Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 лютого 2012 року Справа № 2а/1270/433/2012 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Цицюри О.О.,
при секретарі судового засідання Бойко В.В.,
за участю представників сторін:
від позивача державний податковий інспектор юридичного відділу
ОСОБА_1, довіреність №2 від 03.01.2012,
від відповідача ОСОБА_2, довіреність №40 від 24.01.2012,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в місті Свердловську Луганської області до Державного відкритого акціонерного товариства «Свердловське шахтопрохідне управління по бурінню стволів і свердловин» дочірнє підприємство Державної холдингової компанії «Спецшахтобуріння» про стягнення коштів на суму податкового боргу перед бюджетом з податку на додану вартість у розмірі 188083,74 грн., по земельному податку в розмірі 12469,27 грн., по податку з доходів найманих працівників у розмірі 20567,97 грн., по податку на прибуток у розмірі 620,35 грн., а всього в сумі 221741,74 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків,
ВСТАНОВИВ:
10 січня 2012 року позивач, Державна податкова інспекція в місті Свердловську Луганської області, звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державного відкритого акціонерного товариства «Свердловське шахтопрохідне управління по бурінню стволів і свердловин» дочірнє підприємство Державної холдингової компанії «Спецшахтобуріння» про стягнення коштів на суму податкового боргу перед бюджетом з податку на додану вартість у розмірі 188083,74 грн., по земельному податку в розмірі 12469,27 грн., по податку з доходів найманих працівників у розмірі 20567,97 грн., по податку на прибуток у розмірі 620,35 грн., а всього в сумі 221741,74 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив наступне.
Державне відкрите акціонерне товариство «Свердловське шахтопрохідне управління по бурінню стволів і свердловин» дочірнє підприємство Державної холдингової компанії «Спецшахтобуріння» (ідентифікаційний код юридичної особи 00181993) зареєстровано в якості субєкта підприємницької діяльності з правом юридичної особи Виконавчим комітетом Свердловської міської ради Луганської області 02.06.1997 за реєстраційним номером №04051610Ю0010218 та внесено до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України. Згідно статуту, зареєстрованого виконкомом Свердловської міської ради 20.02.2006, підприємство знаходиться за адресою: 94801 Луганська область, м.Свердловськ, вул.Бурова,3.
Станом на 31.12.2011 за підприємством відповідача рахується податковий борг перед бюджетом у загальному розмірі 221741,33 грн., у тому числі:
- з податку на додану вартість в загальному розмірі 188083,74 грн., який утворився внаслідок несплати відповідачем суми узгоджених податкових зобовязань, визначених у податковій декларації з податку на додану вартість від 20.12.2011 №9012692123 на суму 71773,00 грн. Крім того, за договором про розстрочення №8 від 30.09.2011 несплачена сума ПДВ складає 22889,00 грн., за договором розстрочення №7 від 30.09.2011 несплачена сума ПДВ складає 72390,13 грн. Крім того, контролюючим органом відповідачу нараховано податкові зобовязання з ПДВ на загальну суму 13178,44 грн., з яких: за податковим повідомленням-рішенням №0000482342 від 29.11.2011 на суму 2002,03 грн., за податковим повідомленням-рішенням №0000472342 від 29.11.2011 на суму 11176,41 грн. Крім того, за останнім рахується несплачена з вказаного податку сума пені у загальному розмірі 7853,17 грн. (з яких: 4426,80-проценти за користування розстроченням + 3426,37 грн.- пеня, яка нарахована у відповідності з п.п.129.1.1 п.129.1. ст.129 Податкового кодексу України за порушення строків погашення узгоджених грошових зобовязань);
- по земельному податку з юридичних осіб у загальному розмірі 12469,27 грн., який утворився внаслідок несплати відповідачем суми узгоджених податкових зобовязань, визначених в уточнюючій податковій декларації з плати за землю від 26.09.2011 №9008127386 на суму 7631,49 грн., податковому розрахунку земельного податку від 31.01.2011 №2088 на суму 4071,03 грн. Крім того, контролюючим органом відповідачу нараховано податкові зобовязання по земельному податку на суму 766,75 грн. за податковим повідомленням-рішенням №0001601840 від 30.11.2011 на суму 766,75 грн.;
- по податку на доходи найманих працівників у загальному розмірі 20567,97 грн., який утворився внаслідок нарахування відповідачу контролюючим органом податкових зобовязань по податку з доходів найманих працівників на суму 20491,09 грн. за податковим повідомленням-рішенням №0000621742 від 18.11.2011 частково на суму 20491,09 грн. Крім того, за останнім рахується несплачена з вказаного податку сума пені у загальному розмірі 76,88 грн.;
- з податку на прибуток у загальному розмірі 620,35 грн. (де 620,35 грн. пеня, яка нарахована у відповідності з п.п.129.1.1 п.129.1. ст.129 Податкового кодексу України за порушення строків погашення узгоджених грошових зобовязань).
Відповідно до ст.59 Податкового кодексу України та з метою погашення податкового боргу Державною податковою інспекцією в м.Свердловську Луганської області були прийняті відповідні заходи, а саме, 05.09.2011 відповідачу вручено податкову вимогу №65 від 05.09.2011 на суму 272183,11 грн.
Однак, усі прийняті податковим органом заходи, спрямовані на погашення податкового боргу, не дали позитивного результату. На підставі викладеного, позивач просив стягнути в судовому порядку з Державного відкритого акціонерного товариства «Свердловське шахтопрохідне управління по бурінню стволів і свердловин» дочірнє підприємство Державної холдингової компанії «Спецшахтобуріння» кошти на суму податкового боргу перед бюджетом у загальному розмірі 221741,33 грн., у тому числі, з податку на додану вартість у розмірі 188083,74 грн., по земельному податку в розмірі 12469,27 грн., по податку з доходів найманих працівників у розмірі 20567,97 грн., по податку на прибуток у розмірі 620,35 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, наполягав на їх задоволенні, дав суду пояснення, аналогічні викладеному в позові.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав у повному обсязі, про що надав суду письмові заперечення проти позову (а.с.54), в яких, зокрема, зазначив, що ДВАТ Свердловське ШПУ перерахувало до бюджету кошти з податку на додану вартість в сумі 206000,00 грн. платіжним дорученням №829 від 28.12.2011, в сумі 2000,00 грн. платіжним дорученням №809 від 19.12.2011, в сумі 10000,00 грн. платіжним дорученням №814 від 23.12.2011, з податку на прибуток в сумі 70000,00 грн. платіжним дорученням №830 від 28.12.2011, в сумі 340,00 грн. платіжним дорученням №846 від 29.12.2011.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.
Частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010 №2755-VI (що набрав законної сили з 01.01.2011), який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до ст.6 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI податком є обовязковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI:
- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);
- пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);
- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).
У відповідності із статтею 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI платник податків зобов'язаний: стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України; вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи; подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов'язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання; подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв'язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг - пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб'єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку); подавати контролюючим органам інформацію в порядку, у строки та в обсягах, встановлених податковим законодавством; виконувати законні вимоги контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів з питань оподаткування та митної справи і підписувати акти (довідки) про проведення перевірки; не перешкоджати законній діяльності посадової особи контролюючого органу під час виконання нею службових обов'язків та виконувати законні вимоги такої посадової особи; повідомляти контролюючим органам за місцем обліку такого платника про його ліквідацію або реорганізацію протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення (крім випадків, коли обов'язок здійснювати таке повідомлення покладено законом на орган державної реєстрації); повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження юридичної особи та зміну місця проживання фізичної особи - підприємця; забезпечувати збереження документів, пов'язаних з виконанням податкового обов'язку, протягом строків, установлених цим Кодексом; допускати посадових осіб контролюючого органу під час проведення ними перевірок до обстеження приміщень, територій (крім житла громадян), що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів у випадках, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).
Пунктом 31.1. статті 31 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.
Відповідно до п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобовязання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 129.1.1. пункту 129.1. статті 129 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом;
Відповідно до пункту 129.4. статті 129 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI 129.4. Пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
У судовому засіданні встановлено, підтверджується матеріалами справи, що Державне відкрите акціонерне товариство «Свердловське шахтопрохідне управління по бурінню стволів і свердловин» дочірнє підприємство Державної холдингової компанії «Спецшахтобуріння» (ідентифікаційний код юридичної особи 00181993) зареєстровано в якості субєкта підприємницької діяльності з правом юридичної особи Виконавчим комітетом Свердловської міської ради Луганської області 02.06.1997 за реєстраційним номером №04051610Ю0010218 та внесено до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України. Згідно статуту, зареєстрованого виконкомом Свердловської міської ради 20.02.2006, підприємство знаходиться за адресою: 94801 Луганська область, м.Свердловськ, вул.Бурова,3 (а.с.8,9,10). Підприємство відповідача взято на податковий облік в якості платника податків у ДПІ в м.Свердловську Луганської області.
Станом на 31.12.2011 за підприємством відповідача рахується податковий борг перед бюджетом за період з 10.10.2011 по 31.12.2011 у загальному розмірі 221741,33 грн., у тому числі:
- з податку на додану вартість в загальному розмірі 188083,74 грн., який утворився внаслідок несплати відповідачем суми узгоджених податкових зобовязань, визначених у податковій декларації з податку на додану вартість від 20.12.2011 №9012692123 на суму 71773,00 грн. Крім того, за договором про розстрочення №8 від 30.09.2011 несплачена сума ПДВ складає 22889,00 грн., за договором розстрочення №7 від 30.09.2011 несплачена сума ПДВ складає 72390,13 грн. Крім того, контролюючим органом відповідачу нараховано податкові зобовязання з ПДВ на загальну суму 13178,44 грн., з яких: за податковим повідомленням-рішенням №0000482342 від 29.11.2011 на суму 2002,03 грн. (яке було отримано 29.11.2011 головним бухгалтером відповідача), за податковим повідомленням-рішенням №0000472342 від 29.11.2011 на суму 11176,41 грн. (яке було отримано 29.11.2011 головним бухгалтером відповідача), винесених на підставі акту планової виїзної перевірки від 18.11.2011 №710/23/00181993 з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2010 по 30.09.2011, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2010 по 30.09.2011. Крім того, за останнім рахується несплачена з вказаного податку сума пені у загальному розмірі 7853,17 грн. (з яких: 4426,80-проценти за користування розстроченням + 3426,37 грн.- пеня, яка нарахована у відповідності з п.п.129.1.1 п.129.1. ст.129 Податкового кодексу України за порушення строків погашення узгоджених грошових зобовязань) (а.с.19,20,21-22,23-24,25-26,27-28,34-42,43,44);
- по земельному податку з юридичних осіб у загальному розмірі 12469,27 грн., який утворився внаслідок несплати відповідачем суми узгоджених податкових зобовязань, визначених в уточнюючій податковій декларації з плати за землю від 26.09.2011 №9008127386 на суму 7631,49 грн., податковому розрахунку земельного податку від 31.01.2011 №2088 на суму 4071,03 грн. Крім того, контролюючим органом відповідачу нараховано податкові зобовязання по земельному податку на суму 766,75 грн. за податковим повідомленням-рішенням №0001601840 від 30.11.2011 на суму 766,75 грн. (яке було отримано бухгалтером відповідача 30.11.2011), винесеним на підставі акту камеральної перевірки податкової декларації з плати за землю від 23.11.2011 №716-15-20-00181993 (а.с.29,30-32,40,41-42);
- по податку на доходи найманих працівників у загальному розмірі 20567,97 грн., який утворився внаслідок нарахування відповідачу контролюючим органом податкових зобовязань по податку з доходів найманих працівників на суму 20491,09 грн. за податковим повідомленням-рішенням №0000621742 від 18.11.2011 частково на суму 20491,09 грн., винесеного на підставі акту планової виїзної перевірки від 18.11.2011 №710/23/00181993 з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2010 по 30.09.2011, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2010 по 30.09.2011. Крім того, за останнім рахується несплачена з вказаного податку сума пені у загальному розмірі 76,88 грн. (а.с.33,34-42);
- з податку на прибуток у загальному розмірі 620,35 грн. (де 620,35 грн. пеня, яка нарахована у відповідності з п.п.129.1.1 п.129.1. ст.129 Податкового кодексу України за порушення строків погашення узгоджених грошових зобовязань).
Даних про оскарження відповідачем податкових повідомлень-рішень №0000482342 від 29.11.2011, №0000472342 від 29.11.2011, №0001601840 від 30.11.2011, №0000621742 від 18.11.2011 на час розгляду справи судом не встановлено, а тому, вони є чинними та такими, що підлягають до виконання.
Пунктом 59.1. статті 59 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Пунктом 59.3. статті 59 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI встановлено, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (пункт 59.4. статті 59 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI).
Відповідно до цієї статті Державною податковою інспекцією в місті Свердловську Луганської області інженеру ОМТС відповідача 05.09.2011 вручено податкову вимогу №65 від 05.09.2011 на суму 272183,11 грн. (а.с.45).
Вказана вимога у встановленому законодавством порядку не оскаржена і, відповідно, є чинною. Даних про її відкликання у суду на час розгляду справи не має.
Наявність податкового боргу, що обліковується за відповідачем станом на 31.12.2011 за період з 10.10.2011 по 31.12.2011 у загальному розмірі 221741,33 грн., у тому числі, з податку на додану вартість у розмірі 188083,74 грн., по земельному податку в розмірі 12469,27 грн., по податку з доходів найманих працівників у розмірі 20567,97 грн., по податку на прибуток у розмірі 620,35 грн., підтверджується також обліковою карткою платника податків станом на 31.12.2011 (а.с.12-13,14-16,17,18), розрахунком залишку несплаченої пені станом на 31.12.2011 (а.с.46), розрахунком позовних вимог станом на 31.12.2011 (а.с.47).
Даних про добровільну сплату відповідачем податкового боргу судом на час розгляду справи не встановлено.
Підстави, викладені відповідачем у письмових запереченнях проти позову, суд не приймає до уваги, з огляду на наступне.
Так, представником відповідача в ході судового розгляду справи на підтвердження погашення податкового боргу з податку на додану вартість надано платіжні доручення №829 від 28.12.2011 на суму 206 000,00 грн. за напрямом сплати та призначенням платежу «пдв згідно акту ревізії», №814 від 23.12.2011 на суму 10 000,00 грн. за напрямом сплати та призначенням платежу «пдв згідно акту ревізії», №809 від 19.12.2011 на суму 2000,00 грн. за напрямом сплати та призначенням платежу «пдв згідно акту ревізії», з податку на прибуток надано платіжні доручення №846 від 29.12.2011 на суму 340,00 грн. - за напрямом сплати та призначенням платежу «сплата за прибуток згідно акту ревізії», №830 від 28.12.2011 на суму 70000,00 грн. - за напрямом сплати та призначенням платежу «прибуток згідно акту ревізії» (а.с.55,56,57,58,59).
Як вбачається з картки особового рахунку платника податків Державного відкритого акціонерного товариства «Свердловське шахтопрохідне управління по бурінню стволів і свердловин» дочірнього підприємства Державної холдингової компанії «Спецшахтобуріння» станом на 31.12.2011 (а.с.12-13,14-16,17,18) кошти, сплачені останнім згідно вищевказаних платіжних доручень, були зараховані ДПІ в м.Свердловську Луганської області не за призначенням платежу.
Згідно п. 87.9 ст. 87 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI у разі наявності у платника податків податкового боргу органи державної податкової служби зобовязані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.
Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобовязання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування.
Враховуючи викладене, суд вважає, що зазначені платіжні доручення не можуть бути доказом відсутності податкового боргу у відповідача, у звязку з його частковою сплатою.
Відповідно до п.20.1.18 ст.20 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI).
Оскільки відповідач за час судового розгляду справи у добровільному порядку податковий борг перед бюджетом за період з 10.10.2011 по 31.12.2011 у загальному розмірі 221741,33 грн., у тому числі, з податку на додану вартість у розмірі 188083,74 грн., по земельному податку в розмірі 12469,27 грн., по податку з доходів найманих працівників у розмірі 20567,97 грн., по податку на прибуток у розмірі 620,35 грн. не сплатив, був повідомлений про його наявність, суд дійшов висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до суду з вказаним адміністративним позовом щодо стягнення існуючого податкового боргу з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків-відповідача Державного відкритого акціонерного товариства «Свердловське шахтопрохідне управління по бурінню стволів і свердловин» дочірнє підприємство Державної холдингової компанії «Спецшахтобуріння» дотримані вимоги пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, підстави для відмови у задоволенні позову відсутні, тому адміністративний позов підлягає задоволенню.
На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 09 лютого 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено на 14 лютого 2012 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Питання про розподіл судових витрат судом не вирішується, оскільки позивач згідно із пунктом 21 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI (який набув чинності з 01.11.2011) від сплати судового збору звільнений, а статтею 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в місті Свердловську Луганської області до Державного відкритого акціонерного товариства «Свердловське шахтопрохідне управління по бурінню стволів і свердловин» дочірнє підприємство Державної холдингової компанії «Спецшахтобуріння» про стягнення коштів на суму податкового боргу перед бюджетом за період з 10.10.2011 по 31.12.2011 у загальному розмірі 221741,33 грн., у тому числі, з податку на додану вартість у розмірі 188083,74 грн., по земельному податку в розмірі 12469,27 грн., податку з доходів найманих працівників у розмірі 20567,97 грн., податку на прибуток у розмірі 620,35 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, задовольнити повністю.
Стягнути з Державного відкритого акціонерного товариства «Свердловське шахтопрохідне управління по бурінню стволів і свердловин» дочірнє підприємство Державної холдингової компанії «Спецшахтобуріння» (ідентифікаційний код юридичної особи 00181993, місцезнаходження: 94801, Луганська область, м.Свердловськ, вул.Бурова,буд.3) кошти в рахунок погашення податкового боргу перед бюджетом за період з 10.10.2011 по 31.12.2011 у загальному розмірі 221741,33 грн. (двісті двадцять одна тисяча сімсот сорок одна гривня 33 копійки), у тому числі, з податку на додану вартість у розмірі 188083,74 грн. (сто вісімдесят вісім тисяч вісімдесят три гривні 74 копійки) на розрахунковий рахунок №31118029700072 КФК 14010100 УДК в Луганській області в установі банку, МФО 804013, код одержувача 24048566, по земельному податку в розмірі 12469,27 грн. (дванадцять тисяч чотириста шістдесят девять гривень 27 копійок) на розрахунковий рахунок №33216811700072 КФК 13050100 УДК в Луганській області в установі банку, МФО 804013, код одержувача 24048566, податку з доходів найманих працівників у розмірі 20567,97 грн. (двадцять тисяч пятсот шістдесят сім гривень 97 копійок) на розрахунковий рахунок №33216800700072 КФК 11010100 УДК в Луганській області в установі банку, МФО 804013, код одержувача 24048566, податку на прибуток у розмірі 620,35 грн. (шістсот двадцять гривень 35 копійок) на розрахунковий рахунок №31116009700072 КФК 11021000 УДК в Луганській області в установі банку, МФО 804013, код одержувача 24048566, з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків Державне відкрите акціонерне товариство «Свердловське шахтопрохідне управління по бурінню стволів і свердловин» дочірнє підприємство Державної холдингової компанії «Спецшахтобуріння».
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Відповідно до частини 3 статті 160 КАС України постанова складена у повному обсязі та підписана 14 лютого 2012 року.
СуддяО.О. Цицюра