Постанова № 21759442, 09.02.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
09.02.2012
Номер справи
2а-1089/12/0170/15
Номер документу
21759442
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

<Список >

ПОСТАНОВА

Іменем України

09 лютого 2012 р. 11:50 Справа №2а-1089/12/0170/15 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Тоскіної Г.Л., при секретарі Кисельовій А.Є., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим

до Приватного підприємства «МАМ»

про стягнення заборгованості в сумі 327,04 грн.,

Обставини справи: Красноперекопська об'єднана державна податкова інспекція в АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Приватного підприємства «МАМ» заборгованості в сумі 327,04 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем несвоєчасно було подано розрахунок єдиного податку, у звязку з чим до нього були застосовані фінансові санкції.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 24.01.2012 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

Позивач явку свого представника в судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином, надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутності та підтримання позовних вимог у повному обсязі.

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином за адресою реєстрації юридичної особи, заперечення на позов, будь які докази до суду не надав.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності сторін.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до пункту 1 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва» (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для таких суб'єктів малого підприємництва - юридичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких за рік середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб і обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1 млн. гривень

Стаття 3 зазначеного Указу передбачала, що суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа, який перейшов на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, самостійно обирає одну з наступних ставок єдиного податку:

6 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) без урахування акцизного збору у разі сплати податку на додану вартість згідно із Законом України «Про податок на додану вартість»;

10 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), за винятком акцизного збору, у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Суб'єкти підприємницької діяльності - юридичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

За результатами господарської діяльності за звітний (податковий) період (квартал) суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи подають до органу державної податкової служби до 20 числа місяця, що наступає за звітним (податковим) періодом, розрахунки про сплату єдиного податку, акцизного збору і, в разі обрання ними єдиного податку за ставкою 6 відсотків, розрахунок про сплату податку на додану вартість, а також платіжні доручення на сплату єдиного податку за звітний період з позначкою банку про зарахування коштів (ст. 4 Указу).

Стаття 5 зазначеного Указу передбачає, що субєкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність числення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.

Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 28.12.1998 року проведено державну реєстрацію юридичної особи Приватного підприємства «МАМ», що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію серії А00 № 635708 та довідкою з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Судом встановлено, що відповідач перебуває на податковому обліку у Красноперекопській об'єднаній державній податковій інспекції в АР Крим.

02.11.2009 року посадовими особами ДПІ у м. Сімферополі АР Крим проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питань своєчасності подання розрахунку сплати єдиного податку, якою встановлено порушення ст. 4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва» в частині несвоєчасного подання розрахунку єдиного податку за ІІІ квартал 2009 року (термін надання 19.10.2009 року, фактично не наданий).

На підставі даних акту перевірку, керуючись п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», позивачем 12.11.2009 року було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0005201504/0 про застосування до відповідача 170,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій.

Зазначене податкове повідомлення-рішення направлено відповідачеві поштою та отримано ним 18.11.2009 року, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення.

Як вбачається з матеріалів справи, 15.03.2010 р. Красноперекопською ОДПІ була проведена невиїзна документальна перевірка відповідача з питання своєчасності сплати податкових зобов'язань, про що був складений акт №219/15-01/30121299. Перевіркою встановлено, що від повідачем не наданий розрахунк єдиного податку за ІV квартал 2009 року, що є порушенням п. п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4, п. п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000 р. №2181 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі - Закон 2181) - який діяв на час винекнення спірних правовідносин.

На підставі даних акту перевірку, керуючись п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», позивачем 15.03.2009 року було прийнято податкове повідомлення-рішення № №0000131501/0 про застосування до відповідача 170,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій.

Зазначене податкове повідомлення-рішення направлено відповідачеві поштою та отримано ним 25.03.2010 року, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення.

Судом встановлено, що станом не день розгляду справи сума боргу відповідача складає 327,04 грн., що також підтверджується матеріалами справи.

Підпунктом 6.2.1. пункту 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», чинному на момент виникнення спірних правовідносин, було передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

У звязку з чим 03.12.2009 року позивачем на адресу відповідача було винесено першу податкову вимогу №1/3755 на суму 157,04 грн., яка була спрямована Відповідачу рекомендованим листом з повідомленням та вручена 20.04.2010 р.

02.06.2010 року позивачем на адресу відповідача було винесено другу податкову вимогу №2/20 на суму 327,04 грн., яка була спрямована відповідачу рекомендованим листом з повідомленням. Вказана податкова вимога не була вручена відповідачу у зв'язку із сплином строку зберігання, після чого була повернута на адресу Красноперекопської ОДПІ 11.06.2010 р., про що був складений акт №31/240 від 12.07.2010 р.

Підпунктом 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» було передбачено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги або повідомлення вважається днем їх вручення.

Оскільки в такому випадку юридично день розміщення вважається днем вручення, то підлягає застосуванню підпункт 5.2.1. пункту 5.2. статті 5 Закону № 2181, який наголошує, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту. Враховуючи, що податкове зобовязання було визначено на підставі пункту 4.2. Закону № 2181, суд дійшов висновку, що в даному випадку день розміщення такого податкового повідомлення-рішення на дошці податкових оголошень (повідомлень) вважатиметься не тільки днем його вручення, а й днем його узгодження.

На підставі зазначено вище, друга податкова вимога 12.07.2010 р. була розміщена на дошці податкових оголошень Армянського відділення Красноперекопської ОДПІ і вважається врученою 12.07.2010 р.

Податкові вимоги у встановленому законом порядку оскаржені відповідачем не були.

12.08.2010 р. Красноперекопською ОДПІ було прийнято рішення №8/24-0 від 12.08.2010 р. про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.

Станом на день розгляду справи заборгованість відповідачем не сплачена та становить 327,04 грн.

Права органів державної податкової служби на час розгляду справи передбачені ст. 20 Податкового кодексу України.

Згідно з п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податного боргу або його частини.

Приймаючи до уваги те, що відповідач не надав заперечення проти позову та, у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 327,04 грн., позовні вимоги належить задовольнити у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з Приватного підприємства «МАМ» (ЄДРПОУ32080690) заборгованість з єдиного податку в сумі 327,04 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих Приватне підприємство «МАМ» (код платежу 16050100, на р/р 34217378700022 в ГУ ДКУ в АРК, на користь місцевого бюджету м. Армянська, ЕДРПОУ 34740735, МФО 824026).

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя <підпис >Тоскіна Г.Л.

<Текст >