Постанова № 21786683, 20.02.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
20.02.2012
Номер справи
2а-6509/09/4/0170
Номер документу
21786683
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

20 лютого 2012 р. о 12:20 Справа №2а-6509/09/4/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Циганової Г.Ю., при секретарі судового засідання Шевцовій Г.В., за участі представників сторін: від позивача - Стиранка І.Є., від відповідача (Державної податкової інспекції у м. Алушті АР Крим) - Кирюхіна Я.М., від прокуратури - Костюченко Р.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Нова Алушта"

до Державної податкової інспекції у м. Алушті АР Крим,Головного управління Державної казначейської служби в АР Крим

про стягнення з Державного бюджету України бюджетної заборгованості з податку на додану вартість

Суть спору: Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 19.05.2009 року роз'єднано позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Нова Алушта" (далі - позивач) до Державної податкової інспекції в м. Алушта (далі - відповідач 1), Головного управління Державного казначейства України в АР Крим (далі - відповідач 2) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення про зменшення суми бюджетного відшкодування з ПДВ та стягнення з Державного бюджету України бюджетної заборгованості з ПДВ у справі №2а-3583/08/4 в самостійні провадження, з привласненням справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Нова Алушта" до Державної податкової інспекції в м. Алушта, Головного управління Державного казначейства України в АР Крим про стягнення з Державного бюджету України бюджетної заборгованості з ПДВ номеру 2а-6509/09/4/0170. Цією ж ухвалою призначено судове засідання по цій справі.

Позовні вимоги мотивовані протиправністю відмови податкового органу у здійсненні визначених законом заходів для повернення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, задекларованого у квітні 2007 року, на розрахунковий рахунок позивача.

За клопотанням представника Державної податкової інспекції в м. Алушта, ухвалою суду від 29.05.2009 року зупинено провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі №2а-3583/08/4/0170.

Листом від 01.11.2010 року начальник управління представництва, захисту інтересів громадян та держави у суді прокуратури АР Крим повідомив про вступ представника прокуратури АР Крим до участі у справі.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 07.06.2011 року постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 07.12.2010 року у справі №2а-3583/08/4 залишено без змін; ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 19.12.2011 року поновлено провадження у справі №2а-6509/09/4/0170.

Ухвалою суду від 19.01.2012 року допущено заміну відповідача у справі на управління Державної казначейської служби в м. Алушті АР Крим.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення по суті спору.

Представник відповідача 1 в судовому засіданні заявив клопотання про зупинення провадження у справі до розгляду касаційної скарги на судові рішення у справі №2а-3583/08/4, усною ухвалою суду в задоволенні вказаного клопотання відмовлено за відсутності передбачених законом підстав.

Відповідач 2 явку представника в судове засідання не забезпечив, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, причин неявки представника не повідомив.

Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд, керуючись статтею 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача 2.

Заслухавши прокурора, представників позивача і відповідача1, дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд, -

ВСТАНОВИВ:

ТОВ «Нова Алушта» є юридичною особою, ідентифікаційний код 33955477, зареєстровано у якості платника податку на додану вартість, перебуває на податковому обліку в ДПІ в м. Алушта АР Крим.

В декларації з ПДВ за квітень 2007 року позивачем було заявлено суму податку на додану вартість, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку, (рядок 25.1 декларації), до податкового органу надано розрахунок суми бюджетного відшкодування і заяву про повернення суми бюджетного відшкодування в розмірі 110683,00 грн.

Посадовими особами ДПІ в м. Алушта АР Крим проведено виїзну позапланову перевірку з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за квітень 2007 року. За результатами перевірки складено акт від 16.07.2007 року № 936/23/33955477, за висновками якого підприємством порушено вимоги підпункту 7.7.2 пункту 7.7 статті 7 Закону України від 03.04.1997 року №168/97-ВР «Про податок на додану вартість» (чинний до 01.01.2011 року, далі Закон №168), в наслідок чого платником податків завищено суму бюджетного відшкодування на суму 104164,00 грн. При цьому, згідно із актом перевірки, дана сума підлягає включенню до рядка 26 декларації з ПДВ «залишок відємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду».

На підставі вказаного акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення від 18 липня 2007 року № 0007442301/0, після оскарження зазначеного рішення в порядку адміністративного оскарження відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 19 вересня 2007 року №0007442301/2, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 104164,00 грн.

Судом встановлено, що постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 07.12.2010 року у справі №2а-3583/08/4, яку залишено без змін ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 07.06.2011 року податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Алушті АР Крим від 19 вересня 2007 року №0007442301/2 про зменшення Товариству з обмеженою відповідальністю «Нова Алушта» суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за квітень 2007 року у розмірі 104164,00 грн. визнано протиправним і скасовано.

Відповідно до підпункту 7.7.4. пункту 7.7 статті 7 Закону №168 платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. При цьому платник податку в п'ятиденний термін після подання декларації податковому органу подає органу Державного казначейства України копію декларації, з відміткою податкового органу про її прийняття, для ведення реєстру податкових декларацій у розрізі платників.

До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування, копії погашених податкових векселів (податкових розписок), у разі їх наявності, та оригіналів п'ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій, у разі наявності експортних операцій.

Форма заяви про відшкодування та форма розрахунку суми бюджетного відшкодування визначаються за процедурою, встановленою центральним податковим органом.

Відповідно до підпункту 7.7.5 пункту 7.7 статті 7 Закону №168 протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.

Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Відповідно до підпункту 7.7.6 пункту 7.7 статті 7 Закону №168 на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.

Згідно із приписами підпункту 7.7.8 пункту 7.7 статті 7 Закону №168, у разі, коли за результатами перевірки сум податку, заявлених до відшкодування, платник податку або податковий орган розпочинає процедуру адміністративного оскарження, податковий орган не пізніше наступного робочого дня за днем отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення справи, зобов'язаний повідомити про це орган державного казначейства. Орган державного казначейства призупиняє процедуру відшкодування в частині оскаржуваної суми до прийняття остаточного рішення з адміністративного або судового оскарження.

Після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження податковий орган протягом п'яти робочих днів, наступних за днем отримання відповідного рішення, зобов'язаний надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Судом достовірно встановлено, що висновок стосовно відшкодування суми з бюджету Державною податковою інспекцією в м. Алушта АР Крим не приймався, висновок відповідачем не прийнято й на час розгляду справи у суді.

Матеріали справи не містять доказів наявності чинних податкових повідомлень-рішень про зменшення задекларованої позивачем суми бюджетного відшкодування за квітень 2007 року або інших доказів порушень податкового законодавства щодо формування позивачем суми бюджетного відшкодування, отже, підстави для відмови у наданні бюджетного відшкодування позивачу відсутні.

Однак, сума бюджетного відшкодування у встановлений законом строк позивачу не відшкодована.

Встановлений підпунктами 7.7.4 - 7.7.8 пункту 7.7 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" порядок дій платника податку, податкового органу та органу Державного казначейства України по отриманню (виплаті) бюджетного відшкодування не означає, що у разі виникнення спору щодо права платника податку на отримання бюджетного відшкодування юридичним засобом захисту порушеного права в суді є інший, ніж позов про стягнення з Державного бюджету України суми бюджетного відшкодування.

За таких обставин суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини першої статті 25 Бюджетного кодексу України державна казначейська служба України здійснює безспірне списання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів на підставі рішення суду.

Згідно із пунктом 23 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 року N 845, стягувач, на користь якого прийняті судові рішення про бюджетне відшкодування податку на додану вартість та/або пені, нарахованої на заборгованість державного бюджету з відшкодування такого податку, подає документи (заяву про виконання такого рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунка, на який перераховуватимуться кошти, якщо дані реквізити не зазначені у виконавчому документі, або даних про перерахування коштів у готівковій формі через банки або підприємства поштового зв'язку, якщо зазначений рахунок відсутній; оригінал виконавчого документа; судові рішення про стягнення коштів), до органу Казначейства за місцем реєстрації стягувача в органі державної податкової служби.

В судовому засіданні 20.02.2012 року оголошено вступну і резолютивну частини постанови, постанову у повному обсязі складено 24.02.2012 року.

Керуючись статтями 158-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Державного бюджету України (код ЄДРПОУ 37890361, рахунок №31119030700007, відкритий за кодом класифікації доходів бюджету 14010200 в Головному управлінні Державної казначейської служби України в Автономній Республіці Крим, м. Сімферополь, код банку 824026) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Нова Алушта» (код ЄДРПОУ 33955477, адреса: 98500, АР Крим, м. Алушта, вул. Леніна, 22-а, рахунок №260010131311, відкритий в банку ЗАТ "Сбербанк Росії", м. Київ, код банку 320627) суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість у сумі 104164,00 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення постанови. У разі оголошення в судовому засіданні вступної і резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Циганова Г.Ю.