Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2012 р. Справа № 2-а-5211/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Варняк С.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Скадовському районі Херсонської області до селянського (фермерського) господарства "Таврида" про стягнення податкового боргу,
встановив:
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що згідно з карткою особового рахунку фермерського господарства «Таврида» за платником податків станом на поточну дату обліковується податковий борг з податку на прибуток в сумі 2039,21 грн., що виник на підставі податкового повідомлення-рішення від 21.06.11 №0004601501, прийнятого за результатами проведеної камеральної перевірки своєчасності подання відповідачем податкової звітності (акт від 16.06.11 №204/15/22729776).
Просить стягнути податковий борг в сумі 2039,21 грн.
Представник позивача справу просив розглядати в порядку письмового провадження.
Відповідач в судове засідання не з'явився, заперечень на позов не надав, про розгляд справи був повідомлений належним чином.
Згідно ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з викладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі обставини.
Селянське (фермерське) господарство "Таврида" зареєстроване як юридична особа та перебуває на обліку платників податків Державної податкової інспекції у Скадовському районі Херсонської області.
16.06.2011 року працівниками Державної податкової інспекції у Скадовському районі було проведено перевірку своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток селянського (фермерського) господарства "Таврида" за 2008-2011 року.
За результатами камеральної перевірки було складено акт №204/15/22729776 від 16.06.2011 року. Перевіркою встановлено порушення п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, п.16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», а саме: селянським (фермерським) господарством "Таврида" не подано декларації з податку на прибуток за I півріччя 2008р., за III квартал 2008р., за 2008 р., за I квартал 2009р., за I півріччя 2009р., за III квартал 2009р.,за 2009р., за I квартал 2010р., за I півріччя 2010р., за III квартал 2010р., за 2010р., за I квартал 2011р..
На підставі акта перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 21.06.2011 р. за платежем податок на прибуток приватних підприємств, яким до відповідача на підставі п.120.1 ст.120 Податкового кодексу України застосовано штрафні санкції в сумі 2040,00 грн.
В силу приписів п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України грошове зобов'язання по податку на прибуток в сумі 2040,00 грн., визначене контролюючим органом, є узгодженим та підлягало сплаті до бюджету протягом 10 календарних днів з моменту отримання податкового-повідомлення-рішення (тобто не пізніше 04.07.11). Як свідчить історія податкового боргу, непогашеними залишаються зобов'язання в сумі 2039,21 грн. (часткове погашення відбулось за рахунок переплати).
Відповідно до п.16.4 ст.16 Закону України від 28.12.1994 № 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.1994 № 334/94-ВР податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.
Згідно п. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно до п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Відповідно до п.109.1 ст. 109 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Відповідно до п.113.3 ст. 113 Податкового кодексу України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до п.116.1 ст.116 Податкового кодексу України у разі застосування контролюючими органами до платника податків штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, такому платнику податків надсилаються (вручаються) податкові повідомлення - рішення.
Відповідно до п.120.1 ст.120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Пунктом 11 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій (з урахуванням норм пункту 7 цього підрозділу).
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Приймаючи до уваги викладені обставини, а також враховуючи, що відповідачем заборгованість не сплачена, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 8, 9,12, 19, 158-163, 167 КАС України, суд
постановив:
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з селянського (фермерського) господарства "Таврида" (ЄДР 22729776) на користь Державної податкової інспекції у Скадовському районі Херсонської області (ЄДРПОУ 34323120) заборгованість з податку на прибуток в сумі 2039 (дві тисячі тридцять дев'ять) грн. 21 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Варняк С.О.
кат. 8.1.5