >

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим надійшов адміністративний Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Кримдо Приватного підприємства "Елка-12" про припинення юридичної особи.

Ухвалою суду від 10.01.2012року в адміністративній справі відкрито скорочене провадження та запропоновано відповідачу в термін до 30.01.2012року додатково подати до канцелярії суду, заперечення проти позову, всі необхідні документи та докази або заяву про визнання позову. Ухвалу надіслано сторонам.

Розглянувши наявні матеріали справи в їх сукупності, судом зясовано, що позивач з положень статті 4 Закону України від 04.12.1990року "Про державну податкову службу" є державним органом виконавчої влади та, діючи на реалізацію своєї владної компетенції, визначеної пунктом 17 частини першої статті 11 вказаного Закону, звернувся з адміністративним позовом про скасування державної реєстрації субєкта підприємницької діяльності. Цей позов розглядається судом відповідно до пункту 4 частини першої статті 17 КАС України як спір за зверненням субєкта владних повноважень у випадку прямо передбаченому законом, та, згідно до частини другої статті 18 цього Кодексу, оскільки однією із сторін справи є орган державної влади, цей спір підсудний окружним адміністративним судам.

Відповідно до згаданого пункту 17 частини першої статті 11 Закону України "Про державну податкову службу" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених Законами України, мають право звертатись до судових органів із заявою (позовною заявою) про припинення юридичної особи.

Приватного підприємства "Елка-12" зареєстровано Виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АР Крим як юридична особа 26.08.2008 року, ідентифікаційний код 36020435, за адресою: 98600, Україна, АРКрим, м.Ялта, вул. Кірова , буд. 7/1, про що свідчить Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.4).

Згідно з ст.9 Закону України від 25.06.01р. №1251 "Про систему оподаткування", платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність, забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів).

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач перебуває на податковому обліку у ДПІ в м. Ялта АРКрим з 27.08.2008 року, заборгованості перед бюджетом зі сплати податків, зборів (обовязкових платежів) не має (а.с.9), з 3 кварталу 2009 року не надає податкової звітності.

Згідно діючої на той час редакції п.15 ст.58 Господарського кодексу України скасування (припинення) державної реєстрації субєкта господарюванню здійснюється на підставі рішення суду у випадках, передбачених законом.

Відповідно до ст.238 ГКУкраїни за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, до субєктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративного-господарські санкції, тобто заходи майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення субєкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Стаття239 ГКУкраїни передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до субєктів господарювання адміністративно-господарські санкції, однією з яких є скасування державної реєстрації та ліквідація субєкта господарювання.

Згідно ст.247 ГКУкраїни у разі здійснення субєктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього субєкта та його ліквідації.

Стаття 38 Закону України від 15.05.2003року №755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" встановлює підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не повязано з банкрутством юридичної особи, зокрема, є: неподання протягом року органом державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Відповідно до п6. ст.38 "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" у разі, якщо в судовому рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією не призначена комісія з припинення (ліквідаційна комісія), державний реєстратор не пізніше трьох робочих днів від дати надходження такого судового рішення вносить до Єдиного державного реєстру запис, в якому вказує як голову комісії з припинення (ліквідаційної комісії) юридичної особи керівника органу управління або засновника (учасника) юридичної особи, якщо інше не встановлено судовим рішенням.

Дослідивши матеріали у справі, надані позивачем на підтвердження заявлених вимог, а саме: аркуші справи №№4-11, суд, враховуючи, що відповідно до функцій, покладених на позивача статтею 10 Закону України від 04.12.1990р. №509-ХІІ "Про державну податкову службу в Україні" з обліку платників податків та контролю за їх податковою дисципліною та приходить до висновку, що позивач є єдиним уповноваженим державним органом, до компетенції якого віднесено надання підтверджень щодо реєстрації особи платником податку, форми сплати податку та обліком обсягу податкових зобовязань, та, надаючи досліджені довідки та інформацію, він діяв у межах своєї компетенції. Ознак його упередженості у їх формуванні не вбачається, тому ці матеріали, з огляду на статті60,70 КАС України є належними доказами у справі та вони приймаються судом до уваги для встановлення наявності або відсутності обставин, що підтверджують позовні вимоги.

Дослідивши докази у їх сукупності та враховуючи, що частинами першою, другою статті38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" суд є уповноваженим на постановлення судового рішення про припинення юридичної особи, тому суд, оцінивши їх, приходить до такого висновку.

Підставами для постановлення судом рішення про припинення юридичної особи відповідно до частини другої статті38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб-підприємців" є неподання цією особою протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Суд вважає доведеним позивачем належними доказами настання обставин, внаслідок яких виникають підстави для вжиття судом обмеження щодо права відповідача на зайняття підприємницькою діяльністю. Відповідач більше року податкову звітність до податкових органів не надає, боргових зобовязань зі сплати податків і зборів (обовязкових платежів) не має, заперечення проти позовних вимог не надав.

Проаналізувавши зібрані у справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що заявлені вимоги щодо скасування юридичної особи підтверджено належним чином, ґрунтуються на положеннях діючого законодавства, тому підлягає задоволенню.

Відповідно до частини4статті94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163, 183-2, 186, 254Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Припинити юридичну особу Приватного підприємства "Елка-12" ідентифікаційний код юридичної особи 36020435, Виконавчим комітетом Ялтинської міської ради Автономної Республіки Крим за адресою: 98600, Україна, АРКрим, м.Ялта, вул. Кірова , буд. 7/1.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня отримання постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

<Текст >

Суддя <підпис >Кащеєва Г.Ю.

<Текст >