Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №3.7.2
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 лютого 2012 року Справа № 2а/1270/828/2012
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кравцова Н.В., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції у розмірі 1700,00 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
23 січня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції у розмірі 1700,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначив, що Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області 23.06.2011 проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом ОСОБА_1. За наслідками перевірки складено акт №234806 про порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абзацом 3 частини 1 статті 60 ЗУ “Про автомобільний транспорт” надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначено ст. 39 Закону.
За результатами розгляду справи за виявлене порушення керівником інспекції винесено постанову від 14.07.2011 про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. Фінансову санкцію до теперішнього часу відповідачем добровільно до бюджету не сплачено.
У звязку з чим, прокурор просить суд стягнути з відповідача фінансову санкцію у розмірі 1700,00 грн.
Ухвалою від 25 січня 2012 року справу призначено до розгляду у порядку скороченого провадження.
Відповідачу направлено копію ухвали про відкриття скороченого провадження, однак 10.02.2012 на адресу суду повернувся конверт за закінченням терміну зберігання.
Відповідно до положень ч. 11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Тому, суд вважає можливим розглянути справу в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Оцінивши повідомлені прокурором обставини, суд дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті , діє на підставі Положення, затвердженого постановою КМУ від 8 березня 2004 року №1190 (із наступними змінами) далі Положення №1190, Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (надалі територіальні органи) затверджене наказом Міністерства транспорту та звязку України від 14 грудня 2005 року №888 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2005 року за № 1573/11853) далі Положення №1573.
Згідно з п.4 Положення №1190 Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
Згідно п.8 Положення про Головавтотрансінспекцію на виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністерством транспорту та звязку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головатотрансінспекції.
Підпунктом 1 пункту 6 Положення № 1573 (далі Положення №1573) передбачено, що територіальні управління у відповідному регіоні мають право перевіряти виконання субєктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Відповідно до ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” №2344 від 05.04.2001 (далі - Закон № 2344) року від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення фінансових санкцій за порушення мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
З матеріалів справи вбачається, що 23.06.2011 працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом субєктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_1, а саме, автомобілю марки ГАЗ 221700 СПГ, номерний знак НОМЕР_1., за наслідками якої складено акт №234806 від 23.06.2011 (а.с.10).
За результатами перевірки встановлено, що виконуючи перевезення пасажирів по маршруту «Брянка-Стаханов» водій здійснював посадку та висадку пасажирів, взимая плату за проїзд у розмірі 3 гривні, без оформлення документі, а саме, відсутній дорожній лист, ліцензійна картка, схема маршруту, розклад руху, індивідуальна контрольна книжка водія, квитково-касовий лист, в салоні виявлено 2 додаткових місця, в салоні знаходиться газовий балон, що є порушенням законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”.
Згідно із ст. 39 Закону України №2344 автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
В порушення ст. 39 Закону України №2344 відповідач надавав транспортні послуги з перевезення пасажирів без дорожнього листа, ліцензійної картки, схеми маршруту, розкладу руху, індивідуальної контрольної книжки водія, квитково-касового листа.
В акті перевірки №234806 від 23.06.2011, зазначено, що водій ОСОБА_1 з актом ознайомлений, з порушеннями згоден, що підтверджується його особистим підписом.
За надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 Закону України №2344 (дорожнього листа, ліцензійної картки, схеми маршруту, розкладу руху, індивідуальної контрольної книжки водія, квитково-касового листа), до автомобільних перевізників застосовуються санкції, а саме штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (абзац 3 ч.1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”).
За результатами розгляду справи за виявлене правопорушення на підставі акту перевірки №234806 від 23.06.2011 відповідно до п.27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів №1567 від 08.11.2006, керівником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області було винесено постанову від 04.07.2011 №132578 про застосування фінансових санкцій, яким відповідачу було визначено фінансові санкції у розмірі 1700,00 грн. (а.с. 12).
Постанова від 04.07.2011 №132578 про застосування фінансових санкцій була отримана відповідачем.
На час розгляду справи постанова про застосування фінансових санкцій в адміністративному та судовому порядку відповідачем не оскаржена, фінансова санкція у розмірі 1700,00 грн. не сплачена.
На підставі викладеного, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Доказів, які б спростовували доводи прокурора та позивача, відповідач суду не надав.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст.ст. ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції у розмірі 1700,00 грн. задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 фінансову санкцію у сумі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок) до державного бюджету м. Стаханов, і.к. 24046662, р/р 31114106700085 в ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, код 21081100.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обовязки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
СуддяН.В. Кравцова