Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
Справа № 2270/7260/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 липня 2011 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіФелонюк Д.Л.
при секретаріРусіновій М.М.
за участі:представника позивача - ОСОБА_3 за довіреністю від 07.06.2011р. №03-150/468 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >Хмельницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів <3-тя особа >до сільськогосподарського кооперативу "Решнівецький" <3-тя особа >про стягнення 13435,48 грн., -
У судовому засіданні проголошено вступну і резолютивну частини постанови згідно ст.160 КАС України.
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою в якій просить у відповідності до вимог ст.ст.19, 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” стягнути з відповідача на користь Хмельницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції у розмірі 13256,38 грн. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 179,10 грн..
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримує у повному обсязі та наполягає на їх задоволенні, обґрунтовуючи наданими в матеріали справи доказами.
Відповідач в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи у судовому засіданні. 19.07.2011 року до суду подано письмовий відзив відповідно до якого просить відмовити у задоволенні позовних вимог. Вказує на те, що ним протягом 2010 року подавались відомості щодо наявності можливості працевлаштування інвалідів, але жодного працівника Старокостянтинівським міськрайонним центром зайнятості направлено для роботи не було. Вину у вчиненні правопорушення заперечує, вимоги позивача вважає неправомірними. Крім того зазначає, що на підприємстві працевлаштовано трьох осіб з групою інвалідності. На підтвердження заперечень подав інформацію Старокостянтинівського міськрайонного центру зайнятості відповідно до якої протягом 2010 року СГК "Решнівецький" інформувало центр зайнятості щодо наявності вакансії сторожа шляхом подання "Звіту про наявність вакансій" по формі 3-ПН, де у графі 15 було зазначено "Для працевлаштування інваліда 2-3 групи", а саме - посада сторожа.
Заслухавши представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному звязку і сукупності, суд вважає, що позовні вимоги слід залишити без задоволення на підставі наведеного нижче.
Сільськогосподарський кооператив "Решнівецький" як суб"єкт підприємницької діяльності - юридична особа зареєстроване 21.02.2000 року Старокостянтинівською районною державною адміністрацією та включене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (код 30743376), що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) по Хмельницькій області Головного управління статистики у Хмельницькій області від 26.05.2011 року №03-07/313.
Відповідно до статті 18 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (далі - Закон) забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості. Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю зобов"язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст.19 Закону для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб - у кількості одного робочого місця. Підприємства самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до вказаного нормативу і забезпечують працевлаштування інвалідів.
Порядок подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, які використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року №70 встановлює, що інформацію про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) для працевлаштування інвалідів роботодавці подають центру зайнятості за місцем їх реєстрації як платників страхових внесків на загальнообов"язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за формою, затвердженою Мінпраці за погодженням з Держкостатом.
З аналізу норм Закону видно, що безпосередньо інваліди звертаються до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості про працевлаштування в порядку ст.18 Закону.
Судом встановлено, що за інформацією Старокостянтинівського міськрайонного центру зайнятості, наданою листами № 24-07/1190 від 20.06.2011 року та №24-07/1140 від 14.06.2011 року, протягом 2010 року Сільськогосподарський кооператив "Решнівецький" інформував центр зайнятості щодо наявності вакансій шляхом подання щомісячних звітів по формі 3-ПН, у яких зазначались відомості про наявність вакансій, які призначені для працевлаштування інвалідів (звіти від 03.01.2010р., 04.02.2010р., 04.03.2010р., 13.04.2010р., 05.05.2010р., 16.06.2010р., 20.07.2010р., 18.08.2010р., 21.09.2010р., 18.10.2010р., 18.11.2010р., 08.12.2010р.).
Відповідно до інформації Старокостянтинівського міськрайонного центру зайнятості, на його обліку відсутні безробітні, які мають інвалідність та проживають на території с. Решнівка. Безробітні особи, які мають інвалідність та проживають у м.Старокостянтинові від запропонованих відповідачем пропозицій роботи сторожем відмовились, звернень для працевлаштування безпосередньо самих інвалідів з метою працевлаштування не було зафіксовано. Окрім того відповідач подавав звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2010 рік до Хмельницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
Таким чином, відповідачем додержано порядок інформування Державної служби зайнятості та Фонду соціального захисту інвалідів щодо наявності робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Обов"язок підприємства щодо створення робочих місць для інвалідів не супроводжується його обов"язком самостійно підбирати інвалідів на створені робочі місця. При цьому ст.18 Закону встановлено, що підприємства повинні надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів.
Отже, відповідач створив робочі місця для інвалідів, працевлаштував трьох інвалідів, а про наявність ще одного робочого місця подавав Старокостянтинівському міськрайонному центру зайнятості інформацію про наявність вакантної посади. Вказана інформація неодноразово надавалась за формою 3-ПН для працевлаштування інвалідів протягом 2010 року. При цьому випадків безпідставної відмови відповідачем у прийнятті інваліда не зафіксовано.
З огляду на викладене, суд дійшов до висновку, що відповідачем було вжито всіх передбачених законодавством заходів для забезпечення нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів, що виключає можливість накладення на нього адміністративно-господарських санкцій за не виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.
З врахуванням наведеного, суд вважає, що позивачем не доведено, а судом не встановлено порушення відповідачем норм Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, а тому відповідач не повинен нести відповідальність за невиконання іншими органами (установами) обов'язків, покладених на них нормами чинного законодавства, що є підставою для відмови позивачу у задоволенні позову за недоведеністю обставин на яких ґрунтуються доводи викладені у позовній заяві.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні позову Хмельницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до сільськогосподарського кооперативу "Решнівецький" про стягнення 13435,48 грн. - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Повний текст постанови виготовлено 20 липня 2011 року
< чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >
Суддя/підпис/< Суддя >
"Згідно з оригіналом" СуддяД.Л. Фелонюк