ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.10.08
Справа №АС 7/339-08.
За позовом Шосткинського міськрайцентру зайнятості населення
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Шостка-тепло»
про стягнення 3954 грн. 58 коп.
Суддя Н.П. ЛУГОВА
За участю представників :
Від позивача Сатарова О.В.
Від відповідача не з’явився
Суть спору: позивач просить стягнути з відповідача 3954 грн. 58 коп. простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, за період з 01.01.2008 року по 31.06.2008 року.
Відповідач письмового відзиву на позовну заяву не надав, повноважного представника в судове засідання не направив, про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, тому справа слухається за наявними матеріалами, відповідно до ст. ст. 71, 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив:
Згідно ст. 8 Закону України “Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття” Фонд соціального страхування України на випадок безробіття є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Фонд соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг та здійснення інших функцій, передбачених законодавством. Відповідно до ст. 16 Закону України “Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття” джерелами формування коштів Фонду, у тому числі є страхові внески страхувальників.
Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття” платниками внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття є роботодавці (підприємства, установи, організації, фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності з правом найму) та застраховані особи.
Статтею 17 Закону України “Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття” передбачено, що розмір страхових внесків щорічно за поданням Кабінету Міністрів України встановлюється Верховною Радою України відповідно для роботодавців та застрахованих осіб одночасно із затвердженням Державного бюджету України на поточний рік.
Роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.
Розміри страхових внесків, відповідно до ст. 19 Закону України “Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття”, установлюються на календарний рік, для роботодавця - у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб.
Страхові внески нараховуються на фактичні виплати (доходи), що не перевищують максимальної величини фактичних витрат страхувальника на оплату праці найманих працівників і доходу фізичних осіб, з якої справляються внески до Фонду, визначеної Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 2 ст.1 Закону України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування» розмір внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття для роботодавців становить 1,3 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб.
Відповідно до наданої відповідачем розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за І півріччя 2008 року сума недоїмки станом на 20.07.2008 року складає 23 631 грн. 08 коп.
Недоїмка зі страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в сумі 19679 грн. 50 коп. була заявлена Шосткінським міськрайонним центром зайнятості населення, відповідно до ст. 14 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», в межах справи про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю «Шостка-тепло».
Таким чином, сума недоїмки зі страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, яка підлягає стягненню з відповідача становить 3954 грн. 58 коп.
Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття” не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття із страхувальника у безспірному порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, вказана сума заборгованості визнана відповідачем у повному обсязі, що підтверджується, зокрема, розрахунковою відомістю, і оскільки відповідач не надав доказів сплати заборгованості, тому вимоги позивача визнаються судом правомірними, обґрунтованими і підлягають задоволенню в сумі 3954 грн. 58 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов Шосткінського міськрайонного центру зайнятості населення задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Шостка-тепло» (41100, Сумська область, м. Шостка, вул. Орджонікідзе, 3, і.к. 32478934) на користь Шосткинського міськрайцентру зайнятості населення (41100, м. Шостка, вул. 9 Января, 7, і.к. 23632949) 3954 грн. 58 коп. недоїмки зі сплати страхових внесків.
3. Видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили за заявою особи на користь якої винесена дана постанова..
4. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ Н.П. Лугова
Постанова у повному обсязі складена 16.10.2008р.