Постанова № 21782753, 16.05.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
16.05.2011
Номер справи
2а-4232/11/0170/7
Номер документу
21782753
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

м. Сімферополь

16 травня 2011 р. 16:45 Справа №2а-4232/11/0170/7 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі

головуючого судді Маргарітова М.В., при секретарі Силантьєвої О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м. Ялта АРК <Список ><Позивач в особі >

до Дочірнього підприємства "Санаторій "Україна" закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України " Укрпрофоздоровниця" <Список ><Відповідач в особі ><Текст >

про стягнення заборгованості у сумі 379874,15грн.

за участю:

позивач не зявився

відповідач не зявився

Обставини справи: позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з відповідача заборгованості по податковим зобовязанням з податку на додану вартість у сумі 366528,95грн. та податку на прибуток у сумі 13345,20грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачуються у встановленому Законом України «Про погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» порядку податкові зобовязання.

Відповідач у судове засідання не зявився, заперечення на позов до суду не надав, про час та день його проведення був повідомлений, про причини неявки суд не повідомив.

Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи його клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ч.6 ст. 71 КАС України, а також враховуючи, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АР Крим 14.01.1992р. проведено державну реєстрацію юридичної особи Дочірнього підприємства «Санаторій «Україна» закритого акціонерного товариства лікувально оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофздоровниця» (а.с.5).

Дочірнє підприємство «Санаторій «Україна» закритого акціонерного товариства «Укрпрофздоровниця» знаходиться на податковому обліку з 14.01.1992р. (а.с.7).

Державною податковою інспекцією м. Ялта була проведена планова виїзна перевірка Дочірнього підприємства «Санаторій «Україна» закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.08р. по 31.12.09р., на підставі якої був складений акт перевірки №1256/23-1/02650647/98 від 23.04.2010р. (а.с.22-40), в якому було встановлено порушення відповідачем вимог чинного законодавства, а саме порушення п.5.1,п.п.5.3.9. п.5.3. ст.5, п.п.8.2.1. п.8.2.,п.п.8.3.4. п.8.3. ст.8 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств", в результаті чого занижено податок на прибуток за період з 01.07.08р. по 31.12.09р. на загальну суму 12604,0грн., порушення п.п.7.2.1."е", п.п. 7.2.3,.п.п.7.2.6. п.7.2., п.п.7.4.4.,п.п.7.4.5. п.7.4. ст.7 Закону України №168/97-ВР „Про податок на додану вартість", в результаті чого занижено податок на додану вартість за період з 01.07.08р. по 31.12.09р. на загальну суму 112918,0грн.

Вказаний акт перевірки було отримано відповідачем особисто, про що свідчить його підпис.

На підставі вказаного акту перевірки та рішень ДПАУ позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення №0001182301/3 від 17.12.10р. на суму податкового зобовязання з ПДВ всього у розмірі 169377,00грн., з яких 112918,0грн. - основного платежу та 56459,0грн. - штрафні санкції, а також було прийнято податкове повідомлення - рішення №0001732301/3 від 17.12.10р. про нарахування податкового зобовязання з податку на прибуток у загальній сумі 13438,00грн., з яких 10354,0грн.- основного платежу та 3084,0грн. - штрафні санкції.

Вказані податкові повідомлення рішення були отримані відповідачем 21.12.10р. про що свідчить розписка у повідомленні про вручення поштового відправлення (оборот а.с.41).

Також ДПІ у м. Ялта була проведена невиїзна документальна перевірка відповідача з питання несвоєчасної сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з ПДВ за серпень 2010р. За наслідками перевірки був складений акт перевірки №3857/15-2/02650647 від 27.10.2010р. (а.с.17), яким встановлено порушення відповідачем вимог пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» відповідно до якого було визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму узгодженого податкового зобов'язання протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного терміну для надання податкової декларації.

За наслідками проведеної перевірки та на підставі складеного акту перевірки було прийнято податкове повідомлення-рішення №0003831502/0 від 15.11.10р. (оборот а.с.18), яким було нараховане податкове зобовязання на суму 20643,46грн.

Податкове повідомлення рішення було отримано відповідачем 15.11.10р. про що свідчить розписка працівника відповідача в корінці податкового повідомлення рішення.

ДПІ у м. Ялта була проведена невиїзна документальна перевірка відповідача з питання несвоєчасної сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з ПДВ за вересень 2010р. За наслідками перевірки складено акт перевірки №3957/15-2/02650647 від 12.11.2010р. (а.с.20), яким встановлено порушення відповідачем вимог пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами», відповідно до якого було встановлено, що відповідач зобов'язаний самостійно сплатити суму узгодженого податкового зобов'язання протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного терміну для надання податкової декларації.

За наслідками проведеної перевірки та на підставі складеного акту перевірки було прийнято податкове повідомлення-рішення №0003961502/0 від 22.11.10р. на суму 10016,54грн. Яке вручене відповідачу особисто 22.11.10р., про що свідчить розписка працівника відповідача у корінці рішення.

Матеріали справи свідчать про те, що відповідачем було подано до ДПІ в м. Ялта податкову декларацію з податку на додану вартість №96065 від 22.11.11р. на жовтень 2010 рік, згідно якої сума зобов'язання з цього виду податку склала 138726,0грн. (а.с.12-13).

Також, Відповідачем подано до ДПІ в м. Ялта податкову декларацію з податку на додану вартість №100057 від 20.12.11р. на листопад 2010 рік, згідно якої сума зобов'язання з цього виду податку склала 115279,0грн. (а.с.14-15). Також матеріали справи свідчать, що була нарахована пеня в сумі 1570,48грн.

01.01.2011р. набрав чинності Податковий кодекс України, який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Правила оподаткування товарів або послуг, що переміщуються через митний кордон України, визначаються цим Кодексом, крім оподаткування ввізним (імпортним) митом або вивізним (експортним) митом, які встановлюються Митним кодексом України та іншими законами з питань митної справи.

У період проведення позивачем перевірок відповідача та прийняття податкових повідомлень рішень і декларування відповідачем податкових зобовязань був чинний Закон України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991р. №1251-ХХІІ (Далі Закон № 1251), яким встановлювалися принципи побудови системи оподаткування в Україні, податки і збори (обовязкові платежі) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обовязки і відповідальність платників, а також Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181 ІІІ (Далі Закон №2181), що був спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Пунктом 3 частини 1 статті 9 Закону України №2151 встановлено, що платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом строки.

Згідно до положень п. 1.2. ст. 1 Закону України № 2181, податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Пунктом 1.3. ст. 1 Закону України № 2181, встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Матеріали справи свідчать, що позивач приймаючи податкові повідомлення рішення керувався зокрема Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Відповідно до п. «б» п.п. 4.2.2 п. 4.2. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.

Згідно до положень п.п. 5.2.1. п. 5.2. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункт.

Пунктом 5.1 вказаного Закону встановлено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Таким чином, матеріали справи свідчать про те, що податкові зобовязання позивача є узгодженими та з дня отримання рішення податкових повідомлень рішень та з дня подачі відповідачем декларації з податку на додану вартість.

Підпунктами 5.3.1. 5.3.2, п. 5.3 ст. 5 Закону України №2181 встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

У випадках апеляційного узгодження суми податкового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Підпункт 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України №2181 встановлює, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

За таких підстав, з урахуванням зазначених норм та наявних матеріалів справи суд зазначає, що відповідач має узгоджене податкове зобовязання з податку на додану вартість, а також з податку на прибуток, які були узгоджені.

Таким чином відповідач має податковий борг за вказаними видами податків.

Відповідно до ч. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» (в редакції, що діяла на час звернення позивача до суду) державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно до положень п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Матеріали справи свідчать, що на час розгляду справи сума податкового боргу складає 379874,15грн.

Відповідачем, у порядку ч. 1 ст. 71 КАС України не надано доказів сплати заборгованості, наявності рішення компетентного органу про скасування прийнятих позивачем податкових повідомлень-рішень або податкових вимог. За таких обставин позовні вимоги підлягають задоволенню.

Таким чином позов підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з розрахункових рахунків Дочірнього підприємства «Санаторій «Україна» закритого акціонерного товариства лікувально оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофздоровниця» (ідентифікаційний код юридичної особи 02650647, АР Крим, м. Ялта, смт. Гаспра, Алупкінське шосе, 15) податковий борг в сумі 379874,15грн., а саме:

- 366528,95грн. податку на додану вартість в дохід Держбюджету м. Ялта, на р/р 31110029700039 (код платежу 14010100) в УДК в АРК, ЄДРПОУ 34740850, МФО 824026;

- 13345,20грн. податку на прибуток в дохід Держбюджету м. Ялта, на р/р 31118009700039 (код платежу 11021000) в УДК в АРК, ЄДРПОУ 34740850, МФО 824026;

Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду в десятиденний строк з дня її проголошення.

У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

<Текст >

Суддя <підпис >Маргарітов М.В.

<Текст >