Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 січня 2012 р. справа № 2а/0570/802/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Михайлик А.С.
при секретаріМороз Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу
за позовом Словянської обєднаної державної податкової інспекції
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Славпромсервіс»
про стягнення коштів з рахунків у розмірі 1439,23 гривень
за участю:
від позивача: ОСОБА_1 (дов. № 12043/10/10-012 від 12 жовтня 2011 року) від відповідача: не зявився
Словянська обєднана державна податкова інспекція звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Славпромсервіс» про стягнення коштів у розмірі 1439,23 гривень з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків. В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, вимоги підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16, підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20, пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України, якими передбачено право податкової інспекції здійснювати заходи з погашення податкового боргу шляхом звернення до суду із позовом про стягнення коштів за рахунків платника податків у банківських установах.
В судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив їх задовольнити.
31 січня 2012 року через канцелярію Донецького окружного адміністративного суду відповідач надав заяву про розгляд справи, призначеної на 31 січня 2012 року, за відсутності представника товариства з обмеженою відповідальністю «Славпромсервіс».
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності представника відповідача на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, заслухавши пояснення представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Славпромсервіс» зареєстровано та обліковується в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців України за кодом 32359663, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, копія якого наявна в матеріалах справи (арк. справи 5). Відповідно до довідки № 400/29-014-17/1 від 20 липня 2011 року як платник податків відповідач перебуває на обліку в Словянській обєднаній державній податковій інспекції з 17 лютого 2003 року (арк. справи 11).
27 січня 2011 року відповідач надав до Словянської обєднаної державної податкової інспекції податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 850, якою визначив орендну плату за землю за 2011 рік в загальній сумі 8732,19 гривень, з яких за період з січня 2011 року по листопад 2011 року у розмірі 727,68 гривень на місяць, за грудень 2011 року у розмірі 727,71 гривень (арк. справи 6). На підставі зазначеної декларації податковою інспекцією в обліковій картці відповідача з орендної плати за землю відображено щомісячне нарахування зобовязань з орендної плати у розмірі, визначеному у наданому відповідачем розрахунку.
3 жовтня 2011 року на підставі акту № 4917/15-310-32359663 про перевірку дотримання граничних строки сплати узгодженого податкового зобовязання з орендної плати за земельні ділянки (арк. справи 28) та статті 126 Податкового кодексу України відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0007871542, яким до відповідача застосовані штрафні санкції в сумі 120,00 грн. (арк. справи 29).
Пунктом 20.1.28 статті 20 Податкового кодексу України визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про здійснення заходів за погашення податкового боргу прямо визначені законодавством України.
Облік платників податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється органами державної податкової служби та іншими державними органами відповідно до законодавства.
Згідно підпункту 16.1.4. пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно пункту 56.11 статті 56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Відповідно до підпункту 57.1. статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Пунктом 286.2. статті 286 Податкового кодексу України передбачено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (пункт 287.3 статті 287 Податкового кодексу України).
Як вбачається з наявних в матеріалах справи документів, відповідачем були самостійно узгоджені податкові зобовязання з земельного податку за серпень та вересень 2011 року у розмірі 145,36 грн. гривень. Втім, згідно даних облікової картки відповідача, в рахунок погашення зобовязань за серпень 2011 року зараховано переплату в сумі 155,67 грн., залишок несплачених зобовязань складає 572,01 грн., податкові зобовязання за вересень 2011 року в сумі 727,68 грн. відповідачем не сплачувалися. Загальна сума несплачених відповідачем податкових зобовязань з орендної плати за землю за серпень та вересень 2011 року складає 1299,69 грн.
Відповідно до пункту 57.3. статті 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Як вбачається з наявних в матеріалах справи документів, податковим повідомленням рішенням № 0007871542 від 3 жовтня 2011 року відповідачу нараховані штрафні санкції за несвоєчасну сплату орендної плати за землю в сумі 120,00 гривень (арк. справи 25). Зазначене податкове повідомлення рішення отримано відповідачем 7 жовтня 2011 року, що підтверджується підписом уповноваженої особи на корінці податкового повідомлення рішення, копія якого наявна в матеріалах справи.
Документи, які б свідчили про оскарження відповідачем податкового повідомлення рішення № 0007871542 від 3 жовтня 2011 року в судовому чи адміністративному порядку та документи, які б свідчили про здійснення останнім сплати визначених ним штрафних санкцій в матеріалах справи відсутні.
Відповідно до пункту 111.3 статті 111 Податкового кодексу України строки застосування, сплата, стягнення та оскарження сум штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) здійснюються у порядку, визначеному цим Кодексом для сплати, стягнення та оскарження сум грошових зобов'язань.
Підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України передбачено, що після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Як вбачається з даних облікової картки з орендної плати за змелю, станом на 1 листопада 2011 року за відповідачем обліковувалася несплачена пеня в сумі 19,54 гривень.
Згідно даних облікової картки з орендної плати за землю станом на 31 січня 2012 року за відповідачем обліковується недоїмка в сумі 4120,38 грн. та пеня в сумі 19,54 грн., яких заборгованість зі сплати орендної плати за змелю за серпень та вересень 2011 року в сумі 1299,69 грн., штрафні санкції за податковим повідомленням-рішенням № 00007871543 від 3 жовтня 2011 року в сумі 120,00 грн., пеня в сумі 19,54 грн. Тобто, станом на день судового розгляду заборгованість в сумі 1439,23 грн., в рахунок погашення якої позивачем наданий позов про стягнення коштів з банківських рахунків не погашена відповідачем.
Відповідно до п. п. 14.1.175. п. 14.1 статті 14 Податкового кодексу податковим боргом є сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно пункту 95.1. статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.3 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до пункту 95.2. статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
4 травня 2011 року Словянською обєднаною державною податковою інспекцією на адресу відповідача направлено податкову вимогу № 405 (арк. справи 8), яка повернулась до податкової інспекції із позначкою поштового відділення від 6 травня 2011 року «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до пункту 58.3 статті 58 Податкового кодексу України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Із врахуванням наведеного податкова вимога вважається врученою відповідачу 5 травня 2011 року.
Згідно наявних в матеріалах справи документів в період від дня направлення відповідачем податкової вимоги відповідач постійно мав несплачену податкову заборгованість, що підтверджується відомостями облікової картки платника податків, отже, вказана податкова вимога не втратила юридичної сили.
Таким чином, виходячи із змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача про наявність підстав для стягнення з позивача коштів у розмірі 1439,23 гривень в рахунок погашення податкового боргу є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно приписів частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
З огляду на зазначене, на підставі положень Податкового кодексу України та керуючись ст.ст. 8 - 11, 40, 94, 112, 136, 158 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Словянської обєднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «Славпромсервіс» про стягнення коштів у розмірі 1439,23 гривень з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Славпромсервіс» (код ЄДРПОУ 32359663, адреса: 84150, Донецька обл., м. Словянськ, смт. Райгородок, вул. Куйбишева, 34) кошти у розмірі 1439,23 гривень (одна тисяча чотириста тридцять девять гривень 23 копійки) з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків на користь державного бюджету за наступними банківськими реквізитами: р/р 332168123700342, код платежу 13050203, одержувач УДК м. Словянськ, банк: ГУДКУ в Донецькій області, код ЄДРПОУ 34686605, МФО 834016.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частину постанови у присутності представника позивача.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 2 лютого 2012 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її отримання апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Михайлик А.С.