ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
24 січня 2012 року № 2а-11612/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Огурцова О.П. при секретарі судового засідання Манічевій В.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомСпільного українсько-німецького товариства з обмеженою відповідальністю з іноземною інвестицією "КЕРШЕР"
до Спеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків
провизнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення
№ 0003244120 від 15.07.2011
за участю
представника позивача: ОСОБА_1 (довіреність б/н від 10.01.2012)
представника відповідача: ОСОБА_2 (довіреність № 1731/9/10-229 від 06.09.2011)
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Спільне українсько-німецьке товариство з обмеженою відповідальністю з іноземною інвестицією "КЕРШЕР" звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення № 0003244120 від 15.07.2011.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач помилково дійшов висновку про порушення позивачем порядку ведення обліку товару за місцем реалізації нафтопродуктів, оскільки оригінали товарно - транспортних накладних, на підставі яких здійснювалося оприбуткування нафтопродуктів, наявних на АЗС на момент здійснення перевірки, зберігалися відповідно до вимог чинного законодавства в офісному приміщенні позивача, а введення окремого бухгалтерського обліку господарськими одиницями, які не мають статусу відокремленого підрозділу, чинним законодавством не передбачене. Водночас позивач зазначив про те, що Х- звіт за 28.01.2011 роздрукований о 15 год. 36 хв. містить всі дані аналітичного обліку позивача стосовно кожного нафтопродукту наявного на АЗС.
Щодо висновку відповідача з приводу несвоєчасного роздрукування Z-звіту № 1299 від 04.07.2010, позивач зазначив про що, він є необгрунтованим, оскільки зазначений звіт було роздруковано в межах 24 годин після здійснення першої розрахункової операції.
Також позивач посилався на те, що ним не було допущено невикористання режиму попереднього програмування, а було лише допущено неправильне попереднє програмування найменування товару, за що застосування штрафних санкцйї чинним законодавством не передбачено.
Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.08.2012 було відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
У судових засіданнях неодноразово оголошувалась перерва.
У судовому засіданні 24.01.2012, у порядку частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України було проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Представник позивача у судовому засіданні 24.01.2012 підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд задовольнити позов.
У судовому засіданні 24.01.2012 представник відповідача заперечив проти позовних вимог та просив суд відмовити у задоволенні позову у повному обсязі. Свої заперечення на позов відповідач обґрунтовує тим, що за результатами проведеної перевірки (акт перевірки № 0153/26/59/23/25196004 від 28.01.2011) було встановлено порушення пунктів 9, 11, 12, 13 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", у зв'язку з чим на підставі підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України та згідно пунктів 1, 4, 6 статті 17 та статті 20 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції. Також відповідач зазначив про те, що позивачем при поданні скарги до Державної податкової адміністрації у місті Києві були надані копії документів бухгалтерського обліку (аналіз рахунку за період з 05.01.2011 по 28.01.2011, журнал проводок по місцю зберігання АЗС №03001/0 м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Перемоги, 5а, копії товарно-транспортних накладних відображених по даним аналізу рахунку та журналу проводок по кожній товарній позиції, яка відображена в матеріалах перевірки, як не оприбуткована), з огляду на що загальна вартість не оприбуткованого товару не підтвердженого позивачем склала 35691,66 грн.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується подання, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В С Т А Н О В И В:
28.01.2011 Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі міста Дніпропетровська було проведено фактичну перевірку за дотриманням порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі свідоцтв про державну реєстрацію, виробництва та обігу підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), господарської одиниці АЗС магазин з кофітерієм, що розташована за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Перемоги, 5-А, суб'єкта господарської діяльності СП ТОВ з ІІ "Кершер".
Перевіркою встановлено незабезпечення відповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО (невідповідність склала 31 479,42 грн.), незабезпечення використання режиму попереднього програмування найменування товару, а саме, в чеку відсутнє найменування "сигарети" (чек № 1086860 від 28.01.2011), незабезпечення щоденного друкування фіскальних звітних чеків, а саме, Z-звіт за 04.07.2010 знято 05.07.2010 о 00:05 та незабезпечення зберігання фіскального звітного чеку , а саме Z - звіту за 06.11.2010 (Z № 1426)
Також перевіркою встановлено несвоєчасне оприбуткування готівкових коштів в день їх фактичного надходження на підставі фіскальних звітних чеків в КОРО (Z - звіт за 04.07.2010 знято 05.07.2010, але оприбуткування в КОРО 04.07.2010 на загальну суму 80103,19 грн.) та порушення порядку ведення обліку товарів встановленого законодавством за місцем реалізації за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Перемоги, 5-А, а саме, на АЗС відсутній другий примірник змінного звіту АЗС за ф. № 17-НП (порушення встановлено порядку ведення обліку) - на загальну суму 339 436,10 грн., а також на момент перевірки були відсутні накладні, товаро - транспортні накладні.
За результатами перевірки складено акт № 0153/26/59/23/25196004 від 28.01.2011 з додатками, якими є: опис наявної готівки на місці проведення розрахунків, заява від 28.01.2011, відомості про результати перевірки щодо повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів (товарно матеріальних цінностей станом на 28.01.2011), довідка від 28.01.2011, видаткова накладна № РРН-0001713 від 27.01.2011 та сертифікат відповідності.
На підставі зазначеного акту перевірки винесено податкове повідомлення - рішення № 0001352305 від 22.02.2011, яким за порушення пунктів 9, 11, 12, 13 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" на підставі підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України та згідно пунктів 1, 4, 6 статті 17 та статті 20 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" до СП ТОВ "Кершер" застосовано суму штрафних (фінансових санкцій) у розмірі 679 638,20 грн.
Позивачем до Державної податкової адміністрації у місті Києві було подано скаргу на податкове повідомлення - рішення № 0001352305 від 22.02.2011, за результатами розгляду якої рішенням про результати розгляду скарги № 4386/10/25-214 від 26.04.2011 у зв'язку з наданням позивачем додаткових документів, якими було частково підтверджено оприбуткування паливно - мастильних матеріалів за місцем проведення розрахунків, крім бензину А-92 (на загальну вартість 4673,89 грн.), бензину А-95+ (на зальну вартість 23667,47 грн.), бензину А-98 (на зальну вартість 7350,30 грн.), з огляду на що загальна вартість неоприбуткованого товару непідтвердженого скаржником склала 35691,66 грн., податкове повідомлення - рішення № 0001352305 від 22.02.2011 було скасовано в частині нарахування штрафних санкцій у розмірі 607 488,70 грн., та винесено податкове повідомлення - рішення № 00032444120 від 15.07.2011, яким до Спільного українсько-німецького товариства з обмеженою відповідальністю з іноземною інвестицією "КЕРШЕР" застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 72149,32 грн.
16.05.2011 позивачем до Державної податкової адміністрації України було подано скаргу на податкове повідомлення - рішення № 00032444120 від 15.07.2011, яка рішенням про результати розгляду скарги № 12540/6/25-0415 від 12.07.2011, залишена без задоволення, а податкове повідомлення - рішення без змін.
Не погоджуючись з податковим повідомленням - рішенням № 00032444120 від 15.07.2011, вважаючи його протиправним та таким, що підлягає скасуванню Спільне українсько-німецьке товариство з обмеженою відповідальністю з іноземною інвестицією "КЕРШЕР" звернулось з відповідним позовом до суду.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Пунктом 12 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", встановлено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Статтею 6 зазначеного Закону встановлено, що облік товарних запасів фізичною особою - підприємцем ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку.
Відповідно до частини другої статті 3 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.
Згідно із частинами першою, другою та шостою статті 9 зазначеного Закону, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях. У разі складання та зберігання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку на машинних носіях інформації підприємство зобов'язане за свій рахунок виготовити їх копії на паперових носіях на вимогу інших учасників господарських операцій, а також правоохоронних органів та відповідних органів у межах їх повноважень, передбачених законами.
Пунктом 6.2. Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України № 88 від 24.05.1995 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 за № 168/704,первинні документи та облікові регістри, що пройшли обробку, бухгалтерські звіти і баланси до передачі їх до архіву підприємства, установи повинні зберігатися в бухгалтерії у спеціальних приміщеннях або зачинених шафах під відповідальністю осіб, уповноважених головним бухгалтером.
Відповідно до підпункту 10.2.10 пункту 10.2 розділу 10 Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв'язку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики № 281/171/578/155 від 20.05.2008 та зареєстрованої Міністерстві юстиції України 2.09.2008 за № 805/15496 на підставі ТТН та акта приймання (у разі його наявності) оператор АЗС має оприбуткувати прийнятий нафтопродукт за марками та видами (дизельне паливо залежно від масової частки сірки), тобто зробити необхідні записи в журналі обліку надходження нафтопродуктів на АЗС за формою N 13-НП. Дані про оприбутковані нафтопродукти заносяться до змінного звіту АЗС за формою N 17-НП.
Підпунктом 10.3.1.3 підпункту 10.3.1 пункту 10.3 розділу 10 зазначеної Інструкції встановлено, що облік реалізації нафтопродуктів ведеться через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений до фіскального режиму роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій кожною АЗС, яка здійснює розрахунки із споживачами готівкою. Відпуск нафтопродуктів за готівку відображається у Змінному звіті АЗС за формою N 17-НП.
Згідно із підпунктами 10.4.1 та 10.4.3 пункту 10.4 розділу 10 Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв'язку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики № 281/171/578/155 від 20.05.2008 та зареєстрованої Міністерстві юстиції України 2.09.2008 за № 805/15496, встановлено, що на АЗС здійснюється оперативне кількісне контролювання, результати якого використовуються для ведення обліку, звіряння кількості отриманих і відпущених нафтопродуктів. Кількісний облік нафтопродуктів на АЗС здійснюється за формою змінного звіту АЗС N 17-НП. Після завершення зміни оператором АЗС складається змінний звіт АЗС за формою N 17-НП у двох примірниках, з яких один з доданими ТТН здається до бухгалтерської служби, а другий - залишається на АЗС.
Відповідно до пунктів 16.1 та 16.2 розділу 16 зазначеної Інструкції матеріально відповідальні особи АЗС ведуть облік руху нафтопродуктів за марками і видами (для дизельного палива в залежності від масової частки сірки) нафтопродуктів у змінному звіті за формою N 17-НП, який складається у двох примірниках. Перший примірник разом з первинними документами здається до бухгалтерської служби, а другий - залишається у матеріально відповідальної особи. Бухгалтерські служби підприємств перевіряють та приймають змінні звіти з доданими до них первинними документами (ТТН, талони, відомості встановленої форми, супровідні відомості за інкасацією готівки та інші), перевіряють правильність перенесення показників лічильників ПРК, ОРК з попередньої зміни, звіти про обсяг реалізації і форми оплати за РРО, визначення фактичних залишків нафтопродуктів у резервуарах АЗС за результатами вимірювання, відображених у формі N 17-НП, та надходження готівки. Зроблені під час перевірки змінних звітів виправлення засвідчуються підписами операторів АЗС, керівника АЗС та головного бухгалтера або за його дорученням іншим працівником бухгалтерської служби підприємства.
Таким чином, оприбуткування нафтопродуктів на АЗС здійснюється оператором АЗС на підставі товарно - транспортних накладних та акту приймання (у разі його наявності) за марками та видами (дизельне паливо залежно від масової частки сірки) шляхом здійснення необхідних записів в журналі обліку надходження нафтопродуктів на АЗС за формою N 13-НП та занесення відповідних даних змінного звіту АЗС за формою N 17-НП.
Отже, обліковими документами, які фіксують та підтверджують надходження та реалізацію нафтопродуктів на АЗС є, зокрема, змінні звіти за формою N 17-НП та Журнал обліку нафтопродуктів форми № 13-НП, які повинні зберігатися на АЗС, а товарно - транспортні накладні передаються після закінчення зміни до бухгалтерської служби підприємства разом зі звітом форми № 17-НП, де і зберігають.
З огляду на викладене на АЗС повинні бути наявні або другий примірник змінного звіту АЗС за формою N 17-НП або товарно - транспортні накладні на товар який надійшов протягом зміни та який не включений до останнього звіту за формою N 17-НП, а тому у разі якщо перевіркою встановлено, що на АЗС не зберігається (відсутній) другий примірник змінного звіту АЗС за формою N 17-НП та відсутні товарно - транспортні накладні на товар який не включений до останнього звіту за формою N 17-НП, це є порушенням установленого порядку ведення обліку. Водночас у бухгалтерської служби підприємства повинні бути наявні як всі первинні документи на товар так, і відповідні звіти складені на їх підставі, зокрема звіт форми № 17-НП.
Відповідно до акту перевірки № 0153/26/59/23/25196004 від 28.01.2011 було встановлено порушення порядку ведення обліку товарів встановленого законодавством за місцем реалізації, а саме на АЗС був відсутній другий примірник змінного звіту АЗС за ф. № 17-НП (порушення встановлено порядку ведення обліку) - на загальну суму 339 436,10 грн., а також на момент перевірки були відсутні накладні, товаро - транспортні накладні.
При поданні скарги до Державної податкової адміністрації у місті Києві позивачем було додатково подано документи, а саме було надано аналіз рахунку за період з 05.01.2011 по 28.01.2011, журнал проводок по місцю зберігання АЗС №03001/0 м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Перемоги, 5а, копії товарно-транспортних накладних відображених по даним аналізу рахунку та журналу проводок по кожній товарній позиції, яка відображена в матеріалах перевірки, як не оприбуткована, за результатами розгляду яких сума неоприбуткованого товару була зменшена з 339 436,10 грн. до 35 691,66 грн.
З огляду на викладене, а також враховуючи те, що підчас проведення перевірки був відсутній звіт за формою N 17-НП, а з наданих у подальшому позивачем до Державної податкової адміністрації у місті Києві документів, зокрема товарно-транспортних накладних, було встановлено неоприбуткованого товару на суму 35 691,66 грн., то відповідач обґрунтовано дійшов висновку про здійснення позивачем реалізації товарів не облікованих у встановленому порядку.
Відповідно до статті 20 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" до суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості не облікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Отже, оскільки позивачем не було оприбутковано товар на загальну суму 35 691,66 грн., то відповідачем було правомірно застосовано фінансові санкції за незабезпечення обліку товарів за місцем проведення розрахунків на суму 71 383,32 грн.
Згідно із статтею статті 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" фіскальний звітний чек - документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам'яті.
Пунктом 9 статті 3 зазначеного Закону встановлено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Пунктом 4 статті 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Таким чином суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки, до яких зокрема відноситься Z-звіт та забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій, а у випадку невиконання зазначеного обов'язку до них застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
З урахуванням наведеного, а також враховуючи той факт, що позивачем Z - звіт за 04.07.2010, а саме фіскальний чек № 1299 від 04.07.2010, був роздрукований 05.07.2010, та не було забезпечено зберігання Z- звіту за 06.11.2010, що позивачем не заперечується, то суд дійшов висновку про те, що відповідачем було правомірно застосовано до позивача штрафні фінансові санкції у розмірі 680 грн. за порушення пункту 9 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Пунктом 11 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", встановлено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Відповідно до розділу 1 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації № 614 від 01.12.2000 та зареєстрованого в міністерстві юстиції України 05.02.2001 за № 105/5296.
Пунктом 3.2 розділом 3 зазначеного Положення встановлено, що касовий чек повинен містити такі обов'язкові реквізити, зокрема, як найменування товару (послуги).
Отже, суб'єкти господарювання зобов'язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, під яким розуміється слово чи поєднання слів, які відображають споживчі ознаки товару та однозначно ідентифікують товар в документообігу.
За результатами перевірки було встановлено незабезпечення використання режиму попереднього програмування найменування товару, а саме, в чеку відсутнє найменування "сигарети" (чек № 1086860 від 28.01.2011).
З наявної в матеріалах справи копії чеку № 1086860 від 28.01.2011 вбачається, що в якості найменування товару зазначено "Давідоф Клас Слімс", яке не відображає споживчих ознак товару і не ідентифікує однозначно товар в документообігу, з огляду на що не може розглядатися як найменування товару або неправильне найменування товару.
З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про те, що слова "Давідоф Клас Слімс" не можуть бути використані як найменування товару, що є обов'язковим реквізитом касового чеку, з огляду на що позивачем було допущено незабезпечення використання режиму попереднього програмування найменування товару.
Пунктом 6 статті 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", встановлено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Таким чином відповідачем було правомірно застосовано штрафні санкції у розмірі 85 грн. з за порушення пункту 11 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Пунктом 13 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", встановлено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Пунктом 1 статті 17 зазначеного Закону встановлено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах : у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті, а в разі використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання вчинене вперше - 1 гривня
Проведеною перевіркою встановлено, позивачем не було забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а саме, сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків склала 31479,42 грн., хоча за даними денного звіту РРО мала складати 34 517,64 грн., що підтверджується описом наявної готівки на місці проведення розрахунків від 28.01.2011 та Х - звіт, а також не заперечується позивачем.
Таким чином, відповідачем було правомірно застосовано до відповідача штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1 грн. за порушення пункту 13 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
З огляду на викладене, відповідачем було правомірно винесено податкове повідомлення - рішення № 0003244120 від 15.07.2011, яким застосовано до позивача штрафні (фінансові) санкції.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З урахуванням наведеного позовні вимоги позивача необґрунтовані та не підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову Спільного українсько-німецького товариства з обмеженою відповідальністю з іноземною інвестицією "КЕРШЕР" до Спеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення № 0003244120 від 15.07.2011 - відмовити повністю.
Відповідно до частини сьомої статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті за результатами розгляду справ за поданням органів державної податкової служби підлягають негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.П. Огурцов
Повний текст постанови складено та підписано 31.01.2012