Постанова № 21672446, 21.12.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
21.12.2011
Номер справи
2а-14811/11/0170/15
Номер документу
21672446
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

21 грудня 2011 р. (о 10:44) Справа №2а-14811/11/0170/15 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Тоскіної Г.Л. , при секретарі Єлжовій Н.М.., за участю: представника позивача Мєлкової Н.М.,

відповідача - ОСОБА_2,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Феодосійського міського центру зайнятості

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2

про стягнення,

Суть спору: До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернувся з адміністративним позовом Феодосійський міський центр зайнятості до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості в сумі 18820,00 гривень.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач у звязку з порушенням порядку прийняття на роботу іноземного громадянина зобовязаний сплатити штраф.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 24.11.2011 року відкрито провадження по справі, після закінчення підготовче провадження справу призначено до судового розгляду.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі, надав пояснення по суті спору.

Відповідач проти задоволення адміністративного позову заперечував.

Вислухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд -

ВСТАНОВИВ:

Правовий статус центрів зайнятості визначений Законом України “Про зайнятість населення” № 803-XII від 01.03.1991 року, статтею 18 якого встановлено, що для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.

Судом встановлено, що центри зайнятості населення відносяться до робочих органів виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Відповідно до п. 2 ст. 8 Закону України “Про зайнятість населення” роботодавці мають право на використання праці іноземців та осіб без громадянства на умовах трудового договору лише за наявності виданого роботодавцю державною службою зайнятості дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Частиною 4 ст. 8 Закону України “Про зайнятість населення” передбачено, що у разі використання роботодавцем праці іноземців або осіб без громадянства на умовах трудового договору без дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства державна служба зайнятості стягує з роботодавця штраф за кожну таку особу у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом. Порядок накладення штрафу визначається центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.

У разі несплати (або відмови від сплати) протягом місяця у добровільному порядку зазначеного штрафу його стягнення провадиться в установленому законом порядку. Кошти від стягнутих штрафів спрямовуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Таким чином, судом встановлено, що Феодосійський міський центр зайнятості, являючись субєктом владних повноважень, відповідно до законодавства має право подавати до суду позовні заяви до фізичних осіб щодо стягнення несплачених сум штрафів за порушення Закону України «Про зайнятість населення».

Згідно ч. 4 ст. 18 Закону України “Про зайнятість населення” у складі державної служби зайнятості створюється інспекція, що здійснює контроль за виконанням законодавства про зайнятість підприємствами, установами й організаціями, незалежно від форм власності і господарювання, фермерами та іншими роботодавцями.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 зареєстрований фізичною особою-підприємцем, про що свідчить копія Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії НОМЕР_2.

З матеріалів справи вбачається, що інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення проведена планова перевірка ФОП ОСОБА_2 щодо дотримання вимог пп. 2 ст. 35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та ст. 8 п.4, п. 5 ст 20 Закону України «Про зайнятість населення». За наслідком перевірки складений акт №95 від 22.07.2011 року, відповідно до якого встановлено, що 01.10.2010 року був прийнятий на роботу громадянин Російської Федерації ОСОБА_4, у звязку з чім, було порушено ст. 8 Закону України “Про зайнятість населення. Дані про прийнятих робітників у Феодосійський міський центр зайнятості не надавалися, чім порушена ч. 4 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення».

25.07.2011 року складений акт 95/ш про порушення законодавства про зайнятість населення, відповідно до якого відповідачу запропоновано у місячний строк сплатити штраф у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом, на загальну суму 18820,00 грн. Два екземпляра зазначеного акту спрямовано на адресу відповідача та отримано ним, про що свідчить копія поштового відправлення.

Судом встановлено, що згідно постанови Феодосійського міського суду від 15.03.2011 року ОСОБА_2 визнаний винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КпАП України, у звязку з порушенням встановленого порядку працевлаштування іноземців, а саме: громадянина Російської Федерації ОСОБА_4

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином, факт порушення відповідачем Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку видачі, продовження строку дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства» від 8 квітня 2009 р. №322 підтверджений постановою Феодосійського міського суду від 15.03.2011 року.

Враховуючи встановлені судом обставини та наведені норми діючого законодавства, суд дійшов висновку про обґрунтованість позивних вимог.

Приймає до уваги, що відповідачем не надані докази сплати нарахованих сум штрафу за порушення Закону України «Про зайнятість населення, зазначена сума підлягає стягненню в примусовому порядку, а відтак позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

Під час судового засідання, яке відбулось 21.12.2011 року, були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до вимог ст. 163 КАСУ постанову складено 26.12.2011 року.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Феодосійського міського центру зайнятості для отримувача коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття штраф у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, що складає 18820,00 грн., на р/р 37171305900024 в ГУ ДКУ в АР крим м. Сімферополь, МФО 824026, ОКПО 20708729, код платежу 504050, отримувач Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Тоскіна Г.Л.