Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №3.7.2
ПОСТАНОВА
Іменем України
08 лютого 2012 року Справа № 2а/1270/826/2012 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Островська О.П., розглянувши у м. Луганську у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій у сумі 1700, 00 грн.,
В С Т А Н О В И В:
23 січня 2012 року Луганський транспортний прокурор звернувся до суду з адміністративним позовом, в обґрунтування якого вказав наступне. Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області 04.08.2011 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів автомобільним транспортом ОСОБА_1 За наслідками перевірки складено акт №234891 про порушення з боку останнього законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за що передбачена абз. 3 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 та ст.48 цього Закону. За результатами розгляду справи про виявлене порушення, відповідно до п.27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року, керівником інспекції винесено постанову №132520 від 07.06.2011 року про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн., яку останнім отримано 08.08.2011 року особисто. Проте, в порушення п.28 цього Порядку фінансову санкцію 1700,00 грн., застосовану інспекцією, до теперішнього часу відповідач добровільно до бюджету не сплатив. Прокурор просить стягнути з відповідача санкції у сумі 1700,00 грн. у рахунок державного бюджету.
Ухвалою суду від 24 січня 2012 року справу призначено до розгляду у порядку скороченого провадження.
Згідно з п.4 ч.1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справи щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження розглядаються в порядку скороченого провадження.
27 січня 2012 року відповідачем особисто отримано копію ухвали суду про відкриття скороченого провадження.
У встановлений судом строк відповідачем не подано ні заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.
Розглянувши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до п. 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 № 1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням субєктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.
Згідно п. 5 вказаного Положення, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті має право перевіряти додержання субєктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.
Судом встановлено, що позивачем було проведено перевірку дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень. За результатами проведеної перевірки було складено акт від 04.08.2011 року № 234891. В ході проведення перевірки було виявлено, що під час надання транспортних послуг з перевезення пасажирів були не оформлені схема маршруту, розклад руху, ліцензійна картка, квитково-касовий лист, індивідуальна контрольна книжка обліку робочого часу водія. Таким чином відповідач ОСОБА_1 порушив законодавство про автомобільний транспорт, а саме надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 та ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» (а.с.10).
Згідно статті 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області від 08.08.2011 року №132617 за виявлені порушення до відповідача застосовано фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. (а.с.12). Постанова №132617 від 08.08.2011 року була отримана відповідачем особисто, про що свідчить відмітка на вказаній постанові (а.с.12).
Відповідно до п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567, фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Позивач проводив перевірку в межах наданої йому компетенції та у встановленому порядку. Постанову про накладення фінансових санкцій винесено відповідно до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті. Відповідач мав сплатити суму фінансових санкцій протягом 15 днів після отримання копії постанови, однак, до теперішнього часу вказана сума ним не сплачена. Постанова про застосування фінансових санкцій не оскаржувалася відповідачем та не була скасована.
Таким чином, позовні вимоги прокурора є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 94, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі її структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 (91000, АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету на рахунок УДК Жовтневого району ідентифікаційний код 24046538 №31117106700004 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 21081100 санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот грн.).
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у звязку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обовязки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, судове рішення апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.
СуддяО.П. Островська