ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
м. Сімферополь
21 березня 2011 р. <Текст >Справа №2а-15647/10/7/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі
головуючого судді Маргарітов М.В., при секретарі Силантьєвої О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю " Алеф-Виналь-Крим" <Список ><Позивач в особі >
до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України <Список ><Відповідач в особі ><Текст >
про визнання неправомірним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій
за участю:
від позивача представник за довіреністю ОСОБА_1
відповідач не зявився
Обставини справи: позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України та просить визнати неправомірним та скасувати рішення відповідача про застосування фінансових санкцій від 08.11.10р. на суму 13363302,20грн.
Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що рішення відповідача є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки прийнято відповідачем на підставі необґрунтованих висновків перевірки щодо встановлення зберігання позивачем алкогольних напоїв у місці зберігання, не внесеного до Єдиного державного реєстру.
Позивач надав додаткові письмові пояснення по адміністративній справі (а.с.88-91).
Відповідач у судове засідання не зявився, про час дату та місце його проведення повідомлений належним чином. У судовому засіданні, що відбулося раніше представник відповідача заперечував проти позову, просив відмовити у його задоволенні, вказавши, що висновки проведеної перевірки позивача, за наслідком яких прийнято оскаржуване рішення є повними та обґрунтованими, а тому підстави для скасування такого рішення відсутні.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Алеф Виналь - Крим» є юридичною особою, яка зареєстрована 14.10.2002р. в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Бахчисарайською районною Державною адміністрацією АР Крим, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №444777(а.с.31).
Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів в Автономній Республіці Крим у період з 29.09.2010р. по 05.10.2010р. була проведена позапланова виїзна перевірка позивача з питань дотримання організаційних та технологічних вимог провадження діяльності щодо виробництва спирту коньячного та коньяків то ТОВ «Алеф Виналь - Крим» за період з 01.04.10р. по 01.09.10р.
За результатами перевірки був складений акт №5214/328/32-01/32148768 від 08.10.2010р. (далі по тексту акт перевірки) (а.с.8-28).
Відповідно до висновків акту перевірки відповідачем встановлено, зокрема, порушення позивечем вимог абзацу 21 та абзацу 22 ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995р. №481/95-ВР, а саме зберігання алкогольних напоїв (виноматеріалів оброблених) за адресою виробництва у смт. Поштове, Бахчисарайського р-ну, вул. Привокзальна, 2 а, у кількості 141512,0 дал на суму 11136085,16грн. (без ПДВ).
На підставі Акту перевірки відповідачем було прийнято рішення №000351 від 08.11.2010р., яким до позивача застосовані фінансові санкцій у вигляді штрафу у розмірі 13363302,20грн. за порушення 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме зберігання оптових партий алкогольних напоїв у місці не внесеному до Єдиного реєстру місць зберігання.
Підставою для застосування фінансової санкції вказаний абзац 11 частини 2 статті 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.
Позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ч.3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Актом перевірки встановлено, що станом на 01.09.2010р. та на момент проведення перевірки залишки виноматеріалів оброблнених становлять всього у кількості 141512,0дал, на загальну суму 11136085,16грн.
Відповідно акту перевіркорю було встановлено, що як підприємство первинного виробництва ТОВ «Алеф Виналь - Крим» повинно мати внесене до ЄДР місце зберігання алкогольних напоїв виноматеріалів оброблених, як кінцевого продукту, готового до реалізації підприємствам вторинного виробництва, відповідно до вимог абз. 21 та 22 статті 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Згідно даних журналів обліку руху віноматеріалів реалізація виноматеріалів оброблених за вересень 2010р. не проводилася. В порушення вищезазначених вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» ТОВ «Алеф Виналь - Крим» не внесло місце зберігання алкогольних напоїв (виноматеріалів) до Єдиного державного реєстру.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України встановлені Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
Суд застосовує положення даного Закону у редакції, яка діяла на час прийняття відповідачем оскаржуваного рішення.
Відповідальність за порушення правил зберігання алкогольних напоїв передбачена за їх зберігання у місцях, не внесених до Єдиного реєстру, згідно абз. 11 частиною другої статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" у вигляді штрафу у розмірі 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.
Відповідно до абз. 21 статті 1 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” місце зберігання місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання.
Відповідно до абз. 22 статті 1 цього Закону, Єдиний державний реєстр місць зберігання - перелік місць зберігання, який ведеться органами державної податкової служби України і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.
Відповідно до частини 3 статті 2 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" виробництво алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється суб'єктами господарювання незалежно від форм власності за умови одержання ліцензії.
Відповідно до частини 5 статті 2 цього Закону, виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв здійснюється за наявності внесених до Єдиного реєстру місць зберігання спирту.
Відповідно до абз. 10 частини 4 статті 3 цьго Закону ліцензія на виробництво алкогольних напоїв видається за заявою суб'єкта господарювання, до якої додається, зокрема довідка органу державної податкової служби України про внесення місць зберігання спирту до Єдиного реєстру (для виробників спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв).
Внесення даних до Єдиного державного реєстру здійснюється згідно з Порядком ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання та форми довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру, що затверджений наказом ДПА України від 28.05.2002р. №251.
Пунктом 2.1 цього Порядку №251 до Єдиного реєстру вносяться, зокрема місця зберігання спирту субєктів підприємницької діяльності виробників спирту та алкогольних напоїв.
Тобто, Законом встановлено, що виробництво алкогольних напоїв здійснюється суб'єктами господарювання за умови одержання ліцензії та за наявності внесених до Єдиного реєстру місць зберігання спирту.
Під час судового розгляду встановлено, що згідно з довідкою з ЄДРПОУ №49-111-50/258 (а.с.32) за позивачем зареєстровано, у тому числі, від діяльністі за КВЕД 15.93.0 - виробництво виноградних вин.
Департаментом контролю за виробництвом та обігом спиорту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України видано позивачу Ліцензію Серії АВ №730944 за реєстраційним номером №391 на виробництво алкогольних напоїв з терміном дії з 04.08.2008р. до 04.08.2013р (а.с.49).
Згідно до Ліцензії уповноваженим органом зареєстровано місце провадження діяльності за адресою: АР Крим, Ленінський район, смт. Багерове, вул. Одеська, 30; АР Крим, Бахчисарайський район, смт. Поштове, вул. Привокзальна, 2; АР Крим, Бахчисарайський район, смт. Поштове, вул. Привокзальна, 2 а.
Ліцензією встановлені місця зберігання спирту етилового: АР Крим, Ленінський район, смт. Багерове, вул. Одеська, 30; АР Крим, Бахчисарайський район, смт. Поштове, вул. Привокзальна, 2а та спирту коньячного: АР Крим, Ленінський район, смт. Багерове, вул. Одеська, 30; АР Крим, Бахчисарайський район, смт. Поштове, вул. Привокзальна, 2.
Наведене свідчить, що позивач здійснював діяльність за умови одержання ліцензії та за наявності внесення до Єдиного реєстру місць зберігання спирту етилового та коньячного.
Відповідно до частини 33 статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
Закон вимагає вносити до Єдиного реєстру місця зберігання алкогольних напоїв.
Твердження відповідача про те, що позивач зберігав алкогольні напої у місці не внесеному до Єдиного реєстру місць зберігання, є необгрунтованим з огляду на наступне.
Абзацом 7 ч. 1 ьст. 1 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" встановлено, що алкогольні напої - продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукромістких матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 1,2 відсотка об'ємних одиниць, які відносяться до товарних груп Гармонізованої системи опису та кодування товарів під кодами 22 04, 22 05, 22 06, 22 08.
Відповідно до розділу IV Закону України, від 05.04.2001, № 2371-ІИ «Митний тариф України» - Готові харчові продукти; алкогольні та безалкогольні напої і оцет; тютюн та його замінники, визначені позиції алкогольних напоїв:
2204- вина виноградні, включаючи вина кріплені; сусло виноградне, крім того, що включено до товарної позиції 2009;
2205- вермут та інше вино виноградне, з доданням рослинних або ароматизувальних екстрактів;
2206- інші зброджені напої (наприклад, сидр, перрі (грушевий напій), напій медовий); суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями, в іншому місці не зазначені;
2208 - Спирт етиловий неденатурований з концентрацією спирту менш як 80 об. %; спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки, лікери та інші напої, що містять спирт.
Відповідно до класифікації Технічних умов Національного стандарту України - ДСТУ 4805:2007, до виноматеріалів оброблених відносять продукти первинної переробки винограду, призначені для виготовлення вин тихих і газованих та напоїв, міцність яких набувається: внаслідок спиртового бродіння роздушених ягід або свіжовіджатого соку, а в разі виготовлення виноматеріалів кріплених - підвищується шляхом додавання спирту етилового, які пройшли повний цикл технологічного оброблення і придатні для розливу після фільтрації або після доробки.
У своїй діяльності позивач керується галузевими стандартами України на виноматеріали оброблені та необроблені, технічними умовами «виноматеріали шампанські» та технічними умовами «виноматеріали коньячні».
Відповідно до пункту 33 ДСТУ 2163-93 «Виноробство «терміни й визначення», виноматеріалом є збрижене повністю або частково виноградне сусло, призначене для приготовлення вина або коньячного спирту, тобто це сировина, предмет праці та природні компоненти, які підлягають подальшій переробці, що прямо кореспондується з положеннями частини десятої статті 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» для виробництва вин або коньяків, які й є безпосередньо алкогольними напоями.
За змістом ГСТУ та ДСТУ виноматеріалами є сировина, яка призначена для виробництва вина.
Згідно галузевому стандарту України ГСТУ 202.001-96 підприємство обробляє виноматеріали, призначені для випуску вин, які по типовості і фізико-хімічним показникам відповідають вину даного найменування і пройшли встановлений для нього цикл технічної обробки згідно діючої нормативної документації.
Вироблені виноматеріали, Товариство «Алеф-Виналь-Крим» використовує у власному виробництві, для виготовлення виноробної продукції (коньяків, вин), або може реалізовувати підприємствам вторинного виноробства, де з них виробляють вина, які реалізуються в торгівлі. Вказане свідчить про те, що виноматеріали є сировиною для виробництва алкогольних напоїв.
Позивач є підприємством повного технологічного циклу виробництва.
Згідно до положень абз. 20 ст. 1 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", повний технологічний цикл виробництва - сукупність приміщень, технологічного та іншого обладнання, відповідних технологічних процесів, що забезпечують переробку сировини в продукцію, готову для реалізації кінцевому споживачу, а також лабораторій, акредитованих органами виконавчої влади, уповноваженими відповідно до законодавства.
Як було вказано вище, позивач здійснює діяльність з виробництва алкогольних напоїв, на підставі ліцензії №391, термін дії якої з 04 серпня 2008р. по 04 серпня 2013р. Відповідно до додатків до ліцензії, ТОВ «Алеф-Виналь-Крим» виробляє зокрема, Коньяки України ординарні, Коньяки України марочні витримані групи «КВ», Коньяки України марочні витримані вищої якості групи «КВВЯ», Вина (розлив у тару місткістю від 50 до 600л).
Отже позивач здійснює виробництво виноробної продукції. Визначення терміну «Виноробна продукція», надано пунктом 36 ст. 1 Закону України «Про виноград та виноградне вино», у якому вказано, що виноробна продукція це вина тихі, шампанські, ігристі та газовані, вермути, бренді, коньяки і алкогольні напої виноградного походження.
Закон України «Про безпечність та якість харчових продуктів», регулює відносини між органами виконавчої влади, виробниками, продавцями (постачальниками) та споживачами харчових продуктів і визначає правовий порядок забезпечення безпечності та якості харчових продуктів, що виробляються, знаходяться в обігу, імпортуються, експортуються.
Статтею 1 Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» встановлено, що харчовий продукт (їжа) - будь-яка речовина або продукт (сирий, включаючи сільськогосподарську продукцію, необроблений, напівоброблений або оброблений), призначений для споживання людиною. Харчовий продукт включає напій, жувальну гумку та будь-яку іншу речовину, включаючи воду, які навмисно включені до харчового продукту під час виробництва, підготовки або обробки.
Безпечність харчового продукту - стан харчового продукту, що є результатом діяльності з виробництва та обігу, яка здійснюється з дотриманням вимог, встановлених санітарними заходами та/або технічними регламентами, та забезпечує впевненість у тому, що харчовий продукт не завдає шкоди здоров'ю людини (споживача), якщо він спожитий за призначенням
Безпечний харчовий продукт - харчовий продукт, який не створює шкідливого впливу на здоров'я людини безпосередньо чи опосередковано за умов його виробництва та обігу з дотриманням вимог санітарних заходів та споживання (використання) за призначенням;
Непридатний («едалтерований») харчовий продукт - харчовий продукт вважається непридатним до споживання людиною («едалтерованимй»), якщо він, у тому числі, не відповідає обов'язковим мінімальним специфікаціям якості; іншим чином не відповідає відповідним санітарним заходам або технічним регламентам.
Технічний регламент контролю якості готової виноробної продукції затверджений наказом Держспоживстандарту України від 22.12.2008р. №485 - ДСТУ 6040:2008 „Продукція виноробна. Правила приймання та методи відбирання проб”, що встановлює правила приймання і методи відбирання проб для визначення органолептичних, фізико-хімічних показників, мікробіологічної стійкості продукції.
Згідно ДСТУ 6040:2008 (п.4, п.5) відбирання проб здійснюється із запакованої партіями продукції, якість продукції посвідчується документом встановленого зразка про відповідність якісті (сертифікат).
Тобто, згідно вказаних норм, виноробна алкогольна продукція, яка виготовлена, не може вважаться готовою і придатною до споживання до моменту видачи акредитованою лабораторією сертифіката якісті, а відтак реалізація її споживачам (покупцям) забороняється.
Відповідно до ДСТУ 6040:2008 (п.4) партію виноробної алкогольної продукції приймають після перевіряння відповідності якості, у супровідній документації повинно бути вказано, що партія продукції відповідає встановленим нормативним вимогам.
З вказаного суд робить висновок, що прийом партії алкогольних напоїв після їх виробництва для подальшого використання, зокрема для зберігання, можливо лише за умов надання сертифікатів якісті і супровідних документів на таку партію.
До алкогольних напоїв слід відносити готову продукцію, яка регламентується основними нормативними документами, які відповідають для кожного виду продукції Технологічним інструкціям, з подальшою сертифікацією, та придатну до споживання.
Під готовою продукцією слід розуміти продукцію, що призначена для реалізації безпосередньо споживачу в торгівлі алкогольний напій, що має певний аромат, смак, колір, розфасований у споживчу тару різної місткості, дозволеної Міністерством охорони здоровя для контакту з харчовими продуктами, по своїм показникам відповідаючий параметрам встановленим відповідними вимогами, якість та безпека якого регламентується основними нормативними документами для кожного виду продукції Технологічними інструкціями, ДСТУ, сертифікований у Держстандарті та такий, що витримує гарантійні строки зберігання.
Відповідач, в порядку ч. 2 ст. 71 КАС України, не надав суду докази, що виноматеріал кількістю 141512 дал. на суму 11136085,16грн має сертифікат якості, що підтверджує його придатність для реалізації споживачам (покупцям) станом на час прийняття оскаржуваного рішення, а також не надав супровідні документи (накладні) на цю партію алкогольних напоїв.
Діючім законодавством не вважається алкогольним напоєм рідина, що не пройшла повного технологічного циклу та не відповідає існуючим стандартам для алкогольних напоїв.
Згідно до положень частин 1 , 2 ст. 10 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", спирт етиловий, коньячний і плодовий, спирт етиловий ректифікований виноградний, спирт етиловий ректифікований плодовий, алкогольні напої та тютюнові вироби підлягають підтвердженню відповідності в законодавчо регульованій сфері шляхом сертифікації. Відповідність спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів підтверджується наявністю у їх виробника або імпортера сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання відповідності.
Частиною 4 ст. 10 Закону України вказаного Закону встановлено, що не підлягає підтвердженню відповідності (в тому числі сертифікації) сировина, яка використовується у виробництві тютюнових виробів та алкогольних напоїв (крім спирту етилового неденатурованого).
У листі ДЕРЖСПОЖИВСТАНДАРТУ України від 22.02.2011р. № 0203/522 (а.с.96) зазначено, що виноматеріали оброблені, не входять до «Переліку продукції, що підлягає обовязковій сертифікації в Україні» станом на 22.02.11р., що, у контексті вищезазначених норм Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", відносить виноматеріали до сировини, яка використовується у виробництві алкогольних напоїв.
Таким чином продукція, яка знаходиться на стадії незавершеного виробництва до закінчення повного технологічного процесу у любій фазі обробки, не може відноситися до розряду готової алкогольної продукції та не може бути сертифікована, як готова продукція для реалізації кінцевому споживачу.
Пунктами 12, 14 та 15 ст. 1 Закону «Про виноград та виноградне вино» встановлено:
вино - алкогольний напій, вироблений з винограду, міцність якого набувається внаслідок спиртового бродіння роздушених ягід або свіжовіджатого соку, а в разі виготовлення вин кріплених - підвищується шляхом додавання спирту етилового. Міцність вин може становити від 9 до 20 відсотків об'ємних. Органолептичні якості вина повинні відповідати природному складу винограду або відтворювати особливості, набуті внаслідок купажу чи спеціальної технологічної обробки виноматеріалів;
виноматеріали виноградні - продукти первинної переробки винограду призначені для виробництва вин та іншої виноробної продукції;
виноматеріали коньячні - молоді натуральні сухі виноматеріали, виготовлені з винограду у "білий" спосіб з дотриманням технологічних особливостей і призначені для виробництва спирту коньячного;
За таких підстав суд робить висновок, що виноматеріал не є готовою продукцією та не призначений для реалізації в торгівлі, і лише після відповідної технологічної обробки буде придатним для споживання кінцевим споживачем.
За цих обставин, внаслідок системного аналізу чинного законодавства України, можна зробити висновок, що виноматеріал не віднесений до алкогольної продукції, як до продукту готового до споживання. Виноматеріал, що виготовляється на заводі первинного виноробства, є сировинною основою, яка вимагає подальшої доробки, та не може використовуватися як готова алкогольна продукція.
За таких обставин, суд дійшов до висновку, що позивач не здійснював діяльність по зберіганню алкогольних напоїв в кількості 141512 дал. на суму 11136085,16грн. за вказаним в акті перевірки місцем, що вказує на необґрунтованість та протиправність застосування відповідачем до позивача штрафних санкцій за порушення норм Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" в частині зберігання алкогольних напоїв у місці не внесеному до Єдиного реєстру місць зберігання.
Також суд зазначає, що відповідно до висновків акту перевірки, відповідачем вказано на порушення позивачем норм абз. 21, 22 ст. 1 Закону України"Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
З огляду на зміст вказаних норм вбачається, що вони містять визначення основних понять і термінів Закону щодо місця зберігання та Єдиного державного реєстру місць зберігання, при цьому не встановлюють певні правила поведінки, що вказує про неможливість їх порушення з боку субєкта господарювання.
Поряд з цим в оскаржуваному рішенні відповідач посилається на порушення позивачем норми ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", висновків, про порушення якої в акті перевірки відповідачем не було зроблено.
За наведених підстав, суд не приймає до уваги доводи відповідача по яких він просить відмовити у задоволенні адиміністративного позову.
З урахуванням викладеного позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 1 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Під час судового засідання проголошена вступна та резолютивна частини постанови. Постанова викладена у повному обсязі 25.03.2011р.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення про застосування фінансових санкцій Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України № 000351 від 08.11.10р. на суму 13363302,20грн.
3. Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Алеф Виналь - Крим» 3,40грн. судового збору.
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду в десятиденний строк з дня її проголошення.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
<Текст >
Суддя <підпис >Маргарітов М.В.
<Текст >