ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
15 листопада 2011 р. Справа №2а-8420.1/10/15/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Тоскіної Г.Л., при секретарі Щепанскій А.В., за участю представника позивача не зявився;
представника відповідача - не зявився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Гран-К"
про стягнення заборгованості,
Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Сімферополі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Гран-К" заборгованості у розмірі 9856,29 грн., у тому числі 9319,29 грн. за рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0007652303 від 27.04.2009 року;452,00 грн. за рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0023852303 від 30.11.2009 року; 85,00 грн. за рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0023072303 від 20.11.2009 року.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачуються у встановлені законодавством строки та розмірі штрафні санкції, застосовані за порушення Закону України " Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг", Закону України “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності”.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим 15.11.2011 р. позовну заяву Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Кримв частині позовних вимог щодо стягнення заборгованості у сумі 9319,29 грн. за рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0007652303 від 27.04.2009 року залишено без розгляду.
Представник позивача у судове засідання не зявився, скерував на адресу суду клопотання про розгляд справи у його відсутність, на позовних вимогах наполягав.
Представник відповідача до суду не зявився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність представника позивача відповідно до заявленого ним клопотання та у відсутність представника відповідача, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.
Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясував всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач зареєстрований в якості юридичної особи Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 25.08.2005 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію серії А00 № 435572.
10.11.2009 р. посадовими особами ДПІ в м. Сімферополі АР Крим проведена перевірка за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обліку готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці аптечного пункту №1, що розташований за адресою: смт. Совєтський, пров. Больничний, 3, субєкта господарської діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю "Гран-К", юридична адреса: м. Сімферополь, вул. Куйбишева, 62, кв. 47.
За результатами перевірки складений акт №1683/01/09/23/33713805 від 10.01.2009 року, за висновками якого встановлено порушення позивачем положень п. п. 9, 11,13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме:
-не забезпечена відповідність сум наявних грошових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів вказаних в денному звіті РРО, сума невідповідності склала 5,40 грн.;
-порушено режим попереднього програмування найменування товару, вітаміни «Ревит» запрограмовані як «анальгетики»;
-використання незареєстрованої книги обліку розрахункових операцій №0109007549р/3 (дата реєстрації КОРО 13.03.2008р., дата початку використання 01.03.2008р.)
На підставі Акту перевірки №1683/01/09/23/33713805 від 10.01.2009 року ДПІ в м. Сімферополі АР Крим було прийнято рішення № 0023852303 від 30.11.2009 року про застосування до відповідача штрафних санкцій у розмірі 452,00 гривень.
Перевіряючи правомірність нарахування та наявність підстав для стягнення фінансових санкцій за рішенням № 0023852303 від 30.11.2009 року про застосування до відповідача фінансових санкцій на суму 452,00 гривень, судом встановлено наступне.
Відповідно до статті 8 Закону форма, зміст розрахункових документів, порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або використанням розрахункових книжок, встановлюються Державною податковою адміністрацією України.
Відповідно до п.1 ст.3 Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Судом встановлено, що до ТОВ "Гран-К" винятки, встановлені ст.9 Закону щодо невикористання розрахункової книжки та книги обліку розрахункових операцій не застосовуються.
Згідно зі статтею 22 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність . Відповідно до ст.2 Закону місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти.
Судом встановлено, що під час проведення перевірки відповідності суми коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному звіті реєстратора розрахункових операцій виявлена різниця, яка складає 5,40 гривень, що підтверджується покупюрним описом та актом перевірки.
Отже, суд зазначає, що позивачем вірно застосована фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність, а саме: 5,4 гривень х 5 = 27,00 гривень.
Відповідно до п. 9 статті 3 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Згідно з ч.4 статті 17 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій застосовуються фінансові санкції в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Доказів дотримання вимог Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року відповідач суду не надав, тому фінансова санкція в розмірі 340,00 гривень застосована до відповідача вірно.
Пункт 11 частини 1 статті 3 Закону України “№ 265/95 від 06.07.1995 року передбачає, що субєкти господарювання повинні проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Згідно з п.6 ст. 17 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Відповідно до Акту перевірки вітаміни «Ревит» пробивається через РРО як «анальгетики».
Таким чином, суд встановив, що позивачем вірно застосована фінансова санкція в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 17,00 х 5 = 85,00 гривень.
Судом встановлено, що рішення № 0023852303 від 30.11.2009 року на суму штрафних санкцій у розмірі 452,00 гривень одержано відповідачем 03.12.2009 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Судом встановлено, що 05.11.2009 р. посадовими особами ДПІ в м. Сімферополі АР Крим проведена перевірка за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обліку готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці аптечного пункту, що розташований за адресою: м. Білогірськ, вул. Червоного Жовтня, 6, субєкта господарської діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю "Гран-К", юридична адреса: м. Сімферополь, вул. Куйбишева, 62, кв. 47.
За результатами перевірки складений акт №1606/01/09/23/33713805 від 05.11.2009 року, за висновком якого встановлено порушення позивачем положень п. 11 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме:
-порушено режим попереднього програмування найменування товару, лікарські засоби запрограмовані по відділам «ампули», «анальгетики».
На підставі Акту перевірки №1606/01/09/23/33713805 від 05.11.2009 року ДПІ в м. Сімферополі АР Крим було прийнято рішення № 0023072303 від 20.11.2009 року про застосування до відповідача штрафних санкцій у розмірі 85,00 гривень.
Перевіряючи правомірність нарахування та стягнення позивачем фінансових санкцій за рішенням № 0023072303 від 20.11.2009 року про застосування до відповідача фінансових санкцій на суму 85,00 гривень, судом встановлено наступне.
Відповідно до пункт 11 частини 1 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” вбачає, що субєкти господарювання повинні проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Згідно з п.6 ст. 17 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Відповідно до Акту перевірки лікарські засоби запрограмовані по відділам пробивається через РРО як «ампули», «анальгетики».
Таким чином, суд встановив, що позивачем вірно застосована фінансова санкція в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 17,00 х 5 = 85,00 гривень.
Судом встановлено, що рішення № 0023072303 від 20.11.2009 року на суму штрафних санкцій у розмірі 85,00 гривень одержано відповідачем 30.11.2009 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій прийняті з порушенням діючого законодавства.
Судом встановлено, що станом на день розгляду справи, заборгованість відповідача перед бюджетом складає 537,00 грн., що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до пп. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право: застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом. Таким чином, з часу набрання ним чинності, порядок стягнення грошових зобовязань врегульовано саме Податковим кодексом України.
Відповідно до пп. 14.1.39 ПК України грошове зобов'язання платника податків це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
В свою чергу штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) це плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (пп. 14.1.265 п. 14.1 ст. 14 ПК України).
Таким чином, сума заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій, що справляється у зв'язку з порушенням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи (у тому числі за порушення вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”) відноситься до категорії “грошове зобовязання платника податків” у розумінні ПК України.
Приймаючи до уваги те, що відповідачем у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надані докази сплати заборгованості або оскарження зазначених рішень, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.
У судовому засіданні 15.11.2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. У повному обсязі постанову складено 21.11.2011 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовні вимоги задовольнити.
2.Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Товариства з обмеженою відповідальністю "Гран-К" (ЄДРПОУ 33713805) заборгованість з штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 537,00 грн. на користь державного бюджету м. Сімферополя ( код платежу 3021080908, п/р 31114104700002 в ГУ ГКУ в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405)
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Тоскіна Г.Л.