Постанова № 21783847, 13.02.2012, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.02.2012
Номер справи
2а-14075/11/1370
Номер документу
21783847
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 лютого 2012 р. № 2а-14075/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої cудді Потабенко В.А.

за участю секретаря судових засідань Гойни Є.А.,

за участі представників сторін:

позивача ОСОБА_2, згідно довіреності,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Стрийського міжрайонного прокурора, що звернувся в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Стрийському районі Львівської області до приватного підприємства "Роман" про стягнення заборгованості, -

в с т а н о в и в :

Стрийський міжрайонний прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі ДПІ у Стрийському районі Львівської області з позовом до ПП "Роман" про стягнення податкової заборгованості в розмірі 1265165,42 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просила позов задовольнити.

Прокурор в судове засідання не зявився, хоча про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином.

Відповідач не забезпечив явку свого повноважного представника в судове засідання, хоча був належним чином, в силу приписів ст.ст. 33-35 КАС України, повідомлений про час та місце розгляду справи.

Відтак, справу можливо розглядати у відсутності прокурора та представника відповідача на підставі наявних в матеріалах справи доказів, відповідно до ст. 71 КАС України.

Заслухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши надані докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що ПП "Роман" зареєстровано 08.04.1996 року Стрийською районною державною адміністрацією за адресою 82434, Львівська область, Стрийський район, с. Дуліби, вул. Заводська, б. 27 А.

ПП "Роман" взято на облік платників податку 08.04.1996 року за № 421, що підтверджено довідкою № 719 від 03.12.2009 року.

Згідно самостійно поданої декларації з податку на прибуток від 10.05.2011 року № 31465 за І квартал 2011 року, відповідачу належало сплатити 35701,00 грн. податку.

На підставі акту № 1381/23-3/20812438 від 27.05.2011 року, ДПІ в Стрийському районі Львівської області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000382303 від 10.06.2011 року на суму 112714,00 грн. з податку на прибуток організацій і підприємств на суму, в тому числі 90171,00 грн. основного зобовязання та 22543,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій.

Згідно самостійно поданої декларації з податку на прибуток від 09.08.2011 року № 48904 за півріччя 2011 року, відповідачу належало сплатити 53590,00 грн. податку.

Згідно самостійно поданої уточнюючої декларації з податку на додану вартість із виготовлених в Україні товарів (робіт, послуг) від 18.05.2011 року № 35212 за січень 2011 року, відповідачу належало сплатити 16570,00 грн. податку.

На підставі акту № 1381/23-3/20812438 від 27.05.2011 року, ДПІ в Стрийському районі Львівської області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000392303 від 10.06.2011 року з податку на додану вартість із виготовлених в Україні товарів (робіт, послуг) на суму 42543,00 грн., в тому числі 34034,00 грн. основного зобов'язання та 8509,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій.

Згідно самостійно поданої декларації з податку на додану вартість із виготовлених в Україні товарів (робіт, послуг) від 20.06.2011 року № 36696 за травень 2011 року, відповідачу належало сплатити 224,00 грн. податку.

На підставі акту № 1624/15-2/20812438 від 30.06.2011 року, ДПІ в Стрийському районі Львівської області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000741502 від 30.06.2011 року з податку на додану вартість із виготовлених в Україні товарів (робіт, послуг) на суму 265243,00 грн., в тому числі 212192,00 грн. основного зобовязання та 53048,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій.

На підставі акту № 1625/15-2/20812438 від 30.06.2011 року, ДПІ в Стрийському районі Львівської області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000751502 від 30.06.2011 року за платежем податок на додану вартість із виготовлених в Україні товарів (робіт, послуг) на суму 8506,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій

Згідно самостійно поданого уточнюючого розрахунку податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок від 26.07.2011 року № 44612 за липень 2011 року, відповідачу належало сплатити 46787,00 грн. податку та 1404,00 грн. штрафних санкцій.

Згідно самостійно поданого уточнюючого розрахунку податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок від 26.07.2011 року № 44613 за липень 2011 року, відповідачу належало сплатити 75000,00 грн. податку та 2250,00 грн. штрафних санкцій.

Згідно самостійно поданої декларації з податку на додану вартість із виготовлених в Україні товарів (робіт, послуг) від 19.07.2011 року № 43931 за червень 2011 року, відповідачу належало сплатити 602998,00 грн. податку.

На підставі акту № 1381/23-3/20812438 від 27.05.2011 року, ДПІ в Стрийському районі Львівської області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001402308 від 10.06.2011 року на суму 13019,03 грн. штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки.

На підставі акту № 2256/15-3/20812438 від 29.09.2011 року, ДПІ в Стрийському районі Львівської області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0004191503 від 29.09.2011 року на суму 4,52 грн. штрафних (фінансових) санкцій за порушення граничного строку сплати грошового зобовязання з орендної плати з юридичних осіб.

На підставі акту № 2256/15-3/20812438 від 29.09.2011 року, ДПІ в Стрийському районі Львівської області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0004201503 від 29.09.2011 року на суму 14,87 грн. штрафних (фінансових) санкцій за порушення граничного строку сплати грошового зобовязання з орендної плати з юридичних осіб.

На підставі акту № 2256/15-3/20812438 від 29.10.2011 року про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності, ДПІ в Стрийському районі Львівської області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0004361503 від 05.10.2011 року на суму 10,30 грн. штрафних (фінансових) санкцій за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з орендної плати з юридичних осіб.

На підставі акту № 1381/23-3/20812438 від 27.05.2011 року, ДПІ в Стрийському районі Львівської області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000931702 від 10.06.2011 року на суму 7126,59 грн. (3061,89 грн. штрафних (фінансових) санкцій, 4064,70 грн. за основним платежем) за платежем податок з доходів фізичних осіб.

На підставі акту № 1381/23-3/20812438 від 27.05.2011 року, ДПІ в Стрийському районі Львівської області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001402308 від 10.06.2011 року на суму 13019,03 грн. штрафних (фінансових) санкцій за порушення норма з регулювання обігу готівки.

Згідно самостійно поданої декларації з екологічного податку від 07.05.2011 року № 31469 за І квартал 2011 року, відповідачу належало сплатити 149,49 грн. податку.

Згідно самостійно поданої декларації із збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод від 07.05.2011 року № 31464 за І півріччя 2011 року, відповідачу належало сплатити 281,92 грн. збору.

Згідно самостійно поданої декларації з плати за землю від 30.03.2011 року № 6082 за 2011 рік, відповідачу належало сплатити 862,49 грн. плати за кожен місяць на загальну суму 10349,88 грн.

Згідно самостійно поданої декларації з плати за землю від 30.03.2011 року № 2670 за 2011 рік, відповідачу належало сплатити 103,75 грн. плати за кожен місяць на загальну суму 1245,00 грн.

В матеріалах справи наявні докази направлення вказаних повідомлень-рішень відповідачу.

З урахуванням вимог п.п. 59.1 та 59.4 ст. 59 ПК України, ДПІ у Стрийському районі Львівської області виставило підприємству "Роман" податкову вимогу № 204 від 31.05.2011 року на суму 25058,37 грн. В матеріалах справи наявний доказ отримання відповідачем вказаної податкової вимоги.

Зі слів представника позивача, ні податкові повідомлення-рішення, ні податкова вимога відповідачем оскаржені не були.

Відповідно до ст. 16 Податкового Кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (надалі ПК України), платник податків зобовязаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

У п. 31.1 ст.31 ПК України визначено, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.

Пунктом 1 ст. 36 ПК України передбачено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. А також, податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.

Відповідно до п. 54.1 ст. 54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 54.3.1 ст. 54 ПК, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.

Крім того, згідно п. 54.3.3 ст. 53 ПК України, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.

Відповідно до п. 57.3 ст. 57 ПК України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення.

Згідно з п. 59.1 ст.59 ПК України у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

У відповідності до п. 1 ст. 109 Кодексу, податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Згідно з п. 59.1 ст.59 ПК України у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п. 14.1.175 ст. 14 ПК України, податковим боргом є сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Отже, безспірними вимогами органів стягнення слід вважати узгоджену суму податкового зобовязання, не сплачену платником податків у строки, визначені статтею 57 Податкового кодексу України.

Згідно наявного в матеріалах справи розрахунку, станом на 16.11.2011 року заборгованість ПП "Роман" становить 187 544,14 грн. з податку на прибуток, 1 051 682,23 грн. податку на додану вартість, 13019,03 грн. штрафних санкцій, 188,45 грн. орендної плати по м. Моршин, 5173,79 грн. орендної плати по с. Миртюки, прибуткового податку 7126,59 грн., 281,70 грн. збору за спеціальне використання води, 149,49 грн. екологічного податку. Загальна сума заборгованості відповідача становить 1265165,42 грн.

На даний час вказана сума податкового зобов'язання є узгодженою та у встановлені законом строки до бюджету не сплаченою, тобто визнається сумою податкового боргу, а, відтак, підлягає стягненню в примусовому порядку.

Відповідно до п. 1.1 ст. 1 Податкового кодексу України, він регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до п. 41.1 ст. 41 ПК України, органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Згідно п. 20.1.28 ст. 20 ПК України, органи державної податкової служби наділені, зокрема, правом застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 95.1 ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктом 95.3 ст. 95 ПК України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. 87.1 ст. 87 ПК України, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Враховуючи все вищенаведене, а також п. 20.1.18 ст. 20 ПК, згідно якого органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають, відповідно до п. 4 ст. 94 КАС України.

Керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 33-35, 69-71, 94, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

позов задовольнити.

Стягнути з приватного підприємства "Роман", ідентифікаційний код 20812438, що зареєстроване за адресою: 82434, Львівська область, Стрийський район, с. Дуліби, вул. Заводська, б. 27 А до бюджету податковий борг в сумі 1265165 (мільйон двісті шістдесят пять тисяч сто шістдесят пять) гривень 42 коп.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Потабенко В.А.

З оригіналом згідно

Суддя Потабенко В.А.