ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про призначення судово-економічної експертизи та
зупинення провадження у справі
26 січня 2012 р. р. № 2а-9317/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючої судді Мричко Н.І.
за участю секретаря судового засідання Якимець О.І.
представників позивача Дубаса В.М.
представника відповідача Кармелюка Т.Б.
розглянувши в відкритому судовому засіданні клопотання представника позивача про призначення судово-економічної експертизи, -
встановив :
Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛьвівТоргРоздріб»звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова, в якому просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 09.06.2011 р. № 0001522300/14710, № 0001542300/14712, № 0001552300/14709.
18.01.2012 року на адресу суду надійшло від представника позивача клопотання (вх. № 2275) про призначення судово-економічної експертизи, мотивуючи дане клопотання тим, що для всебічного, повного і обєктивного з'ясування обставин справи необхідні спеціальні знання в галузі економіки.
На вирішення експертизи просить суд поставити питання:
- чи підтверджуються документально висновки акта ДПІ у Шевченківському районі м.Львова КРУ у Львівській області від 24.02.2011 р. № 19/23-0/31978969 про порушення ТзОВ «ЛьвівТоргРоздріб»пунктів 5.1,5.2.1, 5.3.9 ст.5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», п.8.1.2 ст.8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», пунктів 7.4.1, 7.4. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»?
Проведення судової експертизи просить доручити Львівському науково-дослідному інституту судових експертиз. Крім того, позивач зобовязується оплатити вартість проведення судово-економічної експертизи.
В судовому засіданні представник позивача підтримав дане клопотання в повному обсязі та просив його задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення клопотання не заперечив, за умови оплати позивачем вартості проведення судово-економічної експертизи.
Заслухавши думку сторін, розглянувши клопотання про призначення судово-економічної експертизи, суд вважає за необхідне призначити судово-економічну експертизу, так як для зясування обставин, що мають значення для справи, потрібні спеціальні знання в галузі економіки.
Положення статті 81 Кодексу адміністративного судочинства України передбачають, що для зясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд може призначити експертизу. Особи, які беруть участь у справі, мають право подати суду питання, на які потрібна відповідь експерта. Кількість і зміст запитань, за якими має бути проведена експертиза, визначається судом. Також особи, які беруть участь у справі, мають право просити суд призначити експертизу і доручити її проведення відповідній експертній установі або конкретному експерту.
Як вбачається зі ст. 1 Закону України «Про судову експертизу», судова експертиза це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних обєктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні органів дізнання, досудового та судового слідства.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про судову експертизу», для проведення деяких видів експертиз, які не здійснюються виключно державними спеціалізованими установами, за рішенням особи або органу, що призначили експертизу, можуть залучатися крім судових експертів також інші фахівці з відповідних галузей знань.
Згідно норми з п. 3 ч. 2 ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України, суд має право зупинити провадження у справі в разі призначення судом експертизи до одержання її результатів.
З огляду на те, що для проведення експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи, провадження у справі № 2а-9317/11/1370 слід зупинити до одержання результатів судово-економічної експертизи.
Керуючись ст.ст. 81, 92, п. 3 ч. 2, ч. 4 ст. 156, ст.ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ухвалив :
1. Клопотання про призначення судово-економічної експертизи задовольнити.
2. Призначити у справі № 2а-9317/11/1370 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛьвівТоргРоздріб»до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 09.06.2011р. № 0001522300/14710, № 0001542300/14712, № 0001552300/14709 судово-економічну експертизу, на вирішення якої поставити наступне питання:
1) чи підтверджуються документально висновки акта ДПІ у Шевченківському районі м.Львова КРУ у Львівській області від 24.02.2011 р. № 19/23-0/31978969 про порушення ТзОВ «ЛьвівТоргРоздріб»пунктів 5.1,5.2.1, 5.3.9 ст.5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», п.8.1.2 ст.8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», пунктів 7.4.1, 7.4. ст.7 Закону України «про податок на додану вартість»?
3. Проведення судово-економічної експертизи доручити Львівському науково-дослідному інституту судових експертиз, що знаходиться за адресою: 79008 м.Львів, площа Соборна, 7.
4. Оплату за проведення судово-економічної експертизи, згідно з вимогами ст. 92 КАС України, покласти на позивача Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛьвівТоргРоздріб».
5. Провадження у справі № 2а 9317/11/1370 зупинити до одержання результатів експертизи.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Мричко Н.І.