Постанова № 21736569, 05.12.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
05.12.2011
Номер справи
2а-14264/11/2670
Номер документу
21736569
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

05 грудня 2011 року 11:11 № 2а-14264/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Вєкуа Н.Г. при секретарі судового засідання Денисовій О.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в м. Києві

до Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1

про стягнення фінансових санкцій

ВСТАНОВИВ:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в м. Києві (надалі позивач, регіональне управління) звернулося до суду з позовом про стягнення з Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 (далі відповідач) штрафу в розмірі 26017,80 грн.

Ухвалою суду від 10 жовтня 2011 року відкрито провадження у адміністративній справі, закінчене підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Представник відповідача в судові засідання не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлявся за адресою, вказаною у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та був належним чином повідомлений.

Позивач проти розгляду справи за відсутності представника відповідача не заперечував, позовні вимоги підтримав.

У звязку з незявленням відповідача, відповідно до ч. 6 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на основі наявних доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, приходить до висновку про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.

Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у м. Києві на підставі наказу від 16.03.2011р. № 173 про проведення фактичної перевірки та направлення № 32-01/0221 від 16.03.11р. проведено перевірку Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1.

Перевіркою господарської одиниці - магазину, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, та використовується відповідачем, встановлено порушення ст.ст. 11, 15, 152 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», про що складено Акт від 16.03.11р. № 0188/01/2238724935. Перевірка здійснена в присутності відповідача.

Так, співробітниками регіонального управління встановлено факт реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів - без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, що підтверджується поясненням продавця-касира ОСОБА_2 На момент перевірки в магазині знаходились алкогольні напої на загальну суму 8681,40 грн. (8681,40 х 200% = 17 362,80 грн.), та тютюнові вироби на загальну суму 2627,50 грн. (2627,50 х 200% = 5 255,00 грн.).

Також встановлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами - без наявності ліцензії на право роздрібної алкогольними напоями, що підтверджується зокрема поясненням продавця-касира ОСОБА_2

Відповідно до ст. 15 Закону України від 19.12.1995р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»(далі - Закон 481) роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі; на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі - 2000 гривень, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, - 500 гривень на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, і 250 гривень - на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі, на роздрібну торгівлю сидром та перрі (без додання спирту) - 780 гривень на кожне місце торгівлі.

Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами справляється щоквартально рівними частками і зараховується до державного бюджету згідно з чинним законодавством.

Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб'єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов'язковій реєстрації в органі державної податкової служби, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб'єкта господарювання.

Ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання, до якої додається копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання, засвідчена нотаріально або органом, який видав оригінал документа. Для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додається довідка податкової служби про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.

Ст. 17 Закону № 481 встановлює, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:

оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим, виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Крім того перевіркою виявлено відсутність наочної інформації, щодо заборони куріння, яка складається із графічного знака та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!".

Статтею 15 Закону 481 встановлено, що власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів.

У місцях для куріння має бути розміщено прямокутний графічний знак із текстом такого змісту: "Місце для куріння" та інформація про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів, із текстом такого змісту: "Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".

У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!".

У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".

Відповідно до абз. 10 ч. 2 ст. 17 Закону № 481 що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:

необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 15-2 цього Закону, - 3400 гривень.

Також, співробітниками позивача встановлено, що в магазині на зберіганні з метою подальшої реалізації знаходились алкогольні напої а саме: 1 пакет вина "Приморський портвейн" місткістю 1л., міцністю 17,0%, виробник ТОВ „Алко трейдинг", дата виробництва 11.02.2011р. без марки акцизного податку встановленого зразка.

Відповідно до ст. 11 Закону 481 алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.

Пункт 12 Постанови Кабінету Міністрів України від 30.07.1994р № 854 "Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями" встановлює, що зберігання та реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів, крім алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць, вироблених в Україні, дозволяється тільки за наявності марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці або на іншій тарі згідно із законодавством.

Відповідно до п. 20 Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.03р. N 567 "Про запровадження марок акцизного податку нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів":

Марки наклеюються виробниками на кожну пляшку, пачку (упаковку) у такий спосіб, щоб вони розривалися під час відкупорювання (розкривання) виробів.

Для алкогольних напоїв використовуються марки із зазначенням суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, з точністю до тисячного знака, яка відповідає сумі, визначеній з урахуванням діючих ставок акцизного податку, міцності продукції та місткості тари.

Марки наклеюються на пляшку П - чи Г-подібним способом через горловину.

У разі реалізації напоїв в упаковках (типу "Теїга Рак") марки наклеюються по осі упаковки на верхній площині.

Вважаються немаркованими алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з порушенням вимог цього Положення та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробникові (імпортерові) зазначеної продукції; алкогольні напої з марками акцизного податку попереднього зразка, що не відповідають виду продукції та місткості тари; алкогольні напої з марками акцизного податку нового зразка, на яких зазначення суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням діючих ставок акцизного податку, міцності продукції та місткості тари.

Відповідно до абзацу 15 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку -100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

У зв'язку з наявним порушенням, в.о. начальника РУ Департаменту САТ ДПА України у м. Києві винесені Рішення про застосування фінансових санкцій від 06.04.2011 № 262543/32-128/0232 (5 255,00 грн.), № 262547/32-128/0233 (3 400,00 грн.), № 262549/32-128/0234 (17 362,80 грн.), № 262550/32-128/0235 (1 700,00 грн.).

Зазначені рішення отримані відповідачем - 07.04.2011р.

Відповідно до ст. 17 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Вказані рішення про стягнення фінансових санкцій на час розгляду справи відповідачем в адміністративному та судовому порядку не оскаржувались та не сплачені не були.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Зважаючи на всі викладені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 фінансові санкції у розмірі 26017,80 (двадцять шість тисяч сімнадцять гривень 80 копійок) до Державного бюджету України на: код платежу 21081100 Святошинський район УДК у м. Києві р/р 31118106700009, МФО 820019, отримувач: РВДК у Святошинському районі, код 26077945.

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Вєкуа Н.Г.

постанова складена в повному обсязі 09 грудня 2011 року