Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
Справа № 2270/15155/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 січня 2012 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіЛабань Г.В.
при секретаріВересняк А.А.
за участі:представника позивача розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Хмельницькій області <3-тя особа >до товариства з обмеженою відповідальністю "У Ольги" <3-тя особа >про стягнення заборгованості по нарахованих фінансових санкціях, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить у відповідності до вимог Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" стягнути з відповідача фінансові санкції в сумі 5100,00 грн. застосовані рішенням від 07.06.2011 року. В обґрунтування позовних вимог зазначає, що актом від 01.06.2011 року №072/22/32/02/33825750, складеним про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, зафіксовано зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку та відсутність наочної інформації про заборону куріння, в місці де куріння заборонено. Враховуючи викладене, позивач просить суд стягнути з відповідача вказану суму заборгованості.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримує та наполягає на їх задоволенні, обгрунтовуючи наданими в матеріали справи доказами.
Відповідач в судове засідання двічі не з'явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленнями про вручення виклику на 26.12.2011 року та 18.01.2012 року.
Відповідач надіслав на адресу суду письмові заперечення. У своїх запереченнях зазначає, що всі алкогольні напої отримані ТОВ "У Ольги" від оптовиків чи виробників у відповідності до вимог чинного законодавства, в тому числі з марками акцизного податку. Під час перевірки перевіряючими, при виявлені пляшки вина "Там'янка" 12 % по ціні 30,00 грн. без марки акцизного податку не враховано, що зазначена марка не була відсутня взагалі, а лише знаходилась не на пляшці, а поруч з нею. Щодо позовних вимог в частині відсутності наочної інформації про заборону куріння, в місці де куріння заборонено, відповідач зазначає, що в кафе розміщено графічний знак про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!", тобто виконано вимоги ст.152 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів". Крім того, у запереченнях посилається на те, що рішення про застосування фінансових санкцій від 07.06.2011 року товариство не отримувало, на корінці повідомлення про вручення, що додано до позову стоїть підпис невідомої особи. Відповідач просить відмовити в задоволенні позову позивача про стягнення фінансових санкцій згідно рішення від 07.06.2011 року.
Заслухавши представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку і сукупності, суд вважає, що позов слід задоволити у повному обсязі з наступних підстав.
Судом встановлено, що 01.06.2011 року працівниками регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Хмельницькій області відповідно до наказу начальника регіонального управління №101 від 01.06.2011 року про проведення фактичної перевірки, направлення на проведення фактичної перевірки №72 від 01.06.2011 року, проведено перевірку дотримання стану вимог законодавства під час провадження діяльності, пов'язаної з обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів в кафе "Юлія", що розташоване за адресою: Хмельницький р-н, тр.Умань-Краковець 297 км., що належить субєкту господарювання товариству з обмеженою відповідальністю "У Ольги", про що складено акт перевірки №072/22/32/02/33825750 від 01.06.2011 року.
Вказаним актом перевірки зафіксовано факт зберігання алкогольних напоїв пляшки вина "Там'янка" без марки акцизного податку, обємом 0,5, міцністю 12% по ціні 30,00 грн.. Перевірку здійснено в присутності власника Крутинчук О.Б., який підписав акт перевірки без заперечень та зауважень, надав пояснення та отримав один примірник акта перевірки.
За результатами проведеної перевірки та на підставі акту перевірки №072/22/32/02/33825750 від 01.06.2011 року в.о. начальника регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Хмельницькій області згідно ст.11, 152, 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон) прийнято рішення від 07.06.2011 року про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 5100,00 грн. за: за зберігання алкогольних напоїв без марки акцизного податку (1700,00 грн.), відсутність наочної інформації про заборону куріння, в місці де куріння заборонено (3400,00 грн.). Рішення про застосування фінансових санкцій від 07.06.2011 року отримане відповідачем 14.06.2011 року, що підтверджується підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення.
Відповідно до ст.11 Закону алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.
Згідно п. п. 14.1.107 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України ( далі -ПКУ), марка акцизного податку - спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.
Відповідно до п.226.3 ст.226 ПКУ виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюються відповідно до положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 3, 9 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року №1251 марки встановленого зразка виготовляються на замовлення Державної податкової служби державним спеціалізованим підприємством Мінфіну (далі - підприємство-виробник). Наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою та пачці (упаковці) тютюнового виробу є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати акцизного податку та легальності ввезення товарів.
Відповідно до п.20 Положення, у разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів чи ввезення таких товарів на митну територію України покупці марок зобов'язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару. Контроль за наявністю марок на пляшках (упаковках) алкогольних напоїв і на пачках (упаковках) тютюнових виробів під час їх транспортування, зберігання та продажу здійснюють органи державної податкової служби, а під час ввезення таких товарів на митну територію України - митні органи. Маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється виробниками зазначеної продукції. Для алкогольних напоїв використовуються марки із зазначенням суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, з точністю до тисячного знака, яка відповідає сумі, визначеній з урахуванням діючих на дату розливу продукції ставок акцизного податку, міцності продукції та місткості тари.
Вважаються такими, що немарковані алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з порушенням вимог цього Положення, та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробнику або імпортеру зазначеної продукції.
З огляду на зазначене, суд критично оцінює посилання відповідача на наявність марки акцизного податку поруч з пляшкою вина "Там'янка", а не на ній.
Відповідно до ст.15-2 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закону), у місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!".
Згідно абз.10 частини другої ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі не обладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 152 цього Закону, - 3400 гривень.
Відповідно до Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 13.10.2011 року №1289, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.11.2011 року за №1271/20009, Департамент відповідно до покладених на нього завдань застосовує у випадках, передбачених законодавством, фінансові санкції до суб'єктів господарювання за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
Рішення регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Хмельницькій області від 07.06.2011 року отримане відповідачем, однак останній нараховану суму штрафу добровільно до бюджету не сплатив .
Відповідно до ч.5 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Зазначені штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством.
Частиною 2 ст.19 Конституції України та ч.3 ст.2 КАС України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Наданими позивачем доказами підтверджується факт здійснення відповідачем зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку та відсутність наочної інформації про заборону куріння, в місці де куріння заборонено. Доказів, що спростовують даний факт, відповідачем не подано.
Відповідно до вимог ст.17 Закону у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, сума штрафу стягується на підставі рішення суду. Крім того, судом враховується, що відповідачем рішення про застосування фінансових санкцій від 07.06.2011 року у визначеному законом порядку не оскаржено та не скасоване, доказів про сплату 5100,00 грн. штрафних санкцій суду не подано.
За таких обставин позов заявлений обґрунтовано, підтверджений належними доказами, відповідає вимогам чинного законодавства та належить до задоволення в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 158 - 163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов - задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "У Ольги" (місцезнаходження за юридичною адресою: Шаровечка, Хмельницький район, Хмельницька область, 31336) на користь Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Хмельницькій області заборгованість по нарахованим фінансовим санкціям у вигляді штрафу в розмірі 5 100,00 грн. (п'ять тисяч сто гривень) в дохід Державного бюджету України.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 19 січня 2012 року
Постанова не набрала законної сили <Дата набрання законної сили >
Суддя/підпис/Г.В. Лабань
"Згідно з оригіналом" СуддяГ.В. Лабань