Постанова № 21736587, 30.12.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
30.12.2011
Номер справи
2а-15886/11/2670
Номер документу
21736587
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

30 грудня 2011 року <Час проголошення >№ 2а-15886/11/2670

За позовомДержавної податкової інспекції в Печерському районі м. Києва

До Субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1

Простягнення заборгованості у розмірі 1494,38 грн.

Суддя Вовк П.В.

В порядку скороченого провадження

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція в Печерському районі м. Києва (надалі Позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 (надалі Відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 1494,38 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02.11.2011 року було відкрито скорочене провадження у справі № 2а-15886/11/2670 та запропоновано відповідачу у строк 21.11.2011 року або у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали про відкриття скороченого провадження надати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.

Ухвала про відкриття скороченого провадження у справі була направлена Відповідачу на адресу: АДРЕСА_1 однак, конверт повернулась до суду з відміткою поштового відділення у звязку з закінченням терміну зберігання.

Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, яка наявна в матеріалах справи, Відповідач знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, зазначена адреса співпадає з адресою Відповідача, що вказана у позовній заяві. Інформації щодо зміни місцезнаходження, Відповідач до державного реєстратора не надавав.

Враховуючи наведене, суд вважає Відповідача належним чином повідомленим, про відкриття скороченого провадження.

Станом на 30.12.2011 року заперечення на позовну заяву, чи будь-яких заяв або клопотань по даній справі від Відповідача до суду не надходило.

Позовні вимоги мотивовані тим, що Відповідач є платником єдиного податку. З 01.01.2010 31.12.2010 Відповідачу було нараховано податок у сумі 2400,00 грн, а сплачена лише за січень - квітень 2010 р. у розмірі 906,30 грн. Станом на час розгляду справи в суді, Відповідач суму податкового боргу не сплатив, та має заборгованість перед бюджетом у розмірі 1494,38 грн.

Дослідивши матеріали справи, суд -

ВСТАНОВИВ:

Відповідач, є суб`єктом підприємницької діяльності, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця від 19.08.2009 виданого Печерською районною у м. Києва державною адміністрацією, копія якого наявна в матеріалах справи.

Відповідно до абз. 1 ч. 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»від 03.07.2008 № 727/98 (надалі Указ № 727/98), суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.

Відповідач 15.12.2009 звернувся до Позивача із заявою про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

Відповідачу було видано свідоцтво серії НОМЕР_2 платника єдиного податку. Ставка єдиного податку за виданим свідоцтвом становить 200 грн. за кожен місяць.

Враховуючи викладені обставини, суд вважає, що Відповідач самостійно обрав спосіб оподаткування за єдиним податком, погодився на його сплату у встановленій сумі та за для цього отримав свідоцтво про сплату єдиного податку.

Порядок відмови від спрощеної системи оподаткування встановлено ч.4 Указу № 727/98, відповідно до якого, якщо протягом календарного року прийнято рішення про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, фізична особа - платник єдиного податку повинна подати не пізніше ніж за 15 днів до закінчення попереднього звітного (податкового) періоду заяву про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування та повернути Свідоцтво разом з усіма довідками до органу державної податкової служби, який їх видав.

З матеріалів справи не вбачається, що Відповідач у встановленому законодавством порядку відмовився від застосування спрощеної системи оподаткування.

Таким чином, суму єдиного податку слід вважати узгодженою і платник податку зобовязаний сплатити суму податкового зобовязання в строки, згідно абз. 6 ч. 2 Указу № 727/98 щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Однак з 01.01.2009 по 31.12.2009 у Відповідача виникла заборгованість по сплаті єдиного податку на суму 2400,00 грн., але Відповідач сплатив лише 906,30 грн. Таким чином, сума несплаченого єдиного податку становить 1494,38 грн. ( у т.ч. пеня -0,68 грн. за несвоєчасну сплату податку).

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначення процедури оскарження дій органів стягнення встановлюється Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 № 2181-ІІІ (надалі Закон № 2181-ІІІ), який є спеціальним законом з питань оподаткування.

Згідно пп. 1, 3, 4 п. 2 ст. 6 Закону № 2181-ІІІ, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. Податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.

Відповідачу 10.08.2010 було надіслано першу податкову вимогу № 1/3220 на суму 694,38 грн., яка повернулася до Позивача 21.09.2010. Невручення податкової вимоги було зафіксовано актом від 21.09.2010 р. № 72/3 і відповідно до законодавства податкова вимога була розміщена на дошці оголошень.

Сума податкового боргу не була погашена. Перша податкова вимога не оскаржувалась Відповідачем в адміністративному та в судовому порядку.

Якщо у платника податків, якому надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу.

Відповідачу 22.10.2010 було надіслано другу податкову вимогу № 2/4738 на суму 1094,38 грн., яка повернулася до Позивача 30.11.2010. Невручення податкової вимоги було зафіксовано актом від 30.11.2010 р. № 108/3 і відповідно до законодавства податкова вимога була розміщена на дошці оголошень.

Сума податкового боргу не була погашена. Друга податкова вимога не оскаржувалась Відповідачем в адміністративному та в судовому порядку.

Станом на час розгляду справи в суді сума податкового боргу Відповідача перел бюджетом становить 1494,38 грн.

Відповідно до п. 14.1.175. ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно ст. 7 Закону України “Про Державний бюджет на 2011 рік” податки і збори (обов'язкові платежі), які справлялися до 1 січня 2011 року та не встановлені Податковим кодексом України як загальнодержавні і місцеві податки та збори, включаючи розстрочені і відстрочені суми грошових зобов'язань, суми податкового боргу з урахуванням штрафних санкцій та пені, що обліковувалися станом на 31 грудня 2010 року, і суми, донараховані за актами перевірок, за цими податками і зборами (обов'язковими платежами), сплачуються платниками податку за правилами, встановленими відповідними законодавчими актами України, або стягуються у порядку, встановленому Податковим кодексом України.

Згідно п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Відповідно до п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАСУ кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи вищенаведене суд, прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 158- 163, 183-2 КАСУ, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, іден.номер НОМЕР_1, що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 податкову заборгованість з єдиного податку в розмірі 1494,38 грн. на р/р 34212379700007, код платежу 18050200, одержувач: УДК у Печерському районі м.Києва, банк одержувача: ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код ЗКПО 26077922.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.

Суддя Вовк П.В.