Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-6323/10/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Пащенко К.С.;
Суддя-доповідач: Сорочко Є.О.
У Х В А Л А
Іменем України
"02" лютого 2012 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Сорочко Є.О.
Суддів: Бистрик Г.М.
Усенко В.Г.
при секретарі Грисюк Г.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 21 квітня 2011 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрнет»до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва про скасування рішень,-
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрнет»(далі ТОВ «Укрнет») звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва (далі ДПІ у Голосіївському районі м. Києва) про скасування рішення від 31.12.2009 № 0011852304 про застосування штрафних (фінансових) санкцій та рішень від 16.03.2010 № 1479/10/25-214 і від 12.04.2010 № 3457/6/25-0415 про результати розгляду скарги.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 квітня 2011 року позов було задоволено, скасовано рішення Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва від 31.12.2009 № 0011852304 про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
На вказану постанову ДПІ у Голосіївському районі м. Києва подала апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати та ухвалити нову постанову, якою відмовити в задоволенні позову, посилаючись на порушення норм матеріального права.
Дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до матеріалів справи, відповідачем 17.12.2009 було проведено планову виїзну перевірку дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства ТОВ «Укрнет», за результатами якої складено акт №741/1-23-06-25589169.
Даною перевіркою було встановлено порушення ТОВ «Укрнет»п.п. 2.8 та 3.5 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №637, що полягало в неодноразовому перевищення в період з 27.11.2006 по 16.05.2007 ліміту залишку грошових коштів у касі на загальну суму 39141,70 грн., що також знайшло своє підтвердження при розгляді справи в суді першої інстанції.
На підставі зазначеного акту перевірки ДПІ у Голосіївському районі м. Києва 31.12.2009 було прийнято рішення від № 0011852304 про застосування до ТОВ «Укрнет»штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 78283,40грн.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням, позивачем 03.02.2010 було подано до Державної податкової адміністрації у м. Києві скаргу, в задоволенні якої листом від 16.03.2010 № 1479/10/25-214 йому було відмовлено.
Згідно довідки головного бухгалтера ТОВ «Укрнет», яка міститься в матеріалах справи, у період з 01.07.2006 по 30.06.2009 на ТОВ «Укрнет» був установлений ліміт залишку грошових коштів у касі товариства у розмірі 170,00 грн.
Відповідно до п. 2.8 Положення про ведення касових операцій в національній валюті України, підприємства можуть тримати в позаробочий час у своїх касах готівкову виручку (готівку) в межах, що не перевищують установлений ліміт каси. Готівкова виручка (готівка), що перевищує встановлений ліміт каси, обов'язково здається до банків для її зарахування на банківські рахунки. Відокремлені підрозділи підприємств - юридичних осіб можуть здавати готівкову виручку (готівку) безпосередньо до кас таких юридичних осіб або до будь-якого банку для її переказу і зарахування на банківські рахунки зазначених юридичних осіб. За відсутності банків готівкова виручка (готівка) для переказу на банківські рахунки підприємства може здаватися до операторів поштового зв'язку та небанківських фінансових установ, які мають ліцензію Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України на здійснення переказу коштів.
Статтею 238 Господарського кодексу України, передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Згідно ст. 241 Господарського кодексу України адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності.
Відповідно до ст. 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.1995 №436/95 у разі перевищення субєктами господарювання встановлених лімітів залишку готівки в касах до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що фінансові санкції за порушення вимог п.2.8 Положення про ведення касових операцій в національній валюті України, які передбачені ст. 1 зазначеного Указу Президента України за своєю юридичною сутністю є адміністративно-господарським санкціями.
Відповідно до ст. 250 ГК України (в чинній редакції на момент виникнення спірних правовідносин), адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Таким чином, колегія суддів вважає, що ДПІ у Голосіївському районі м.Києва не було дотримано вимог статті 250 Господарського кодексу України щодо строків застосування адміністративно-господарських санкцій, оскільки встановлені порушення позивачем ведення касових операцій виникли та припинились за два роки до прийняття ДПІ у Голосіївському районі м.Києва оскаржуваного рішення, а тому рішення від 31.12.2009 № 0011852304 про застосування штрафних (фінансових) санкцій є протиправним та підлягає скасуванню.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції щодо задоволення позовних вимог, а тому апеляційну скаргу ДПІ у Голосіївському районі м. Києва необхідно залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 21 квітня 2011 року - без змін, оскільки вона ухвалена з дотриманням норм матеріального права.
Керуючись ст. ст. 160, 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 21 квітня 2011 року без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в порядку та строки передбачені ст. 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Сорочко Є.О.
Судді: Бистрик Г.М. Усенко В.Г. Ухвалу складено в повному обсязі 07.02.2012