Постанова № 21582712, 30.01.2012, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.01.2012
Номер справи
2а/1770/5613/2011
Номер документу
21582712
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а/1770/5613/2011

30 січня 2012 року 16год. 00хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М., за участю секретаря судового засідання Баглика В.С., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:

представник позивача: не прибув,

представник відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом і обігом

спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової

адміністрації у Рівненській області

доРадивилівського кооперативного торгово-роздрібного підприємства

про стягнення фінансових санкцій-штрафу, -

ВСТАНОВИВ :

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації у Рівненській області звернулося до суду з позовом до Радивилівського кооперативного торгово-роздрібного підприємства про стягнення фінансових санкцій - штрафу в сумі 1700грн.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що відповідно до рішення про застосування фінансових санкцій від 06.07.2011р. Радивилівським кооперативним торгово-роздрібним підприємством не сплачено до бюджету фінансові санкції - штраф у сумі 1700грн.

У судове засідання позивач не прибув, у поданому суду клопотанні позовні вимоги підтримав повністю та просив розглянути справу за відсутності представника.

Відповідач заперечень суду не надав, у судове засідання не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином.

Судом не визнавалась обов’язковою участь сторін у судовому засіданні. За таких обставин суд вважає за можливе вирішити спір без участі сторін на підставі наявних у справі доказів.

Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не забезпечується.

Повно і всебічно з’ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.

25 червня 2011 року працівниками РУ Департаменту САТ ДПА України у Рівненській області на підставі наказу начальника регіонального управління №225-к від 24.06.2011р. та направлення №157 від 24.06.2011р. була проведена перевірка з питань дотримання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами у господарській одиниці – корчмі, що розташована в с.Срібне, вул.Шкільна,1, Радивилівський район, Рівненська область, та належить Радивилівському кооперативному торгово-роздрібному підприємству.

Під час проведення перевірки встановлено порушення: зберігання та реалізація алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка, про що складено акт №157/01/30239418 від 29.06.2010р. На підставі вказаного акта та інших матеріалів перевірки Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Рівненській області 6липня 2011 року було прийняте рішення №1710840015/32 про застосування до Радивилівського кооперативного торгово-роздрібного підприємства фінансових санкцій - штрафу в розмірі 1700,00грн. Вказане рішення 12 липня 2011 року отримане представником підприємства.

Ці обставини підтверджуються дослідженими доказами: копією рішення про застосування фінансових санкцій від 06.07.2011р. №1710840015/32 (а.с.6), копією повідомлення про вручення поштового відправлення відповідачу (а.с.7), копією направлення №157 від 24.06.2011р. на проведення фактичної перевірки (а.с.8), копією пояснення продавця корчми ОСОБА_1 (а.с.9), копією наказу від 24.06.2011р. №225-к (а.с.10), копією акта перевірки №157/01/30239418 від 29.06.2010р. (а.а.с.11-12).

Відповідно до ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року (далі - Закон №481/95-ВР) роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Згідно із ч.4 ст.11 Закону №481/95-ВР алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством. У разі зміни зразка марок акцизного податку вже закуплені марки попереднього зразка застосовуються у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів до їх повного використання, а марковані такими марками алкогольні напої та тютюнові вироби знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання.

Відповідно до ст.16 Закону №481/95-ВР контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

Абзацом 15 частини 2 статті 17 Закону №481/95-ВР передбачено, що у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку до суб’єктів господарювання застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700гривень.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2000р. №1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування" Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України (далі - Департамент) визначено органом, що здійснює ліцензування видів діяльності, пов'язаних з виробництвом, оптовою та роздрібною торгівлею спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, виготовленням парфумерно-косметичної продукції з використанням спирту етилового.

Абзацом 2 пункту 2.2 Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України, затвердженого наказом ДПА України від 10.02.2007р. №71, чинного на момент виникнення спірних правовідносин (далі - Положення), передбачено, що до основних завдань департаменту належить здійснення контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів.

Згідно з п.3.19 Положення до функцій Департаменту належить застосування у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів господарювання за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Пунктом 6.4. Положення на Регіональні управління, що підпорядковані Департаменту, покладено здійснення в межах їх компетенції контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, додержанням норм виходу спирту та його втрат при виробництві алкогольних напоїв суб'єктами господарювання; ліцензування діяльності суб'єктів господарювання з роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, зупинення дії та анулювання виданих ними ліцензій; проведення перевірок діяльності суб'єктів господарювання щодо виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, участь в інвентаризації спирту, готової продукції та сировини; застосування до суб'єктів господарювання у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами; звернення до суду з позовами, в тому числі про стягнення з суб'єктів господарювання сум фінансових санкцій у вигляді штрафів за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.

Таким чином, позивачем у межах повноважень та у спосіб, передбачений Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від02.06.2003р. №790 (далі - Порядок) прийнято рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій.

Згідно з пунктом 10 Порядку в разі невиконання суб’єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкції стягується на підставі рішення суду.

Доказів сплати фінансових санкцій відповідач суду не надав.

За наведених обставин, позовні вимоги РУ Департаменту САТ ДПА України у Рівненській області обґрунтовані, підтверджені належними і допустимими доказами, штраф у сумі 1700,00грн. підлягає стягненню з відповідача.

Підстави для застосування ст.94 КАС України у суду відсутні.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Радивилівського кооперативного торгово-роздрібного підприємства до Державного бюджету України фінансові санкції - штраф у розмірі 1700грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя                                                   Дудар О.М.