Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 лютого 2012 р. № 2а-1000/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого-судді Сакалош В.М.
за участю секретаря судового засідання Іваськевича С.В.,
прокурора Татарин Ю.Б., представника позивача Василів О.А., представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом прокурора Сихівського району м. Львова в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_3 про стягнення заборгованості, -
в с т а н о в и в :
Прокурор Сихівського району м. Львова звернувся до Львівського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова про стягнення із субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_3 заборгованості в сумі 3900,43 грн.
В обґрунтування позову покликається на те, що відповідач не в повному обсязі сплатив єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування, у звязку з цим позивачем було застосовано штраф та пеню. На момент звернення до суду заборгованість відповідачем не погашено, що і стало підставою для звернення до суду.
Ухвалою суду від 06.02.2012 року відкрито провадження в адміністративній справі. Хід розгляду справи відображений в ухвалах суду. В судовому засіданні 21.02.2012 року відповідно до вимог ч.3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Прокурор позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав наведених у позовній заяві, зазначив, що відповідно до ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладено завдання щодо представництва інтересів держави в суді у випадках, передбачених законом. Згідно вимог ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру»представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Рішенням Конституційного суду України від 08.04.1999 року, передбачено, що інтереси держави є оціночним поняттям, органи прокуратури мають право визначати в чому саме відбулось або могло відбутись порушення матеріальних або інших інтересів держави. У зв'язку з цим, прокуратура звернулась до суду в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова.
Представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив суд задовольнити позовні вимоги.
Представник відповідача проти позову не заперечив, зазначив, що бухгалтером було допущено помилку при здійсненні нарахування єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування.
Дослідивши надані суду докази в межах заявлених вимог, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
ОСОБА_3 зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності фізична особа та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова.
Відповідно до п.1 ч. 1 ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»платниками єдиного внеску є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Згідно ч.2 статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.
Відповідно до ч.8 ст.9 Закону платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Суми єдиного внеску своєчасно не нараховані та/або не сплачені у строки, встановлені цим Законом, обчислені територіальними органами Пенсійного фонду України у випадках передбачених цим Законом, вважаються (недоїмкою).
Відповідно до звітів про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, поданих ФОП ОСОБА_3 за період з серпня 2011 року по вересень 2011 року, нарахування єдиного внеску становить 7433,60 грн. Фактично відповідачем сплачено кошти в сумі 3613,65 грн. Заборгованість по єдиному внеску складає 3819,95 грн.
Позивачем прийнято рішення №1455 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску від 20.09.2011 року, яким до ФОП ОСОБА_3 застосовано штраф у розмірі 1049,71 грн. та нараховано пеню в сумі 96,10 грн.
Згідно ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
УПФУ в Галицькому районі м. Львова направлено відповідачу вимогу про сплату боргу №Ю-1558 від 03.11.2011 року на суму 3900,43 грн.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.
Відповідачем позовних вимог не спростовано, в ході судового розгляду справи заборгованість не погашена, що дає суду підстави визнати позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 17-19, 86, 94, 160-163 КАС України, суд
п о с т а н о в и в :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути із субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса місцезнаходження: 79017, АДРЕСА_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова (ЄДРПОУ 20847365) кошти в сумі 3 900 (три тисячі девятсот) гривень 43 (сорок три) копійки, з них: 3451 (три тисячі чотириста пятдесят одну) гривню 81(вісімдесят одну) копійку на р/р 37192005001307 в УДК у Галицькому районі м. Львова, 448 (чотириста сорок вісім) гривень 62 (шістдесят дві) копійки на р/р37192083001307 в УДК у Галицькому районі м. Львова.
3. Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 24 лютого 2012 року.
Суддя Сакалош В.М.