ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
<Текст >
28 листопада 2011 р. <Текст >Справа №2а-12848/11/0170/3 (10:35) м. Сімферополь
Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Шкляр Т.О., при секретарі Желудковій О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Ялта АР Крим <Список ><Позивач в особі >
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Адмірал М" <Список ><Відповідач в особі ><Текст >
про стягнення
За участю представників сторін:
Від позивача не з'явився,
Від відповідача не з'явився.
Суть справи:
ДПІ у м. Ялта АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до ТОВ «Адмірал М» про стягнення заборгованості у сумі 3400,00 грн.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 19.10.11 р. відкрито провадження в адміністративній справі, справу призначено до судового розгляду.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем вимог ст. 15-2 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, зокрема відсутність інформації «Куріння шкодить вашому здоровю».
Відповідачем письмових заперечень проти позову не надано.
Представник позивача у судове засідання не зявився, про час, дату та місце судового засідання повідомлений належним чином.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час, дату і місце судового засідання повідомлений належним чином.
Враховуючи все вищезазначене, керуючись ст. 128 КАС України, з урахуванням принципу розумності строку розгляду адміністративних справ за ст. 122 КАС України, суд вирішив за можливе розглянути справу за відсутності представників сторін, на підставі наявних доказів.
Вивчивши всі матеріали справи, заслухавши представника позивача, дослідивши наявні докази, суд
ВСТАНОВИВ:
ТОВ «Адмірал М» (ЄДРПОУ 31067932) зареєстровано Виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АР Крим 27.08.2000 р. за адресою: 98600, АР Крим, м. Ялта, вул. Свердлова-Ігнатенко, буд. 6/22, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію серії А00 № 446276 та підтверджується довідкою статистики.
Згідно довідки позивача № 2456/7/29-0 від 17.05.11 р. ТОВ «Адмірал М» перебуває на податковому обліку з 31.08.2000 р. за № 1322.
02.02.11 р. було проведено перевірку ТОВ «Адмірал М» з питань дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої встановлені порушення відповідачем ст. 15-2 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, про що було складено акт реєстр.№ 3483/01/12/23/31067932.
З акту перевірки вбачається, що перевірка ТОВ «Адмірал М» була проведена у присутності адміністратора Афанасєвої В.С., яка підписала акт перевірки із приміткою: «Заперечення до акту перевірки будуть надані у встановлений строк».
17.02.11 р. ДПІ у м. Ялта АР Крим на підставі акту перевірки реєстр.№ 3483/01/12/23 відповідно до абз. 9 ч. 2 ст. 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” № 481 від 19.12.95 р. було винесено рішення № 0001172393 про застосування фінансових санкцій до ТОВ «Адмірал М» у сумі 3400,00 грн. Зазначене рішення про застосування фінансових санкцій було направлено відповідачу 11.03.11 р. та отримано ним 14.03.11 р., про що свідчить наявна в матеріалах справи копія поштового повідомлення про вручення.
20.06.11 р. ДПІ у м. Ялта АР Крим на адресу ТОВ «Адмірал М» виставлено податкову вимогу про сплату податковго боргу за узгодженими грошовими зобовязаннями у сумі 3400,00 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями).
З матеріалів справи вбачається, що заборгованість відповідача зі сплати фінансових санкцій за порушення вимог ст. 15-2 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” № 481 від 19.12.95 р. становить на дату розгляду справи 3400,00 грн., про що свідчить облікова картка платника податків.
Згідно ч. 1 ст. 2, ч. 3 ст. 6, п. 7 ч. 1 ст. 3, п. 5 ч. 2 ст. 17 КАС України, відповідно до яких визначальним критерієм віднесення справи до справ адміністративної юрисдикції є наявність стороною у справі суб'єкта владних повноважень та виконання ним у спірних відносинах владних управлінських функцій у сфері публічно-правових відносин, дана справа є справою адміністративної юрисдикції.
ДПІ у м. Ялта АР Крим входить в систему органів податкової служби в Україні, є субєктом владних повноважень та контролюючим органом в розумінні ч. 1 ст. 1, ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” № 509 від 04.12.1990 р. із змінами і доповненнями, якa виконує в тому числі функції щодо здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); проведення перевірок фактів приховування і заниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та іншими законами України, а отже має право на звернення до суду з позовною заявою щодо вирішення спорів у сфері податкових правовідносин, що наразі передбачено п.п.41.1.1 п. 41.1 ст. 41, п.п.20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України.
Відповідно до абз. 9 ч. 2 ст. 17 Закону України № 481 за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 15-2 цього Закону, - 3400 гривень.
В підпункті 2.2.14 акту реєстр.№ 111/01/04/23/2493709440 зазначено, що в ході перевірки встановлений факт відсутності інформації, що складається з відповідного графічного знаку та інформації наступного змісту: «Місце для куріння. Куріння шкодить вашому здоровю». У перевіряємому закладі не відокремлено не менше ніж 50% площі цього закладудля обслуговування осіб, що не курять; на перевіряємому обєкті встановлено факт куріння.
Відповідно до ст. 15-2 Закону України № 481 забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів у спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".
У закладах громадського харчування відводиться не менше 50 відсотків площі торгових залів таких закладів для обслуговування осіб, які не курять.
Так, відповідно до п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п.п. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до п.п. 14.1.265 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Таким чином, сума заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій після узгодження і несплати у встановлений законом строк є податковим боргом, який після набрання чинності Податковим кодексом України стягується відповідно до норм Податкового кодексу України.
Податковим кодексом України встановлений чіткий порядок стягнення податкового боргу, в тому числі, визначений момент, з якого податкові органи отримують право на його стягнення в судовому порядку.
Згідно п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів платника податків проводяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Податкова вимога надсилається платнику податків органом державної податкової служби в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення, у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, що встановлено в ч. 1 п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України.
З урахуванням аналізу зазначених положень Податкового кодексу України, податкові органи мають право звертатися із позовом про стягнення сум податкового боргу виключно після дотримання всіх умов, визначених ст.ст. 59, 95 Податкового кодексу України, тобто після настання двох подій:
-після надіслання податкової вимоги на податковий борг із зазначенням конкретного розміру податкового боргу;
-сплив терміну 60 днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Таким чином, сума заборгованості зі сплати фінансових санкцій за порушення законодавства про порядок реалізації алкогольних напоїв, Податкового кодексу України в частині порядку реалізації алкогольних напоїв є сумою податкового боргу, який виник після набрання чинності Податковим кодексом України і врегулювання спірних відносин в частині права позивача на звернення до суду із позовними вимогами про стягнення податкового боргу за рішенням про застосування фінансових санкцій № 000509 на суму 1700,00 грн. від 02.08.11 р. повинно відбуватись за вимогами чинного Податкового кодексу України, а саме з урахуванням п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України, згідно якого для виникнення права на стягнення податкового боргу, необхідно настання двох подій, а саме:
- направлення платнику податків податкової вимоги про погашення податкового боргу по кожному виду податку, по кожному податковому періоду окремо;
- сплив терміну 60 днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги
З матеріалів справи вбачається, що 20.06.11 р. ДПІ у м. Ялта АР Крим на адресу ТОВ «Адмірал М» виставлено податкову вимогу про сплату податковго боргу за узгодженими грошовими зобовязаннями у сумі 3400,00 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями).
Відповідачем в порядку ч. 1 ст. 71 КАС України не надано доказів сплати стягуваної суми заборгованості з фінансових санкцій у розмірі 3400,00 грн. за порушення вимог ст. 15-2 Закону України № 481.
Позовні вимоги підлягають задоволенню.
Постанову у повному обсязі складено 28.11.11 р.
Керуючись ст. 158, 160-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Адмірал М» (ЄДРПОУ 31067932) 3400,00 грн. податкового боргу з фінансових санкцій станом на 20.06.11 р.
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду в десятиденний строк з дня її проголошення.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
<Текст >
Суддя <підпис >Шкляр Т.О.
<Текст >