ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
<Текст >
14 лютого 2011 р. (17:05) Справа №2а-513/11/7/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі
головуючого судді Маргарітова М.В., при секретарі Силантьєвій О.А.,розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Судак АР Крим <Список ><Позивач в особі >
до Первинної профспілкової організації всеукраїнської професійної спілки «України» Державного підприємства «Морське» НВАО «Масандра» <Список ><Відповідач в особі ><Текст >
про стягнення заборгованості у сумі 1190,00грн
позивач не зявився,
відповідач не зявився
Обставини справи: Державна податкова інспекція в м. Судак АР Крим звернулась до суду з адміністративним позовом про стягнення з відповідача заборгованості, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем не сплачується заборгованість у сумі 1190,00грн., що виникла внаслідок застосування до нього штрафних санкцій за порушення вимог п.п. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Відповідач у судове засідання не зявився, заперечення на позов до суду не надав, про час та день його проведення був повідомлений через друковані засоби.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи його клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ч.6 ст. 71 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач зареєстрований рішенням Виконавчого комітету Судакської міської ради АР Крим 08.01.2009 р. як юридична особа, ідентифікаційний номер 36237620 (а.с.5).
01.01.2011р. набрав чинності Податковий кодекс України, який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Правила оподаткування товарів або послуг, що переміщуються через митний кордон України, визначаються цим Кодексом, крім оподаткування ввізним (імпортним) митом або вивізним (експортним) митом, які встановлюються Митним кодексом України та іншими законами з питань митної справи.
На момент виникнення правовідносин, був чинний Закон України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991р. №1251-ХХІІ (Далі Закон № 1251), яким встановлювалися принципи побудови системи оподаткування в Україні, податки і збори (обовязкові платежі) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обовязки і відповідальність платників, а також Закон України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. №2181 ІІІ (Далі За кон №2181), що був спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Пунктом 2 частиною 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів).
Відповідно до п.п.4.1.1 п. 4.1 ст.4 Закону України № 2181 платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Згідно до п.п. «а» 4.1.4 п. 4.1 ст.4 Закону України № 2181 податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Статтею 17 Закону України № 2181 встановлені штрафні санкції (штрафи) за порушення податкового законодавства, зокрема підпунктом 17.1.1. п.17.1. цієї статті встановлено, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Матеріали справи свідчать про те, що працівниками ДПІ в м. Судак АР Крим в ході камеральної перевірки були встановлені порушення з боку відповідача податкового законодавства, а саме неподання податкових декларацій з прибутку підприємства за 1 квартал 2009 р., 9 місяців 2009 р., 2009 р., 1 квартал 2010 р., та 1 півріччя 2010 р.., про що свідчить відповідний акт перевірки №705 від 08.09.2010 р. (а.с.8-9).
На підставі акту перевірки №705 від 08.09.2010 р. позивачем прийняте податкове повідомлення-рішення №0000751501/0 від 24.09.10р. на суму 1190 грн. (а.с.14).
В звязку з неможливістю вручення податкового повідомлення рішення позивачем складений акт (а.с.16) про розміщення податкового повідомлення рішення на дошці оголошень.
Відповідно до положень абз. 4 п.п.6.2.4. п.6.2. ст.6 Закону України №2181, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Таким чином, податкове повідомлення рішення №0000751501/0 від 24.09.10р. вважається врученим відповідачу, а податкове зобовязання узгодженим.
Пункт 5.4.1. ст. 5 Закону України №2181 встановлює, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
З матеріалів справи вбачається, що податковий борг відповідача, становить 1190,00грн., який підлягає сплаті до державного бюджету.
Відповідачем у порядку ч. 1 ст. 71 КАС України не надано доказів сплати спірної заборгованості або оскарження прийнятих позивачем податкових повідомлень-рішень.
За таких обставин позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Первинної профспілкової організації всеукраїнської професійної спілки «України» Державного підприємства «Морське» НВАО «Масандра» (95001, АР Крим, м. Судак, с. Міжріччя, вул. Східна, 7, ЄДРПОУ 36237620) до Державного бюджету м. Судак заборгованість по штрафним санкціям у сумі 1190,00грн. (р/р 31116009700031 в ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740672, МФО 824026).
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду в десятиденний строк з дня її проголошення.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя підпис Маргарітов М.В.
<Текст >