ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 січня 2012 року № 2а-19222/11/2670
В приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою у м.Києві по вул. Хрещатик, 10, Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого Бояринцевої М.А., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м.Києва
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рембуд Гарант»
про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Дніпровському районі м. Києва звернулася до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Рембуд Гарант»податкової заборгованості в розмірі 4280,60 грн.
Ухвалою суду від 26 грудня 2011 року відкрито скорочене провадження у справі та надано відповідачу строк для подання заперечень або заяви про визнання позову до 24 січня 2012 року.
Відповідач у визначений судом строк заперечення на позовну заяву не надав, заяву про визнання позову також суду не надіслав. Відповідачу була надіслана ухвала про відкриття скороченого провадження за адресою, зазначеною у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
За правилами, встановленими пунктом 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам-підприємцям за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
В обгрунтування заявлених вимог позивач посилається на Податковий кодекс України, закони України «Про державну податкову службу в Україні»«Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та зазначає, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Рембуд Гарант»має податкову заборгованість у розмірі 4280,30 грн. за несплату податку на додану вартість та 0,30 грн. за несплату комунального податку.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Рембуд Гарант»є юридичною особою та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Дніпровському районі м.Києва з 23 січня 2008 року за № 15784, ідентифікаційний код юридичної особи 35646406, місцезнаходження: 02002, м.Київ, вул. М. Раскової, 4-а.
Згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 19 січня 2009 року за грудень 2008 року платник податку самостійно визначив податкове зобовязання в розмірі 2942 грн.
26 червня 2009 року Державною податковою інспекцією у Дніпровському району м. Києва складений акт № 3840-15/35646406, яким встановлено порушення Товариством з обмеженою відповідальністю «Рембуд Гарант»підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: не подані декларації з податку на додану вартість за січень, лютий, березень, квітень, травень 2009 року, термін подання яких закінчився відповідно 20 лютого 2009 року, 20 березня 2009 року, 20 квітня 2009 року, 20 травня 2009 року, 20 червня 2009 року.
На підставі складеного акту 13 липня 2009 року Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі м. Києва винесене податкове повідомлення-рішення № 0015691520/0, яким на Товариство з обмеженою відповідальністю «Рембуд Гарант»накладено штраф у розмірі 850 грн. за платежем: податок на додану вартість по вітчизняних товарах (роботах, послугах), код платежу: 3014010100.
Як вбачається з акту Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м.Києва від 3 серпня 2009 року № 1346, вказане податкове повідомлення-рішення направлялося на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Рембуд Гарант», проте поштова кореспонденція повернулася із відміткою працівника пошти, що за вказаною адресою юридична особа не знаходиться.
5 серпня 2009 року Державною податковою інспекцією Дніпровського району м. Києва складений акт № 4532-15/35646406, яким встановлено порушення Товариством з обмеженою відповідальністю «Рембуд Гарант»підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: податкове зобовязання в розмірі 7090,50 грн. сплачене 31 жовтня 2008 року, граничний строк сплати якого закінчився 30 жовтня 2009 року.
На підставі складеного акту 14 серпня 2009 року Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі м. Києва винесене податкове повідомлення-рішення № 0018551520/0, яким на Товариство з обмеженою відповідальністю «Рембуд Гарант» накладено штраф у розмірі 709,05 грн. за платежем: податок на додану вартість, код платежу: 14010100.
Як вбачається з акту Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м.Києва від 31 серпня 2009 року № 1588, вказане податкове повідомлення-рішення направлялося на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Рембуд Гарант», проте поштова кореспонденція повернулася із відміткою працівника пошти, що за вказаною адресою юридична особа не знаходиться.
3 листопада 2009 року Державною податковою інспекцією у Дніпровському району м. Києва складений акт № 6569-15/35646406, яким встановлено порушення Товариством з обмеженою відповідальністю «Рембуд Гарант»підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: не подані декларації з податку на додану вартість за червень, липень, серпень, вересень 2009 року, термін подання яких закінчився відповідно 20 липня 2009 року, 20 серпня 2009 року, 21 вересня 2009 року, 20 жовтня 2009 року.
На підставі складеного акту 27 листопада 2009 року Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі м. Києва винесене податкове повідомлення-рішення № 0028591520/0, яким на Товариство з обмеженою відповідальністю «Рембуд Гарант»накладено штраф у розмірі 680 грн. за платежем: податок на додану вартість по вітчизняних товарах (роботах, послугах), код платежу: 3014010100.
Як вбачається з акту Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м.Києва від 16 грудня 2009 року № 2896, вказане податкове повідомлення-рішення направлялося на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Рембуд Гарант», проте поштова кореспонденція повернулася із відміткою працівника пошти, що за вказаною адресою юридична особа не знаходиться.
26 березня 2010 року Державною податковою інспекцією Дніпровського району м. Києва складений акт № 2298-15/35646406, яким встановлено, що 25 лютого 2010 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Рембуд Гарант»виключено з реєстру платників податку на додану вартість, проте свідоцтво платника податку на додану вартість до податкових органів не повернуто, термін повернення якого закінчився 18 березня 2010 року, чим порушено пункт 9.8 статті 9 Закону України «Про податок на додану вартість».
На підставі складеного акту 13 квітня 2011 року Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі м. Києва винесене податкове повідомлення-рішення № 0010561520/0, яким на Товариство з обмеженою відповідальністю «Рембуд Гарант» накладено штраф у розмірі 170 грн. за платежем: податок на додану вартість по вітчизняних товарах (роботах, послугах), код платежу: 3014010100.
Як вбачається з акту Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м.Києва від 14 травня 2010 року № 945, вказане податкове повідомлення-рішення направлялося на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Рембуд Гарант», проте поштова кореспонденція повернулася із відміткою працівника пошти, що за вказаною адресою юридична особа не знаходиться.
Враховуючи переплату за попередній період в розмірі 1070,75 грн., заборгованість відповідача з податку на додану вартість складає 4280,30 грн.
Згідно податкового розрахунку комунального податку від 9 лютого 2009 року за квітень 2008 року платник податку самостійно визначив податкове зобовязання в розмірі 25,50 грн.
Враховуючи переплату за попередній період в розмірі 25,20 грн., заборгованість відповідача по сплаті комунального податку складає 0,30 грн.
Згідно пункту 9.8 статті 9 Закону від 03.04.1997 № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість»(який був чинний на час виникнення спірних правовідносин) платник податку зобов'язаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку.
Відповідно до підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(далі Закон № 2181-ІІІ, який був чинний на момент виникнення спірних правовідносин) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Згідно підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181-ІІІ платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Статтею 17 Закону № 2181-ІІІ передбачено, що за порушення податкового законодавства накладаються штрафні санкції на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством.
Згідно підпункту 17.1.1. статті 7 Закону № 2181-ІІІ платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до підпункту 17.1.7. статті 7 Закону № 2181-ІІІ У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Позивачем, з метою стягнення податкового боргу, направлено відповідачу першу податкову вимогу від 4 лютого 2009 року № 1/421 та другу податкову вимогу від 27 березня 2009 року № 2/927.
Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону № 2181-ІІІ у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу (підпункт 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону №2181-ІІІ).
Вказані вимоги направлялися на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Рембуд Гарант», проте поштова кореспонденція повернулася до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м.Києва із відміткою працівника пошти, що за вказаною адресою юридична особа не знаходиться, в звязку з чим податкові вимоги розміщені на дошці податкових оголошень, про що складено акти відповідно 24 лютого 2009 року № 421/1 та 24 червня 2009 року №927/2.
Станом на день розгляду спору заборгованість, визначена вказаним податковим повідомленням-рішенням та вимогами, відповідачем не сплачена, рішення та вимоги відповідачем не оскаржені.
Відповідно до підпункту 20.1.18. статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Беручи до уваги те, що суму боргу у розмірі 4280,60 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, податковий борг є узгодженим, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, а тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та визнає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 98, 160-163, 1832, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м.Києва задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Рембуд Гарант»(юридична адреса: 02002, м. Київ, вул. М. Раскової, 4-а, код ЄДРПОУ 35646406) до Державного бюджету України суму податкової заборгованості в розмірі 4 280 (чотири тисячі двісті вісімдесят) грн. 60 коп. на р/р№34122999700005 в УДК у Дніпровському районі м. Києва, банк одержувач: ГУ УДК у м. Києві, МФО 820019, ідентифікаційний код 26077906.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленим статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Відповідно до підпункту 9, 10 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя М.А.Бояринцева