Постанова № 21586709, 18.01.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
18.01.2012
Номер справи
2а-6796/11/2670
Номер документу
21586709
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 Вн. № <Внутрішній Номер справи >

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

18 січня 2012 року14:07 № 2а-6796/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Амельохіна В.В., суддів: Аблова Є.В., Федорчука А.Б., при секретарі Чупринко Н.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТрансАльянс»

доДержавної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва

провизнання протиправними та скасування податкових повідомлень рішень від 25.01.2011р.,

за участю:

позивача Матвєєв С.Є., Куклева Л.Ю.

відповідач Макар О.З.

На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 18 січня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ТрансАльянс»(далі по тексту - позивач) звернулось з позовом до Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва (далі по тексту - відповідач) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 25.01.2011р. №0000020702 та №0000030702.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що оскаржувані податкові повідомлення рішення прийнятті відповідачем протиправно, а тому підлягають скасуванню.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.

Відповідач проти заявленого позову заперечив, посилаючись на те, що оскаржувані податкові повідомлення рішення прийнятті відповідачем правомірно.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Державною податковою інспекцією у Печерському районі м. Києва проведено перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «ТрансАльянс»за результатами якої 04.10.2010р. складено акт №154/07-02/32380847 про результати позапланової виїзної перевірки з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за липень 2010 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось в період з 01.06.2010р. по 30.06.2010р. (далі по тексту Акт перевірки).

Актом перевірки встановлено порушення п. 1.8 статті 1, п.п. 7.2.3 п. 7.2 та п.п. 7.4.1, п.п. 7.4.5 п. 7.4 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997р. №168/97-ВР, а саме сума ПДВ віднесена позивачем до податкового кредиту підлягає зменшенню за липень 2010 року в розмірі 1610079грн., у звязку з порушенням позивачем вимог п.п. 7.7.1 п. 7.1 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість», заявлена позивачем сума ПДВ до відшкодування з бюджету за липень 2010 року підлягає зменшенню в розмірі 1321931грн. та підлягає донарахуванню до сплати в бюджет за результатами перевірки сума ПДВ в розмірі 755458грн.

На підставі встановлених порушень відповідачем винесено податкове повідомлення рішення №0001480702/0 від 04.10.2010р., яким позивачу визначено податкове зобовязання усього на суму 2700606грн., у тому числі основний платіж 2077389грн. та штрафні (фінансові) санкції в розмірі 623217грн.

В порядку адміністративного оскарження зазначене податкове повідомлення рішення відповідачем скасовано в частині 1321930грн. ПДВ і 396576грн. штрафних санкцій та зменшено на 1321930грн. суму бюджетного відшкодування ПДВ за липень 2010 року, за результатами чого 25.01.2011р. відповідачем прийнятті податкові повідомлення - рішення №0000030702, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з ПДВ на суму 1321931грн. та №0000020702, яким позивачу визначено суму податкового зобовязання усього на суму 982 027грн., у тому числі основний платіж 755459грн. та штрафні (фінансові) санкції на суму 226638грн.

В порядку адміністративного оскарження зазначені податкові повідомлення рішення залишені без змін, а скарга без задоволення.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Визначення розміру сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у 2010 року здійснювалося на підставі норм пункту 7.7 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” від 03.04.1997 №168/97-ВР із змінами та доповненнями (далі Закон №168/97-ВР).

Відповідно до підпункту 7.7.1 пункту 7.7 статті 7 Закону №168/97-ВР, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

При позитивному значені суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Бюджетне відшкодування - сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку на додану вартість у випадках, визначених Законом про ПДВ (п. 1.8 статті 1 Закону №168/97-ВР).

При цьому, бюджетне відшкодування не ставиться у пряму залежність від додержання податкової дисципліни третіми особами, зокрема, від дотримання вимог податкового законодавства іншим суб'єктом, господарювання, в т.ч. і тим, який не був безпосереднім постачальником товарів (послуг), на вартість яких нарахований ПДВ, що включений платником податку до податкового кредиту.

Підставою для погашення бюджетної заборгованості є відомості, наведені у податковій декларації, яка подається за наслідками звітного періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з підпунктом 7.7.3 пункту7.7. статті 7 Закону №168/97-ВР.

Відповідно до підпункту 7.4.1 пункту 7.4 статті 7 Закону №168/97-ВР, податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, сплачених (нарахованих) платником податку у звітному періоді у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу валових витрат виробництва (обігу) та основних фондів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари (послуги) та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Згідно з підпунктом 7.4.5 цього пункту, не дозволяється включати до податкового кредиту будь-які витрати зі сплати податку, не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями, а при імпорті робіт (послуг) - актом прийняття робіт (послуг) чи банківським документом, який засвідчує перерахування коштів в оплату вартості таких робіт (послуг).

Згідно пп. 7.2.4 п. 7.2 ст. 7 Закону №168/97-ВР, право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому ст. 9 цього Закону. Податкова накладна складається в момент виникнення податкових зобов'язань продавця у двох примірниках. Оригінал податкової накладної надаються покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг) (п.п.7.2.3, п.п.7.2.6 п.7.2 ст.7 Закону №168/97-ВР).

Податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуг) на вимогу їх отримувача, та є підставою для нарахування податкового кредиту (пп. 7.2.6. п. 7.2 ст. 7 Закону №168/97-ВР).

З акту перевірки судом вбачається, що ТОВ “ТрансАльянс” у перевіряємому періоді декларувало податковий кредит по взаємовідносинам з ТОВ “Еко-Сервіс”, ТОВ “Торговий дім “Гарант” та ТОВ «Союз-Нафтопродукт».

Так, ТОВ “Еко-Сервіс” згідно договору поставки №15-01/01 від 15.01.2010р. реалізовано позивачу мазут М - 40 в кількості 1178,157 т. на загальну суму 4032545,05 грн., в тому числі ПДВ 672090,84 грн., який поставлено на умовах СРТ, резервуари ТОВ “Трансбункер - Южний”, порт Южний, (Інкотермс 2000).

Відповідачем зазначено, що в ході перевірки встановлено відсутність поставок товарів у березні між ТОВ “Еко-Сервіс” та його контрагентами, що свідчить про укладання угод без мети настання реальних наслідків.

ТОВ “ТД “Гарант” згідно договору поставки № 01-04/02 від 01.04.2010р. реалізовано позивачу мазут М - 100 в кількості 1590,360 т. на загальну суму 4506014,7грн., в тому числі ПДВ 901202,94 грн., який поставлено на умовах СРТ, м. Южний, вул. Берегова, 3, МТП “Южний” нафтосховища ТОВ “Трансбункер Джинестра”.

Під час аналізу “Системи автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України” в ланцюгу постачання за липень 2010 року ДПІ у Печерському районі м. Києва встановлено розбіжність між податковим кредитом ТОВ “ТрансАльянс” та зобов'язанням ТОВ “ТД “Гарант”, тобто не встановлено надмірної сплати до бюджету відповідно до п.1.8 ст.1 Закону України від 03.04.1997 №168 “Про податок на додану вартість”.

ТОВ «Союз-Нафтопродукт»(код ЄДРПОУ 35180558) згідно договору поставки №14-04/01 від 14.01.2010р. реалізовано мазут М-40 в кількості 1590,360 т. на загальну суму 602663,60грн., в тому числі ПДВ 100443,93грн., який поставлений на умовах СРТ, м. Южний, вул. Берегова, 3, МТП «Южний»нафтосховища ТОВ “Трансбункер Джинестра”.

Під час аналізу “Системи автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України” в ланцюгу постачання за липень 2010 року ДПІ у Печерському районі м. Києва встановлено розбіжність між податковим кредитом ТОВ “ТрансАльянс” та зобов'язанням ТОВ «Союз-Нафтопродукт», тобто не встановлено надмірної сплати до бюджету відповідно до п.1.8 ст.1 Закону України від 03.04.1997 №168 “Про податок на додану вартість”.

ДПІ у Печерському районі м. Києва дійшло висновку, що оскільки при перевірці ТОВ “ТрансАльянс” та його контрагентів не вдалось встановити яким чином товар, що був предметом господарських операцій, зберігався, яким чином транспортувався, відвантажувався, то вказані операції мають безтоварний характер, що свідчить про укладання угод без мети настання реальних наслідків.

Проте, дані твердження податкового органу підлягають спростуванню з огляду на наступні обставини.

Судом з Акту перевірки вбачається, що відповідачем встановлено розбіжність по ланцюгу постачання за липень 2010 року між позивачем та ТОВ «Еко-Сервіс»(код ЄДРПОУ 31214258) на загальну суму ПДВ 608 431,80грн., між ТОВ «ТрансАльянс» (код ЄДРПОУ 32380847) та ТОВ «ТД «Гарант» (код ЄДРПОУ 36574579) на загальну суму ПДВ 901 202,94грн., між ТОВ «ТрансАльянс»(код ЄДРПОУ 32380847) та ТОВ «Союз-Нафтопродукт»(код ЄДРПОУ 35180558) на загальну суму ПДВ 100 443,93грн., тобто не встановлено надмірної сплати до бюджету відповідно до п. 1.8 статті 1 Закону України «Про податок на додану вартість».

Так, судом встановлено, що ТОВ «ТД «Гарант» поставило в липні 2010р., а ТОВ "ТрансАльянс" отримало товар т М-100 в кількості 1590,360т по договору №01-04/02 від 01.04.2010р. на суму 507217,66грн., у тому числі ПДВ - 901 202,94грн., що підтверджується наступними документами:

- видатковими накладними та актами прийому-передачі товару - мазуту М-100 : № 052/07, акт прийому-передачі товару б/н від 14.07.2010р., № 053/07, акт прийому-передачі товару б/н 15.07.2010р., № 054/07, акт прийому-передачі товару б/н від 16.07.2010р., №055/07, акт прийому-передачі товару б/н від 19.07.2010р., №056/07, акт прийому-передачі товару б/н від 20.07.2010р., №057/07, акт прийому-передачі товару б/н від 21.07.2010р., №058/07, прийому-передачі товару б/н від 22.07.2010р., №059/07, акт прийому-передачі товару б/н 23.07.2010р., №060/07, акт прийому-передачі товару б/н від 26.07.2010р., №061/07, акт прийому-передачі товару б/н від 27.07.2010р., №062/07, акт прийому-передачі б/н товару від 28.07.2010р., №063/07 та акт прийому-передачі товару б/н від 29.07.2010р;

- товарно-транспортними накладними: АСГ №022068, АСГ №022069, АСГ №022070, АСГ 022071 від 14.07.2010р., АСГ №022072, АСГ №022073, АСГ №022074, від 15.07.2010р., АСГ №022075, АСГ №022076, АСГ №022077, АСГ №022078 від 16.07.2010р., АСГ №022079, АСГ №022080, АСГ №022081, АСГ №022082 від 19.07.2010р., АСГ №022083, АСГ №022084, АСГ №022085, АСГ №022086, АСГ №022087 від 20.07.2010р., АСГ №022088, АСГ №022089, АСГ №022090, АСГ №022091 від 21.07.2010р., АСГ №022092, АСГ №022093, АСГ №022094, АСГ №022095 від 22.07.2010р., АСГ №022096, АСГ №022097 від 23.07.2010р., АСГ №022098, АСГ №022099, АСГ №022100, АСГ №022101, АСГ №022102 від 26.07.2010р., АСГ №022103, АСГ №022104, АСГ №022105, АСГ №022106 від 27.07.2010р., АСГ №022107, АСГ №022108, АСГ №022109, АСГ №022110 від 28.07.2010р., АСГ №022068, АСГ №022069 від 29.07.2010р.

ТОВ "ТрансАльянс»перераховані грошові кошти ТОВ „ТД Гарант" згідно рахунків-фактур № 007/06 від 24.06.2010р., № 008/06 від 30.06.2010р., п/д №357 від 21.07.2010р. в сумі 8 722 841,92грн. Станом на 01.08.2010р. у ТОВ «ТрансАльянс»обліковується заборгованість перед ТОВ «Торговий дім «Гарант»за поставлений в липні 2010р. мазут М-100 в сумі 5 407 217,66 грн. за рахунками №009/07 від 21.07.2010р. та №010/07 від 30.07.2010р.

Сума ПДВ, віднесена ТОВ «ТрансАльянс»до податкового кредиту у липні 2010р., відповідно до отриманих від ТОВ «Торговий дім «Гарант»податкових накладних №0054/07 від 14.07.2010р., №0055/07 від 15.07.2010р., №0056/07 від 16.07.2010р., №0057/07 від 19.07.2010р., №0058/07 від 20.07.2010р., №0059/07 від 21.07.2010р., №0060/07 від 22.07.2010р., №0061/07 від 23.07.2010р., №0062/07 від 26.07.2010р., №0063/07 від 27.07.2010р., №0064/07 від 28.07.2010р., №0065/07 від 29.07.2010р., складає 901 202,94грн.

Позивач згідно умов поставки договору №01-04/02 від 01.04.2010р. придбав мазут М-100 у ТОВ «Торговий дім «Гарант»на умовах: СРТ резервуари ТОВ «Трансбункер-Джинестра», порт Южний. Вартість перевезення включена до ціни товару. Згідно контракту №01-04/01 від 01.04.2010р. в порту Южний ТОВ «Трансбункер-Южний»надає ТОВ «ТрансАльянс»транспортно-експедиційні послуги. Згідно цьому контракту в липні 2010р. ТОВ «Трансбункер-Южний»надав ТОВ «ТрансАльянс»акти на злив нафтопродуктів, що надійшли в порт Южний для ТОВ «ТрансАльянс»від ТОВ «Торговий дім «Гарант»: №1231, №232 від 14.07.2010р., № 234 від 15.07.2010р., №236, №237 від 16.07.2010р., №239, №240 від 19.07.2010р., № 242, №243 від 20.07.2010р., №245, №246 від 21.07.2010р., №248, №249 від 22.07.2010р., №251 від 23.07.2010р., №253, №254 від 26.07.2010р., №256 від 27.07.2010р., № 256/1 від 27.07.2010р., №258, №259 від 28.07.2010р., №261 від 29.07.2010р.

Між ТОВ «ТрансАльянс» та ТОВ «Трансбункер-Южний»підписаний звіт № 4 від 31.07.2010р. до контракту №01-04/01 від 01.04.2010р. про виконання доручень за контрактом на надання транспортно-експедиційних послуг.

Крім того, між ТОВ «ТрансАльянс»та ТОВ «Трансбункер-Джинестра» підписаний договір №31-03/01 від 02.04.2010р., згідно з яким ТОВ «Трансбункер-Джинестра»надає послуги по відповідальному зберіганню товару, що належить ТОВ «ТрансАльянс»та знаходиться в порту Южний. Таким чином, згідно умов цього договору в липні 2010р. ТОВ «Трансбункер-Джинестра»прийняло на відповідальне зберігання мазут М-100, що належить ТОВ «ТрансАльянс»та поставлений в порт Южний ТОВ «Торговий дім «Гарант», згідно з актами приймання на зберігання. На надані в липні 2010р. послуги по відповідальному зберіганню мазуту М-100 між ТОВ «ТрансАльянс»та ТОВ «Трансбункер-Джинестра»підписано акт наданих послуг б/н від 31.07.2010р.

Щодо взаємовідносин з ТОВ «Союз-Нафтопродукт» (код ЄДРПОУ 35180558).

Так, ТОВ «Союз-Нафтопродукт»поставив в липні 2010р., а ТОВ "ТрансАльянс" отримало товар мазут М-40 в кількості 177,254т по договору №14-01/01 від 14.01.2010р. на суму 602 663,60грн., у тому числі ПДВ - 100 443,93грн., що підтверджується наступними документами:

- видаткові накладні: РН-0000505 від 21.07.2010р., №РН-0000503 від 09.07.2010р., №РН-0000516 від 15.07.2010р.;

- залізничні накладні: №42238077 від 09.07.2010р., №42238115 від 16.07.2010р.;

- звіт по вивантаженню з/д вагоно-цистерн №1 від 15.07.2010р.;

- акт від 15.07.2010р.

Позивачем перераховані грошові кошти ТОВ «Союз-Нафтопродукт»згідно рахунків-фактур №СФ-0000301 від 16.07.2010р., №298 від 09.07.2010р., №308 від 15.07.2010р. п/д №352 від 16.07.2010р., №361 від 30.07.2010р. на загальну суму 602 663,30грн. Станом на 01.08.2010р. ТОВ «ТрансАльянс»заборгованості перед ТОВ «Союз-Нафтопродукт»не має.

Сума ПДВ, віднесена ТОВ «ТрансАльянс»до податкового кредиту у липні 2010р., відповідно до отриманих від ТОВ «Союз-Нафтопродукт»податкових накладних №473 від 09.07.2010р., №486 від 15.07.2010р., №475 від 21.07.2010р. та складає 100 443,93грн.

ТОВ «ТрансАльянс»згідно умов поставки договору №14-01/01від 14.01.2010р. придбав мазут М-40 у ТОВ «Союз-Нафтопродукт»на умовах: СРТ, ст. Берегова, Одеської залізниці. Вартість перевезення включена до ціни товару. Згідно контракту №01-04/01 від 01.04.2010р. в порту Южний ТОВ «Трансбункер-Южний»надає ТОВ «ТрансАльянс»транспортно-експедиційні послуги. Згідно цього контракту в липні 2010р. ТОВ «Трансбункер-Южний»надав ТОВ «ТрансАльянс»акти на злив нафтопродуктів, що надійшли залізницею в вагоно-цистернах в порт Южний для ТОВ «ТрансАльянс»від ТОВ «Союз-Нафтопродукт»: №929 від 15.07.2010р., №963 від 21.07.2010р.

Між ТОВ «ТрансАльянс» та ТОВ «Трансбункер-Южний»підписаний звіт №4 від 31.07.2010р. до контракту №01-04/01 від 01.04.2010р. про виконання доручень за контрактом на надання транспортно-експедиційних послуг.

Крім того, між ТОВ «ТрансАльянс»та ТОВ «Трансбункер-Джинестра» підписаний договір №31-03/01 від 02.04.2010р., згідно з яким ТОВ «Трансбункер-Джинестра»надає послуги по відповідальному зберіганню товару, що належить ТОВ «ТрансАльянс»та знаходиться в порту Южний. Таким чином, згідно умов цього договору в липні 2010р. ТОВ «Трансбункер-Джинестра»прийняло на відповідальне зберігання мазут М-40, що належить ТОВ «ТрансАльянс»та поставлений в порт Южний ТОВ «Союз-Нафтопродукт», згідно з актами приймання на зберігання. На надані в липні 2010 року послуги по відповідальному зберіганню мазуту М-100 між позивачем та ТОВ «Трансбункер-Джинестра»підписано акт наданих послуг б/н від 31.07.2010р.

Щодо взаємовідносин з ТОВ «Еко-Сервіс»(код ЄДРПОУ 31214258).

Так, ТОВ «Еко-Сервіс» поставило в липні 2010р., а ТОВ "ТрансАльянс" отримало товар мазут М-40 в кількості 1178,157т по договору №15-01/01 від 15.01.2010р. на суму 4 032 545,05грн., у тому числі ПДВ - 672 090,84грн., що підтверджується наступними документами:

- видаткові накладні: №РН-0000117 від 01.07.2010р., РН-0000118 від 02.07.2010р., РН- 0000119 від 05.07.2010р., РН-0000120 від 06.07.2010р., РН-0000121 від 07.07.2010р., РН- 0000122 від 08.07.2010р., РН- 0000123 від 09.07.2010р., РН-0000124 від 12.07.2010р., РН- 0000125 від 13.07.2010р., РН- 0000127 від 14.07.2010р., РН-0000128 від 15.07.2010р., РН-0000129 від 16.07.2010р., РН- 0000130 від 19.07.2010р., РН-0000131 від 20.07.2010р., РН-0000132 від 21.07.2010р., РН- 0000133 від 22.07.2010р., РН-0000134 від 23.07.2010р., РН-0000135 від 26.07.2010р., РН- 0000136 від 27.07.2010р., РН-0000137 від 28.07.2010р., РН-0000138 від 29.07.2010р., РН-0000139 від 30.07.2010р.;

- товарно-транспортні накладні: №934540, №934541 від 01.07.2010р., №934542, №934543 від 02.07.2010р., №934544, №934545 від 05.07.2010р., №934546, №934547 від 06.07.2010р., №934548, №934549 від 07.07.2010р., №934550, №934551 від 08.07.2010р., №934552, №934553 від 09.07.2010р., №934554, №934556 від 13.07.2010р., №934560, №934561 від 14.07.2010р., №934562, №934563 від 15.07.2010р., №934564, №934565 від 16.07.2010р., №934566, №934567 від 19.07.2010р., №934568, №934569 від 20.07.2010р., №934570, №934571 від 21.07.2010р., №934572, №934573 від 22.07.2010р., №934574, №934575 від 23.07.2010р., №934576, №934577 від 26.07.2010р., №934578, №934579 від 27.07.2010р., №934580, №934581 від 28.07.2010р., №934582, №934583 від 29.07.2010р., №934584, №934585 від 30.07.2010р.

Позивачем перераховані грошові кошти ТОВ «Еко-Сервіс»згідно рахунків-фактур №СФ-0000301 від 02.07.2010р., №СФ-0000302 від 05.07.2010р., №СФ-0000230 від 20.05.2010р., №СФ-0000231 від 21.05.2010р., №СФ-0000205 від 06.05.2010р., №СФ-0000304 від 12.07.2010р., №СФ-0000308 від 09.07.2010р., №СФ-0000314 від 16.07.2010р., №СФ-0000315 від 19.07.2010р. п/д №332 від 06.07.2010р., п/д №334 від 07.07.2010, п/д №346 від 13.07.2010р. на загальну суму 3 634 372,00грн.

Станом на 01.08.2010р. у ТОВ «ТрансАльянс» обліковується заборгованість перед ТОВ «Еко-Сервіс»за поставлений в липні 2010р. мазут М-40 в сумі 16 218,00грн.

Сума ПДВ, віднесена ТОВ «ТрансАльянс»до податкового кредиту у липні 2010р., відповідно до отриманих від ТОВ «Еко-Сервіс»податкових накладних №301 від 02.07.2010р., №307 від 05.07.20110р., №309 від 06.07.2010р., №310 від 07.07.2010р, №311 від 07.07.2010р., №312 від 09.07.2010., №316 від 12.07.2010р., №319 від 13.07.2010р., №320 від 13.07.2010р., №324 від 16.07.2010., №327 від 19.07.2010р., №332 від 20.07.2010р., №328 від 20.07.2010р., №331 від 23.07.2010., №335 від 26.07.2010р., №337 від 30.07.2010р. складає 608 431,79грн.

ТОВ «ТрансАльянс»згідно умов поставки договору №15-01/01 від 15.01.2010р. придбав мазут М-40 у ТОВ «Еко-Сервіс»на умовах: СРТ резервуари ТОВ «Трансбункер-Джинестра», порт Южний. Вартість перевезення включена до ціни товару. Згідно контракту .№01-04/01 від 01.04.2010р. в порту Южний ТОВ «Трансбункер-Южний» надає ТОВ «ТрансАльянс»транспортно-експедиційні послуги. Згідно цього контракту в липні 2010р. ТОВ «Трансбункер-Южний» надав ТОВ «ТрансАльянс»акти на злив нафтопродуктів, що надійшли в порт Южний для ТОВ «ТрансАльянс»від ТОВ «Еко-Сервіс»: №221 від 01.07.2010р., №222 від 02.07.2010р., №223 від 05.07.2010р., №224 від 06.07.2010р., №225 від 07.07.2010р., №226 від 08.07.2010р., №227 від 09.07.2010р., №228 від 12.07.2010р., №229 від 13.07.2010р., №230 від 14.07.2010р., №233 від 15.07.2010р., №235 від 16.07.2010р., №238 від 19.07.2010р., №241 від 20.07.2010р., №244 від 21.07.2010р., №247 від 22.07.2010р., №250 від 23.07.2010р., №252 від 26.07.2010р., №255 від 27.07.2010р., №257 від 28.07.2010р., №260 від 29.07.2010р., №262 від 30.07.2010р.

Між ТОВ «ТрансАльянс» та ТОВ «Трансбункер-Южний»підписаний звіт №4 від 31.07.2010р. до контракту №01-04/01 від 01.04.2010р. про виконання доручень за контрактом на надання транспортно-експедиційних послуг.

Крім того, між ТОВ «ТрансАльянс»та ТОВ «Трансбункер-Джинестра» підписаний договір №31-03/01 від 02.04.2010р., згідно з яким ТОВ «Трансбункер-Джинестра»надає послуги по відповідальному зберіганню товару, що належить ТОВ «ТрансАльянс»та знаходиться в порту Южний. Таким чином, згідно умов цього договору в липні 2010р. ТОВ «Трансбункер-Джинестра»прийняло на відповідальне зберігання мазут М-40, що належить ТОВ «ТрансАльянс»та поставлений в порт Южний ТОВ «Еко-Сервіс», відповідно до актів приймання на зберігання. На надані в липні 2010 р. послуги по відповідальному зберіганню мазуту М-40 між ТОВ «ТрансАльянс»та ТОВ «Трансбункер-Джинестра» підписано акт наданих послуг б/н від 31.07.2010р.

Враховуючи викладене, суд вважає встановленими обставини, що ТОВ “ТрансАльянс” одержало товари від ТОВ “Еко-сервіс”, ТОВ “Торговий дім “Гарант” та ТОВ «Союз-Нафтопродукт», які на момент здійснення господарських операцій з ТОВ “ТрансАльянс” і виписки податкових накладних, у встановленому Законом порядку були зареєстровані платниками ПДВ, перебували на обліку в органах ДПІ і мали свідоцтва платника ПДВ.

По кожній з операцій покупцю, тобто ТОВ “ТрансАльянс”було виписано і надано податкові накладні, заповнені у повній відповідності з приписами п. п. 7.2.1 п. 7.2 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість”.

Крім того, на підтвердження фактичних обставин, що підтверджують реальне здійснення господарських операцій по придбанню мазуту М-40 виробництва ТОВ “Еко-сервіс” у виробника, позивачем надані докази (засвідчені належним чином копії документів) щодо подальшого використання у господарській діяльності зазначеного мазуту М-40, а саме договір № 5 - 2ЕБ від 15.05.2006р., ВМД № 124000016/2010/161033 від 02.03.2010р., експортовано мазут М-40 виробник ТОВ “Еко-сервіс” вагою 300 тон., ВМД № 124000016/2010/161039 від 03.03.2010р., експортовано мазут М-40 виробник ТОВ “Еко-сервіс” вагою 200 тон., ВМД № 124000016/2010/161047 від 12.03.2010р., експортовано мазут М-40 виробник ТОВ “Еко-сервіс” вагою 380,678 тон, ВМД № 124000016/2010/161058 від 24.03.2010р., експортовано мазут М-40 виробник ТОВ “Еко-сервіс” вагою 119,322 тон, ВМД № 124000016/2010/161064 від 01.04.2010р., експортовано мазут М-40 виробник ТОВ “Еко-сервіс”вагою 167,278 тон, ВМД № 124000016/2010/161072 від 12.04.2010р., експортовано мазут М-40 виробник ТОВ “Еко-сервіс” вагою 122,258 тон, ВМД № 124000016/2010/161098 від 06.05.2010р., експортовано мазут М-40 виробник ТОВ “Еко-сервіс” вагою 4,58 тон, ВМД № 124000016/2010/161099 від 07.05.2010р., експортовано мазут М-40 виробник ТОВ “Еко-сервіс” вагою 640,102 тон, ВМД № 124000016/2010/161136 від 02.06.2010р., експортовано мазут М-40 виробник ТОВ “Еко-сервіс” вагою 8,852 тон, ВМД № 124000016/2010/161137 від 02.06.2010р., експортовано мазут М-40 виробник ТОВ “Еко-сервіс” вагою 1017,448 тон, ВМД № 124000016/2010/161143 від 10.06.2010, експортовано мазут М-40 виробник ТОВ “Еко-сервіс” вагою 527,710 тон, ВМД № 124000016/2010/161156 від 18.06.2010р., експортовано мазут М-40 виробник ТОВ “Еко-сервіс” вагою 267,094 тон.

Зазначений товар був реалізований на експорт компанії Банкер Холдингс ЛТД, Кіпр, (BUNKER HOLDINGS Ltd.) за договором № 5 - ZED від 15.05.2006р. Фактичне вивезення товару з митної території України підтверджується вантажними митними деклараціями, з відмітками митниці.

Таким чином, мазут М-40 виробництва ТОВ “Еко-сервіс”фактично вивезений за межі митної території України, що підтверджується, як відмітками митниці на відповідних ВМД так і інформацією АРМ “АІС ОР”ДПІ у Печерському районі м.Києва.

Також, на підтвердження фактичних обставин, що свідчать про реальне здійснення господарських операцій по придбанню мазуту М-100 у ТОВ “ТД “Гарант”, у липні 2010 року в кількості 1590,36 тон, позивач надав суду засвідчені копії документів щодо подальшого використання у господарській діяльності зазначеного мазуту М-100, а саме копію договору №30-04/02 з ПАТ “Концерн Галнафтогаз” від 30.04.2010р. та копію додаткової угоди від 30.07.2010р. до договору від 30.04.2010р. №30-04/02.

За даними торговельними операціями ТОВ “ТрансАльянс” задекларовано податкові зобов'язання з ПДВ у сумі 935131,68грн., що на 33928,74 грн. більше ніж сума податкового кредиту по операціям з постачальником ТОВ “ТД Гарант”.

Крім того, виконання зазначених угод призвело до виникнення прибутку по окремо взятій торговельній операції у період липень 2010 року у загальному розмірі 169643,68грн., що призвело до нарахування податку на прибуток у розмірі 42410,92гривень.

Зазначені докази підтверджують товарність угоди укладеної між позивачем та ТОВ “ТД Гарант”, та укладення угоди з метою настання реальних наслідків.

Статтею 1 Закону України від 16.07.99 N 996-XIV “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” визначено, що первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення. Згідно з частиною першою статті 9 Закону України від 16.07.1999р. №996-ХІV “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій.

Водночас, відповідно до п.2.4 наказу Міністерства фінансів України від 24.05.1995р. №88 “Про затвердження Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку” первинні документи для надання їм юридичної сили повинні мати такі необхідні реквізити: назва підприємства, установи, від імені якого складений документ, назва документа (форми), код форми, дата та місце складання, зміст господарської операції та її вимірники (у натуральному та вартісному виразі), посади, прізвища та ініціали осіб, відповідальних за дозвіл та здійснення господарської операції і складання первинного документа..

Документи, надані позивачем суду мають всі необхідні реквізити, визначені законодавством України.

Також, відповідно до Інформаційного листа Вищого адміністративного суду України від 02.06.2011р. № 742/11/13-11 будь-які документи (у тому числі договори, накладні, рахунки тощо) мають силу первинних документів лише в разі фактичного здійснення господарської операції.

Якщо ж фактичного здійснення господарської операції не було, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені чинним законодавством.

З урахуванням викладеного для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції.

Згідно зі статтею 1 Закону України від 16.07.99 N996-XIV “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, господарською операцією є дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства.

Таким чином, визначальною ознакою господарської операції є те, що вона повинна спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків.

Необхідною умовою для віднесення сплачених у ціні товарів (послуг) сум податку на додану вартість є факт придбання товарів та послуг із метою їх використання в господарській діяльності.

Отже, судом встановлено фактичне здійснення позивачем господарських операцій, їх відповідність дійсному економічному змісту оскільки правовідносини потягли за собою реальні зміни майнового стану ТОВ “ТрансАльянс”.

Суд приходить до висновку, що в даному випадку відсутні будь-які обставини, визначені чинним законодавством Україна, що могли б вплинути на право позивача на віднесення до складу податкового кредиту сплаченого податку на додану вартість при придбанні товару та заявлення до бюджетного відшкодування від'ємного значення з податку на додану вартість, оскільки Закон №168/97-ВР, (у редакції, чинній на час формування спірного податкового кредиту та заявлення суми до бюджетного відшкодування) та чинний Податковий кодекс України не ставлять таке право платника податку в залежність від додержання податкової дисципліни третіми особами у ланцюгу постачання своїх податкових зобов'язань зі сплати ними сум податку на додану вартість.

В свою чергу, Закон України “Про податок на додану вартість” не передбачає відповідальності платника податку за порушення його контрагентом вимог законодавства, тим більше Закон не передбачає відповідальності платника податку за порушення законодавства третьою особою, яка не є стороною договору, коли проводиться перевірка податковим органом по всьому ланцюгу продажу продукції.

Це також підтверджується позицією Вищого адміністративного суду України, викладеною у інформаційному листі від 20.07.2010р. № 1112/11/13-10 “Проблемні питання застосування законодавства у справах за участю органів державної податкової служби”, в якому зазначено, у разі якщо дії платника податку свідчать про його добросовісність, а вчинені ним господарські операції не викликають сумніву в їх реальності та відповідності дійсному економічному змісту, для підтвердження права на податковий кредит та/або бюджетне відшкодування достатньо наявності належним чином оформлених документів, зокрема податкових накладних.

Також, як зазначено в Довідці Вищого адміністративного суду України від 15.04.2010р. “Про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами окремих норм Закону України “Про податок на додану вартість”, вирішення спорів, пов'язаних із правомірністю формування платниками податку податкового кредиту, а також сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, потребує встановлення всіх фактичних обставин, що підтверджують реальне здійснення господарських операцій, на підставі яких визначено суми податкового кредиту або бюджетного відшкодування.

Провівши системний аналіз правових норм, дослідивши докази, наявні у матеріалах справи, суд прийшов до висновку, що зазначені документи свідчать що вказані господарські операції, оформлені у відповідності до вимог чинного законодавства відповідними первинними документами: передачу товарно-матеріальних цінностей за накладними (мазут М-40, мазут М-100), перевезення мазуту відповідно до товарно-транспортних накладних, злив мазуту в резервуари. Жодних підстав стверджувати про нікчемність укладених договорів з ТОВ “Еко-сервіс”, ТОВ “ТД Гарант” та ТОВ «Союз-Нафтопродукт»про укладення угод без мети настання реальних наслідків немає.

Податковий кредит щодо господарських операцій, які мали місце між ТОВ “ТрансАльянс” та ТОВ «Еко-сервіс», ТОВ “Торговий дім “Гарант” та ТОВ «Союз-Нафтопродукт», сформовано у повній відповідності з положеннями Закону України “Про податок на додану вартість”, оскільки зазначений Закон не містить жодної правової норми, яка передбачає обов'язок покупця сплачувати ПДВ до бюджету, якщо такий податок не сплачено продавцем або іншою особою, з врахуванням податку, одержаного від покупця у складі ціни товару.

Разом з тим, суд зазначає, що посилання податкової інспекції на встановлення розбіжностей під час аналізу інформації «Системи автоматизованого співставлення податкових зобовязань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України»є таким, що суперечить вимогам чинного законодавства в тому числі статті 19 Конституції України, оскільки «встановлення розбіжностей під час аналізу інформації «Системи автоматизованого співставлення податкових зобовязань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України»не передбачено жодним нормативним актом України.

Крім того, в судовому засіданні встановлено, що станом на момент розгляду справи «розбіжності під час аналізу інформації «Системи автоматизованого співставлення податкових зобовязань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України»відсутні.

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку про безпідставність винесення податковим органом податкових повідомлень-рішень від 25.01.2011р. №0000020702 та №0000030702.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно з частиною першою статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином, суд приходить до висновку, що Державною податковою інспекцією у Печерському районі м. Києва не доведено правомірність та обґрунтованість прийняття податкових повідомлень-рішень від 25.01.2011р. №0000020702 та №0000030702 з урахуванням вимог встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс Альянс»підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс Альянс»задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення рішення форми «Р»від 25.01.2011р. №0000020702 та форми «В1»від 25.01.2011р. №0000030702.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Головуючий суддя В.В. Амельохін

Судді:А.Б. Федорчук

Є.В. Аблов