Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2012 р. Справа № 2-а-6059/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Варняк С.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом прокурора Комсомольського району м. Херсона в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні до приватного підприємства "Мидас Плюс" про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування,
встановив:
Позивач в обґрунтування позовних вимог, посилається на те, що 26.08.2008 року між Головним управлінням з питань життєдіяльності міста та ПП «Мидас Плюс» було укладено договір підряду № 72/20. Предметом договору було виконання робіт по реконструкції парку Ленінського Комсомолу в м.Херсоні. Перевіркою правильності розрахунків за виконані роботи, за наслідками якої було складено висновок про дослідження наданих документальних матеріалів щодо вартості виконаних робіт вказаним в актах приймання виконаних підрядних робіт за вересень 2008 року по реконструкції парку ім.Леніна в м.Херсоні від 26.09.2011 року, встановлено, що підрядником у розрахунки за виконані роботи у встановленому порядку предявлені витрати з урахуванням страхових внесків, які мають перераховуватись до відповідних фондів згідно діючого законодавства.
В актах виконаних робіт № 1, № 2 за вересень 2008 року загальновиробничі витрати, які розраховані виходячи із загальних трудовитрат та розміру середньомісячної заробітної плати та предявлені до сплати склали 105 221 грн. (45 137 + 60084 = 105 221 грн.).
Згідно даних Пенсійного фонду станом на 14.09.2011 року по формі ОК-5 індивідуальні відомості про застраховану особу за 2008-2008 роки та по формі ОК-2 по облікових картках НОМЕР_3 - ОСОБА_1, № НОМЕР_1 ОСОБА_2, № НОМЕР_2 ОСОБА_3 до Пенсійного фонду ПП «Мидас Плюс», де працювали вищезазначені працівники, нараховані та перераховані внески в сумі 2 930,40 грн. Отже, до Пенсійного фонду не сплачені внески в сумі 60 114,60 грн. (63 045 - 2 930,4 = 60 114,60 грн.)
Просить стягнути з приватного підприємства "Мидас Плюс" борг по несплаченим страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 60114,60 грн.
Прокурор та представник УПФУ в місті Херсоні справу просили розглядати в порядку письмового провадження.
Відповідач в судове засідання не з'явився, заперечень на позов не надав, про розгляд справи був повідомлений належним чином.
Згідно ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з викладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі обставини.
Суд застосовує законодавство, що діяло на момент виникнення спірних правовідносин.
26.08.2008 року між Головним управлінням з питань життєдіяльності міста та ПП «Мидас Плюс» було укладено договір підряду № 72/20. Предметом договору було виконання робіт по реконструкції парку Ленінського Комсомолу в м.Херсоні. Загальна вартість робіт по договору складала 700 187 грн., в тому числі ПДВ.
На виконання умов договору відповідачем було складено акт приймання виконаних ремонтно-будівельних робіт № 1 за вересень 2008 року на суму 246549 грн. та акт № 2 за вересень 2008 року на суму 453 648 грн.
Перевіркою правильності розрахунків за виконані роботи, за наслідками якої було складено висновок про дослідження наданих документальних матеріалів щодо вартості виконаних робіт вказаним в актах приймання виконаних підрядних робіт за вересень 2008 року по реконструкції парку ім.Леніна в м.Херсоні від 26.09.2011 року, встановлено, що підрядником у розрахунки за виконані роботи у встановленому порядку предявлені витрати з урахуванням страхових внесків, які мають перераховуватись до відповідних фондів згідно діючого законодавства.
В актах виконаних робіт зазначені витрати на сплату страхових внесків враховуються в загальновиробничих витратах.
Визначення загальновиробничих витрат проводиться у відповідності з розділом 4 «Правил визначення загальновиробничих та адміністративних витрат» ДБН Д. 1.-1-2000 «Правила визначення вартості будівництва», затверджені наказом Держбуду України від 27.08.2000 року № 174.
Згідно листа Пенсійного фонду управління в Комсомольському районі м.Херсона від 14.09.2011 року № 16018-04 протягом 2008-2009 року на підставі поданої звітності чисельність працівників даного підприємства складала:
2008 рік:
-жовтень - 3 працівника,
-листопад - 3 працівника,
-грудень - 3 працівника
2009 рік:
- березень - 3 працівника,
- липень - 1 працівник,
В актах виконаних робіт № 1, № 2 за вересень 2008 року загальновиробничі витрати, які розраховані виходячи із загальних трудовитрат та розміру середньомісячної заробітної плати та предявлені до сплати склали 105 221 грн. (45 137 + 60084 = 105 221 грн.).
Внески до Пенсійного фонду розраховуються у II блоці відрахувань на соціальні заходи. Виходячи із обсягу трудовитрат на виконані обсяги робіт, що зазначені в прямих витратах по акту № 1 в розмірі 6461 людино-години та по акту № 2 - 8545 людино-години, загальна сума внесків до Пенсійного фонду становить 63 045 грн.
Згідно даних Пенсійного фонду станом на 14.09.2011 року по формі ОК-5 індивідуальні відомості про застраховану особу за 2008-2009 роки та по формі ОК-2 по облікових картках НОМЕР_3 - ОСОБА_1, № НОМЕР_1 ОСОБА_2, № НОМЕР_2 ОСОБА_3 до Пенсійного фонду ПП «Мидас Плюс», де працювали вищезазначені працівники, нараховані та перераховані внески в сумі 2 930,40 грн.
Отже, до Пенсійного фонду не сплачені внески в сумі 60 114,60 грн. (63 045 - 2 930,4 = 60 114,60 грн.).
Статтею 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено перелік осіб, що є платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування. Зокрема, відповідно до п. 1 ст. 1 цього Закону, платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи.
Згідно вимог Закону України від 09.07.2003 року № 1058 «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», який вступив в дію з 01.01.2004 року, всі платники податків незалежно від форми власності і господарювання, а також від обраної системи оподаткування, зобовязані нараховувати на заробітну плату найманих працівників страхові внески у встановленому розмірі і сплачувати їх в установлені строки і в повному обсязі.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», враховуючи положення підпункту 4 пункту ЗО розділу II Закону у 2008 році страхові внески страхувальниками (роботодавцями), до Пенсійного фонду сплачувалися внески у розмірі 33,2%.
Згідно з п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до п. 6 ст. 20 Закону України "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.
Відповідно до ст. 18 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до п. 1 ч. 8 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і у порядку, визначених цим Законом та в розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" для відповідних платників збору.
Відповідно до п. 2.3. Положення "Про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України №8-2 від 30.04.2002 року Управління Пенсійного фонду має право: вимагати від посадових осіб підприємств, установ, організацій і фізичних осіб, які є платниками збору або використовують кошти Фонду, усунення порушень законодавства щодо сплати збору й використання коштів Фонду; вживати в установленому законодавством порядку заходів, спрямованих на стягнення не внесених своєчасно сум збору разом з нарахованою пенею, а також застосовувати штрафні санкції відповідно до законодавства.
Згідно абз. 8 ч.3 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у відповідних випадках орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки із загальнообовязкового державного пенсійного страхування.
Доказів про сплату суми боргу на день розгляду справи до суду не надходило.
На підставі викладеного суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9,12, 19, 158 163, 167 КАС України, суд
постановив:
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з приватного підприємства "Мидас Плюс" (код ЄДРПОУ 35869610) на користь управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 60114 (шістдесят тисяч сто чотирнадцять) грн. 60 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Варняк С.О.
кат. 10.1