Постанова № 21672525, 28.11.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
28.11.2011
Номер справи
2а-14018/11/0170/3
Номер документу
21672525
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

<Текст >

28 листопада 2011 р. <Текст >Справа №2а-14018/11/0170/3 (18:10) м. Сімферополь

Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Шкляр Т.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим <Список ><Позивач в особі >

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Теплопром" <Список ><Відповідач в особі ><Текст >

про стягнення

за участю представників сторін:

від позивача - не з'явився,

від відповідача - не з'явився.

Суть справи:

Державна податкова інспекція в м. Сімферополі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Теплопром" про стягнення заборгованості у сумі 437,78 грн.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 08.11.11 р. відкрито провадження в адміністративній справі, справу призначено до судового розгляду.

В обґрунтування позовних вимог позивачем надано матеріали проведених перевірок відповідача, на підставі яких до відповідача було застосовано штрафні санкції за порушення вимог ст. 4 Закону України № 2181 від 21.12.2000 р. “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, а саме неподання податкової звітності з податку на прибуток за 2008-2010 рр.

Відповідачем письмових заперечень проти позову не надано.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, про час, дату і місце судового засідання повідомлений належним чином.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про час, дату та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином.

Враховуючи вищезазначені обставини, керуючись ст. 128 КАС України, суд вирішив за можливе розглянути справу за відсутності представників сторін, на підставі наявних доказів.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Теплопром" (ЄДРПОУ 31284262) зареєстровано Виконавчим комітетом Київської районної ради м. Сімферополя АР Крим 22.12.2000 р. за адресою місцезнаходження: АР Крим, м. Сімферополь, вул. Козлова, 24, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію та свідчить Витяг з ЄДР, довідка статистики.

Згідно довідки позивача ТОВ "Теплопром" узято на облік платників податків 09.01.2001 р. за № 8784.

21.12.2010 р. ДПІ в м. Сімферополі АР Крим проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої виявлено порушення відповідачем вимог п.п.4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України № 2181 від 21.12.2000 р. "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" а саме - фактичне неподання декларацій із податку на прибуток при встановленому податковим законодавством граничному терміні подання, а саме: річної декларації за 2008 рік, 2009 рік, з квартали 2010 року, про що складено відповідний акт № 21065/1501.

29.12.2010 р. на адресу відповідача ДПІ в м. Сімферополі винесено податкове повідомлення-рішення № 0025631501/0 про нарахування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 1360,00 грн. на підставі акта перевірки № 21065/1501 від 21.12.2010 р., за порушення п.п.4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України № 2181 від 21.12.2000 р.

З матеріалів справи вбачається, що вказані штрафні санкції погашені відповідачем частково у сумі 922,22 грн.

20.01.2011 р. на адресу ТОВ "Теплопром" направлено податкову вимогу № 58 про погашення суми податкового боргу у розмірі 437,78 грн.

Згідно ч. 1 ст. 2, ч. 3 ст. 6, п. 7 ч. 1 ст. 3, п. 5 ч. 2 ст. 17 КАС України, відповідно до яких визначальним критерієм віднесення справи до справ адміністративної юрисдикції є наявність стороною у справі суб'єкта владних повноважень та виконання ним у спірних відносинах владних управлінських функцій у сфері публічно-правових відносин, дана справа є справою адміністративної юрисдикції.

ДПІ в м. Сімферополі АР Крим входить в систему органів податкової служби в Україні, є субєктом владних повноважень та контролюючим органом в розумінні ч. 1 ст. 1, ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” № 509 від 04.12.1990 р. із змінами і доповненнями, п.2.1.4. ст. 2 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181 від 21.12.2000 р. (що діяв на момент проведення перевірки), якa виконує в тому числі функції щодо здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); проведення перевірок фактів приховування і заниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та іншими законами України, а отже має право на звернення до суду з позовною заявою щодо вирішення спорів у сфері податкових правовідносин, що наразі передбачено п.п.41.1.1 п. 41.1 ст. 41, п.п.20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України.

Відповідно до ст. 17 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991р. № 1251, що діяв на час нарахування податкового зобовязання, сплата податків і зборів (обов'язкових платежів) провадиться у порядку, встановленому цим законом та іншими законами України.

Згідно Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” № 334 від 28.12.94 р. п. 2.1.1 п.2.1 ст. 2 в редакції на час проведення перевірки платниками податку є суб'єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами.

Пунктом 16.1.ст. 16 Закону України № 334 зазначено, що платники податку самостійно визначають суми податку, що підлягають сплаті та у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну (п.16.4).

За недотримання цих вимог платник податку несе відповідальність згідно п. 20.1 ст. 20 Закону України № 334, тобто за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства у порядку та розмірах, визначених законом. Згідно положень спеціального закону з питань погашення податкових зобовязань № 2181 від 21.12.00 р., а саме п.п. 4.1.4 ст. 4 Закону України № 2181 в редакції на час виникнення спірних правовідносин податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним. Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.

Відповідно до п.п. 17.1.1.1 ст. 17 Закону України № 2181 платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Суд звертає увагу на те, що оскільки відповідно до розділу 20 підрозділу 10 п. 10 Податкового Кодексу України нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, ДПА України та інших центральних органів виконавчої влади, прийняті до набрання чинності цим Кодексом на виконання законів з питань оподаткування, та нормативно-правові акти, які використовуються при застосуванні норм законів про оподаткування (в тому числі, акти законодавства СРСР), застосовуються в частині, що не суперечить цьому Кодексу, до прийняття відповідних актів згідно з вимогами цього Кодексу, а Закон № 2181, на підставі якого були прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій та нарахована пеня до відповідача, втратив чинність з 01.01.2011 р. на підставі Закону України від 02.12.2010 р. № 2756 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з прийняттям Податкового Кодексу України”, то суд вважає за можливе звернутися до відповідних положень ПК України при вирішенні справи по суті в частині, що стосується права податкового органу звертатись до суду з вимогою про стягнення податкового боргу, про наявність якого йде мова у п.п. 20.1.18 та п.п.20.1.28 ст. 20 ПК України.

Такий підхід зумовлений тим, що і правопорушення, і проведення перевірки зі складанням актів та винесенням податкових повідомлень-рішень відбувалися під час дії Закону України № 2181. Відтак первинним завданням суду є встановлення правомочності позивача звернутися до суду з позовними вимогами на момент розгляду справи. Прийняття рішення по справі повинне відбуватися за тими нормами закону, на підставі яких були накладені штрафні (фінансові) санкції з урахуванням норм ПК України в частині, що стосується права податкового органа звертатись до суду з вимогою про стягнення податкового боргу.

Враховуючи достатність у матеріалах справи доказів про наявність заборгованості відповідача зі сплати штрафних санкцій за несвоєчасне подання податкової звітності із податку на прибуток за 2008 рік - з квартали 2010 року, приймаючи до уваги, що відповідачем не надано жодних заперечень проти позовних вимог щодо стягнення заборгованості, зважаючи на відсутність доказів зі сплати заборгованості в порядку ст. 71 КАС України, позовні вимоги ДПІ в м. Сімферополі АР Крим є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

Постанова складена у повному обсязі 28.11.11 р.

Керуючись ст. ст. 94, 158, 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Теплопром" (ЄДРПОУ 31284262) 437,78 грн. податкового боргу по штрафним санкціям із податку на прибуток (р/р 31112009700002, Державний бюджет м. Сімферополь, ГУ ДКУ в АР Крим, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026).

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

<Текст >

Суддя <підпис >Шкляр Т.О.

<Текст >