Постанова № 21760295, 02.02.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.02.2012
Номер справи
2а/1270/180/2012
Номер документу
21760295
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

02 лютого 2012 року Справа № 2а/1270/180/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Чиркіна С.М.

при секретарі: Данилкіній Н.В.

без участі сторін

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Словяносербському районі Луганської області до Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахта «Черкаська» про стягнення несплаченої суми єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в розмірі 972664,67 грн., -

ВСТАНОВИВ:

04 січня 2012 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов управління управління Пенсійного фонду України в Словяносербському районі Луганської області до Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахта «Черкаська» про стягнення несплаченої суми єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування в розмірі 972664,67 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що на обліку в УПФУ в Словяносербському районі Луганської області як платник єдиного внеску знаходиться Відокремлений підрозділ «Шахта «Черкаська» ДП «Луганськвугілля». Відповідач в порушення вимог ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» не сплачує єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування, у звязку з чим станом на 30 грудня 2011 року утворилася заборгованість у сумі 972664,67 грн. Відповідно до картки особового рахунку станом на 30.12.2011 у відповідача рахувалася заборгованість зі сплати єдиного внеску у розмірі 19838670,30 грн. у рахунок погашення недоїмки відповідачем було сплачено 18866005,63 грн.

У звязку з чим позивач просить стягнути з відповідача заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в розмірі 972664,67 грн.

На адресу суду від представника позивача надійшло клопотання, в якому зазначено, що станом на 02.02.2011 року залишається непогашеною сума заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у розмірі 1340,56 грн.( по рахунку 34,7 %), дана сума недоїмки виникла станом на 22.12.2012 (заборгованість за зобовязаннями листопада). У звязку з зменшенням суми заборгованості, просить стягнути з відповідача - 1340,56 грн.

Відповідно до ч.1 ст.51 КАС України крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову.

Представник позивача у судове засідання не прибув, у надісланому клопотанні просив розглянути справу без участі уповноваженого представника управління.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, надіслав заперечення на позов в якому зазначив що за даними бухгалтерського обліку зазначений борг у сумі 972664,67 грн. виник за листопад 2011 року. Крім цього у січні 2012 року ВП «Шахта «Черкаська» ДП «Луганськвугілля» відправив заявку в ДП «Луганськвугілля» на перерахування бюджетних коштів на виплату зарплати по ВП «Шахта «Черкаська» ДП «Луганськвугілля» за листопад 2011 року. Згідно з даною заявкою в УПФУ в Словяносербському районі Луганської області перераховано 971324,11 грн., несплаченою залишається сума 1340,56 грн.

Суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи, які містять достатньо даних про права та обовязки сторін.

Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Постановою Правління пенсійного фонду України N 8-2 від 30.04.2002 затверджено Положення про управління Пенсійного фонду (далі - Постанова № 8-2).

Згідно із Положенням № 8-2, управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - регіональні управління), що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.

Як зазначено в п.1 ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративного суду публічно-правовий спір у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.

Пенсійний фонд України та його органи, у розумінні пункту 7 частини першої статті 3 КАС України, є суб'єктами владних повноважень, а спори за участю цих органів є публічно правовими ,оскільки виникають за участю суб'єкта владних повноважень, що реалізує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції, та відповідають визначенню “адміністративної справи ”.

Відповідач Державне підприємство «Луганськвугілля», і.к.32473323, зареєстроване виконавчим комітетом Луганської міської ради 04.03.2009. ( а.с.12).

ВП «Шахта «Черкаська» ДП «Луганськвугілля», і.к. 26410818, без права юридичної особи ( а.с.13).

Відповідно до ст.96 Цивільного Кодексу України юридична особа самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями. Юридична особа відповідає за своїми зобов'язаннями усім належним їй майном.

Отже, юридична особа (головне підприємство) є відповідачем в суді і за свої відокремлені підрозділи, самостійно приймає рішення про виконання зобовязань як на Головному підприємстві, так і на своїх відокремлених підрозділах.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначаються Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ” від 08.07.2010 № 2464 ( далі ЗУ №2464) , який набрав чинності 01 січня 2011 року.

Відповідно до ч.3 розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення ЗУ № 2464 з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.

Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється. Пенсійний фонд спільно з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та Державною податковою адміністрацією України проводить звірення платників страхових внесків у порядку, встановленому Пенсійним фондом спільно з Державною податковою адміністрацією України за погодженням з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Як платник страхових внесків ВП «Шахта «Черкаська» ДП «Луганськвугілля» зареєстрований в УПФУ в Словяносербському районі Луганської області та з 01.01.2011 вважається платником єдиного внеску.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 1 ЗУ № 2464 єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

У відповідності до п. 1. ч. 1. ст. 4 Закону № 2464-VI платниками єдиного внеску є: роботодавці підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.6 вищезазначеного Закону платники єдиного внеску зобовязані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

П.1 ч.1 ст.7 Закону України № 2464 передбачено, що єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами

Згідно ч 5. вищезазначеної статті єдиний внесок нараховується на суми, зазначені в частинах першій і другій цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.

Згідно ч. 8 ст. 9. Закону № 2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Частиною 12 вищезазначеної статті передбачено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

В порушення вищезазначених норм відповідач вчасно не сплачує єдиний внесок, у звязку з чим станом на 22.12.2011 ( за зобовязаннями листопада 2011 року) несплачений залишок заборгованості складає 1340,56 грн., сума заборгованості визнана сторонами.

Враховуючи, що позовні вимоги документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, відповідають чинному законодавству, суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 105, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Уточнені позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в Словяносербському районі Луганської області до Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахта «Черкаська» про стягнення несплаченої суми єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства «Луганськвугілля» ( код ЄДРПОУ 32473323) в особі відокремленого підрозділу «Шахта «Черкаська» на користь управління Пенсійного фонду України в Словяносербському районі Луганської області ( 93701, с.Словяносербськ, вул.Гагаріна,34 б, р/р 25605301011546, філія Луганське обласне АТОщад м.Луганськ, МФО 304665, код 21792620) несплачені суми єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування ( за зобовязаннями листопада 2011 року) в розмірі 1340,56 грн.(одна тисяча триста сорок гривень 56 коп.).

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції

СуддяС.М. Чиркін