Постанова № 21737177, 02.02.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
02.02.2012
Номер справи
2а-5175/11/2670
Номер документу
21737177
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

02 лютого 2012 року           14:40           № 2а-5175/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Хижняк І.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовомМіністерства економічного розвитку і торгівлі України

доКомпанії “ANT-SUPER-LANT S.R.L.”

проподовження дії спеціальної санкції

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

07 квітня 2011 року (відповідно до відмітки служби діловодства суду) Міністерство економіки України (далі по тексту –позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до “ANT-SUPER-LANT S.R.L.” (далі по тексту –відповідач), в якому просить продовжити дію спеціальної санкції –тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності, застосованої до “ANT-SUPER-LANT S.R.L.” наказом Міністерства економіки України від 24 червня 2010 року №754, на термін до усунення компанією “ANT-SUPER-LANT S.R.L.” порушення статті 2 Закону України “Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті” (у редакції що діяла до 01 січня 2008 року), тобто до погашення простроченої заборгованості в розмірі 35,26 тисяч доларів США за зовнішньоекономічними договорами від 05 січня 2005 року №5/ДМ-2005 та від 01липня 2008 року №1058ДН-08СЦ.З.

На підставі протоколу розподілу справ між суддями автоматизованої системи документообігу Окружного адміністративного суду міста Києва від 08 квітня 2011 року справу №2а-5175/11/2670 передано на розгляд судді Мазур А.С.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 квітня 2011 року відкрито провадження в адміністративній справі №2а-5175/11/2670.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 травня 2011 року зупинено провадження у справі №2а-5175/09/2670 до здійснення перекладу судових документів на іноземну мову для направлення відповідачу та надання відповідних доказів до суду.

29 червня 2011 року на підставі протоколу розподілу справ між суддями автоматизованої системи документообігу Окружного адміністративного суду міста Києва справу №2а-5175/11/2670 передано на розгляд судді КузьменкуВ.А.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 01 липня 2011 року адміністративну справу прийнято до провадження.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 грудня 2011 року провадження в адміністративній справі поновлено та призначено справу до судового розгляду на 23 січня 2012 року.

Згідно з пунктом 2 Указу Президента України від 31 травня 2011 року №634/2011“Про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України” Міністерство економічного розвитку і торгівлі України є правонаступником Міністерства економіки України.

Відповідно до статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.

Таким чином, в межах спірних правовідносин право вимоги за адміністративним позовом належить Міністерству економічного розвитку і торгівлі України.

В судове засідання 23 січня 2012 року не прибув представник відповідача.

Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи неприбуття представника відповідача та положення частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, беручи до уваги відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, в судовому засіданні 23 січня 2012 року суд ухвалив перейти до розгляду справи в письмовому провадженні.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до наказу Міністерства економіки України від 24 червня 2010 року №754“Про застосування спеціальної санкції –тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності на території України –до іноземних суб’єктів господарської діяльності” за порушення статті 1 Закону України “Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті”, згідно з Положенням про порядок застосування до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності України та іноземних суб’єктів господарської діяльності спеціальних санкцій, передбачених статтею 37 Закону України “Прозовнішньоекономічну діяльність”, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 17 квітня 2000 року №52, на підставі подання Державної податкової адміністрації України від 25 травня 2010 року №5907/5/22-6016, починаючи з 20 липня 2010 року, зокрема, до компанії-нерезидента “ANT-SUPER-LANT S.R.L.” (Республіка Молдова) застосовано спеціальну санкцію –тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності на території України.

Позивач, керуючись положеннями статті 37 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність” вважає за доцільне продовжити дію спеціальної санкції, застосованої до компанії-нерезидента “ANT-SUPER-LANT S.R.L.” у судовому порядку.

Відповідач свого представника в судові засідання не направив, письмового заперечення проти позову не надав.

Окружний адміністративний суд міста Києва вважає обґрунтованими позовні вимоги Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, виходячи з наступних підстав.

Відповідно до частини першої статті 37 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність” (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що за порушення цього або пов’язаних з ним законів України до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб’єктів господарської діяльності можуть бути застосовані такі спеціальні санкції: накладення штрафів у випадках несвоєчасного виконання або невиконання суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності та іноземними суб’єктами господарської діяльності своїх обов’язків згідно з цим або пов’язаних з ним законів України. Розмір таких штрафів визначається відповідними положеннями законів України та/або рішеннями судових органів України; застосування до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб’єктів господарської діяльності індивідуального режиму ліцензування у випадках порушення такими суб’єктами цього Закону та/або пов’язаних з ним законів України, що встановлюють певні заборони, обмеження або порядок здійснення зовнішньоекономічних операцій; тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності у випадках порушення цього Закону або пов’язаних з ним законів України, проведення дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки.

Частина друга статті 37 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність” визначає, що санкції, зазначені у цій статті, застосовуються центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики за поданням органів державної податкової та контрольно-ревізійної служб, митних, правоохоронних органів, органів Антимонопольного комітету України, спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг, та Національного банку України або за рішенням суду.

Санкції, зазначені у цій статті, можуть бути застосовані до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб’єктів господарської діяльності протягом трьох років з дня виявлення порушення законодавства.

Згідно з пунктом 1 Положення про Міністерство економіки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2007 року №777, Мінекономіки є головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної економічної, цінової, інвестиційної та зовнішньоекономічної політики, а також міжвідомчої координації з питань економічного і соціального співробітництва з ЄС.

Як підтверджують матеріали справи, до компанії-нерезидента “ANT-SUPER-LANT S.R.L.” застосовано спеціальну санкцію –тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності на території України на підставі подання Державної податкової адміністрації України від 25 травня 2010 року №5907/5/22-6016.

В свою чергу зазначене подання Державної податкової адміністрації України мотивовано порушенням компаніє-нерезидентом “ANT-SUPER-LANT S.R.L.” статті 1Закону України “Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті”, а саме: існування простроченої дебіторської заборгованості за зовнішньоекономічними контрактами, укладеними з ТОВ “Домотехніка-Норд” від 05січня 2005 року №5/ДМ-2005 та від 01 липня 2008 року №1058/ДН-08СЦ3, в сумі 35262,56 дол. США, що зафіксовано в актах перевірки Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Донецька від 21 вересня 2009 року №2970/23-2/24802690 та від 28 жовтня 2009 року №3810/22-011/24802690.

Відповідно до частини шостої статті 37 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність” тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності діє до моменту усунення порушень законодавства України або застосування практичних заходів, що гарантують виконання цього Закону та/або пов’язаних з ним законів України, але не більше трьох місяців з дати винесення відповідного рішення центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики. Після тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності або іноземні суб’єкти господарської діяльності переводяться центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики на індивідуальний режим ліцензування.

Частина сьома статті 37 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність” передбачає, що подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності здійснюється виключно за рішенням суду.

Згідно з частиною восьмою статті 37 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність” для подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності центральний орган виконавчої влади з питань економічної політики на підставі інформації ініціатора застосування даної санкції звертається з позовною заявою до суду.

Відповідно до абзацу другого пункту 4.9 Положення про порядок застосування до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності України та іноземних суб’єктів господарської діяльності спеціальних санкцій, передбачених статтею 37 Закону України “Прозовнішньоекономічну діяльність”, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 17 квітня 2000 року №52, на підставі отриманих матеріалів (у разі, якщо допущені порушення законодавства України не усунуто й виникає доцільність подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності) відділ контролю за зовнішньоекономічною діяльністю разом із відділом правового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності та/або відділом правового захисту інтересів Міністерства в судових та інших органах готують відповідну позовну заяву до суду.

З метою отримання інформації щодо доцільності подовження дії спеціальної санкції, застосованої до компанії-нерезидента “ANT-SUPER-LANT S.R.L.” Міністерство економіки України листом від 10 вересня 2010 року №4202-29/1364 звернулось до Державної податкової адміністрації України, як ініціатора застосування даної санкції.

Листом від 08 жовтня 2010 року №12782/5/22/22-6016 Державна податкова адміністрація України повідомила, що наявність дебіторської заборгованості по контрактам з ТОВ “Домотехніка-Норд” підтверджена довідкою Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Донецька від 06 вересня 2010 року №4068/22-011/24802690 “Прорезультати планової виїзної перевірки ТОВ “Домотехніка-Норд” з питань дотримання вимог валютного законодавства за період з 01.04.2009р. по 31.03.2010р.”, а тому за доцільне буде подовжити дію спеціальної санкції, застосованої до відповідача.

Станом на день вирішення спору доказів усунення порушень вимог статті 1 Закону України “Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті” відповідачем до суду не надано.

Відповідно до частини дев’ятої статті 37 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність” при прийнятті рішення щодо подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності суд зазначає термін, на який подовжено дію цієї санкції.

За огляду на викладене, суд приходить до висновку про наявність обґрунтованих підстав для подовження дії спеціальної санкції – тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності, застосованої до компанії “ANT-SUPER-LANT S.R.L.” наказом Міністерства економіки України від 24 червня 2010 року №754, на термін до усунення компанією “ANT-SUPER-LANT S.R.L.” порушення статті 1 Закону України “Пропорядок здійснення розрахунків в іноземній валюті”, тобто до погашення простроченої заборгованості у розмірі 35262,56 дол. США за зовнішньоекономічними контрактами від 05січня 2005 року №5/ДМ-2005 та від 01 липня 2008 року №1058/ДН-08СЦ3.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Міністерства економічного розвитку і торгівлі України є доведеними, підтверджуються матеріалами справи, відтак підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача –суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 128, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1.Адміністративний позов Міністерства економічного розвитку і торгівлі України задовольнити повністю.

2.Подовжити дію спеціальної санкції –тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності, застосованої до компанії “ANT-SUPER-LANT S.R.L.” наказом Міністерства економіки України від 24 червня 2010 року №754, на термін до усунення компанією “ANT-SUPER-LANT S.R.L.” порушення статті 1 Закону України “Пропорядок здійснення розрахунків в іноземній валюті”, тобто до погашення простроченої заборгованості у розмірі 35262,56 дол. США за зовнішньоекономічними контрактами від 05січня 2005 року №5/ДМ-2005 та від 01 липня 2008 року №1058/ДН-08СЦ3.

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                                                                     В.А. Кузьменко