Постанова № 21759349, 16.12.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
16.12.2011
Номер справи
2а-14883/11/0170/19
Номер документу
21759349
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

<Список >

ПОСТАНОВА

Іменем України

16 грудня 2011 р. (11:27) Справа №2а-14883/11/0170/19 Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим у складі головуючого судді Євдокімової О.О., при секретарі судового засідання Кузьміній Ю.В., розглянувши за участі прокурора - представника позивача - ОСОБА_1, довіреність № 94 від 27.01.2011р., у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Прокурора Київського району м. Сімферополя в інтересах держави в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Кримському регіоні"

до Комунального підприємства «Жилавтосервіс-Керч»

про стягнення 5100,00 грн.

Обставини справи: Прокурор Київського району м. Сімферополя звернувся в інтересах держави в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Кримському регіоні" (далі позивач) до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Комунального підприємства «Жилавтосервіс-Керч» (далі відповідач) про стягнення заборгованості в розмірі 5100,00 грн. зі сплати штрафу за постановою № 148кр від 07.06.2011р. про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що постановою № 148кр від 07.06.2011р. на підставі акту перевірки на Комунальне підприємство «Жилавтосервіс-Керч» відповідно до ст. 27 закону України «Про електроенергетику» та ст. 31 Закону України «Про теплопостачання» було накладено штраф за правопорушення, що виразилось в ухиленні від виконання припису.

Прокурор та представник позивача у судовому засіданні 16.12.2011р. позовні вимоги підтримали у повному обсязі з підстав, зазначених у позові, та просили їх задовольнити.

Відповідач явку свого представника у судове засідання 16.12.2011р. не забезпечив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином - судовою повісткою, яка направлена рекомендованою кореспонденцією, про свідчіть наявне у матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 19).

Заслухавши прокурора та представника позивача, розглянувши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Правовідносини, що виникають у зв'язку з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, державним наглядом за безпечним виконанням робіт на об'єктах електроенергетики незалежно від форм власності, безпечною експлуатацією енергетичного обладнання і державним наглядом за режимами споживання електричної і теплової енергії регулюються Законом України від 16.10.97р. №575/97-ВР "Про електроенергетику"(далі Закон).

Державна політика в електроенергетиці згідно до статті5 вказаного Закону базується на таких принципах: державне регулювання діяльності в електроенергетиці; створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики; забезпечення раціонального споживання палива і енергії; додержання єдиних державних норм, правил і стандартів усіма суб'єктами відносин, пов'язаних з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії; створення умов для розвитку і підвищення технічного рівня електроенергетики; підвищення екологічної безпеки об'єктів електроенергетики; забезпечення захисту прав та інтересів споживачів енергії; збереження цілісності та забезпечення надійного і ефективного функціонування об'єднаної енергетичної системи України, єдиного диспетчерського (оперативно-технологічного) управління нею; сприяння розвитку конкурентних відносин на ринку електричної енергії; забезпечення підготовки кадрів високої кваліфікації для електроенергетики; створення умов для перспективних наукових досліджень; забезпечення стабільного фінансового стану електроенергетики; забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів; сприяння розвитку альтернативної енергетики як екологічно чистої і безпаливної підгалузі енергетики шляхом встановлення "зеленого" тарифу та оплати електростанціям, які виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - вироблену лише малими гідроелектростанціями), всієї виробленої ними електричної енергії в повному обсязі у грошовій формі, без застосування будь-яких видів заліків погашення заборгованості із розрахунків за електроенергію.

Статтею 7 Закону зазначено, що проектування, будівництво, введення в експлуатацію, експлуатація, виведення з експлуатації об'єктів електроенергетики, систем диспетчерського (оперативно-технологічного) управління, інших об'єктів, підключених до об'єднаної енергетичної системи України, регламентуються нормативно-правовими актами, обов'язковими для виконання всіма суб'єктами електроенергетики.

Відповідно до статті 9 Закону державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.

Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики. Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Судом встановлено, що 30.03.2011 року позивачем проведена перевірка виконання відповідачем вимог припису № 04/07-0136від 29.11.2010 року, яка була оформлена актом перевірки № 04/07-45-017 від 30.03.2010р. Під час перевірки було встановлено, що відповідачем вимоги припису № 04/07-0136 від 29.11.2010 року не виконані. (а.с.5-8).

Постановою від 07.06.2011р. №148кр про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання за результатами акту перевірки № 04/07-45-017 у провідного інженеру ОСОБА_2 за ухилення від виконання припису Державної інспекції по енергетичному нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії від 29.11.2010р. №04/07-0136, відповідно до ст.27 Закону України "Про електроенергетику" та ст.31 Закону України "Про теплопостачання" на Комунальне підприємство «Жилавтосервіс-Керч» накладено штраф у розмірі 5100,00 грн. (а.с.4).

Положеннями статті 27 Закону України від 16.10.97р. №575/97-ВР "Про електроенергетику" визначено відповідальність за порушення законодавства про електроенергетику. Приписами статті 31 Закону України від 02.06.05р. №2633-IV "Про теплопостачання" визначено розмір штрафних санкцій, що застосовуються до суб'єктів господарювання - юридичних осіб за правопорушення у сфері теплопостачання.

Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.99р. №1312 (далі Положення) визначає порядок накладення Національною комісією регулювання електроенергетики, державними інспекторами з експлуатації електричних станцій і мереж, державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на суб'єктів господарювання незалежно від форм власності штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання.

Відповідно до п.2 вказаного Положення штрафи за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання накладаються на суб'єктів господарювання за: ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень, приписів, розпоряджень, інших розпорядчих документів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.

Згідно з п. 10 Положення суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Відповідно до п. 11 Положення рішення про накладення на суб'єктів господарювання штрафів може бути оскаржене в установленому законом порядку.

Статтею 71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідач не надав заперечення на позов, доказів оскарження постанови про накладення штрафу або доказів сплати заборгованості.

За таких обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню, тому що не суперечать чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.

Відповідно до ч.4ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 16.12.2011р.

У повному обсязі постанову складено та підписано 21.12.2011р.

Керуючись ст. ст. 9, 69-71, ст.ст. 158-159, 161-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Комунального підприємства «Жилавтосервіс-Керч» (98300, АР Крим, м. Керч, вул. Гудованцева, б. 4, ЄДРПОУ 36198330) до Державного бюджету м. Керч, р/р 31116106700019, банк одержувача: ГУ ДКУ в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 34740946, код платежу 21081100 “Адміністративний штраф та інші санкції”) заборгованість зі сплати штрафу в розмірі 5100,00 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя <підпис >Євдокімова О.О.

<Текст >