Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 лютого 2012 р. № 2а-11678/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Сакалоша В.М.,
за участю секретаря судового засідання Іваськевича С.В.,
за участю представника позивача Водолазського Д.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Львівського міського центру зайнятості Львівського обласного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення надлишково виплачених коштів -
в с т а н о в и в:
Львівський міський центр зайнятості Львівського обласного центру зайнятості звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить постановити рішення про стягнення з ОСОБА_2 надлишково виплачених коштів в сумі 5949,81 грн.
Ухвалою суду від 28.11.2011 року відкрито провадження у справі. В судовому засіданні 06.02.2012 року відповідно до вимог ч.3 ст. 160 КАС України судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не зявився, письмових заперечень проти позову не надав, хоча був належним чином повідомлений по розгляд справи, а тому суд розглядає справу за наявними матеріалами, згідно ст. 71 КАС України.
Розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Львівський міський центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та діє відповідно до законів України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», «Про зайнятість населення», «Про державну службу»тощо.
Відносини у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття врегульовані Законом України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 02.03.2000 року № 1533-ІІІ (надалі Закону України № 1533-ІІІ).
Як вбачається з ст.2 Закону України «Про зайнятість населення»безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Відповідно до ст.7 Закону України № 1533-ІІІ видами забезпечення безробітних є допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності; допомога по частковому безробіттю; матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного; допомога на поховання у разі смерті безробітного або особи, яка перебувала на його утриманні.
Керуючись п.п.1,3,4 ст. 22, п.1ст. 23 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»на підставі довідки про середню заробітну плату (дохід) за останнім місцем роботи, відповідачу було призначено та розпочато виплату допомоги по безробіттю.
Відповідно до п.5 ст.12 зазначеного Закону виконавча дирекція Фонду та її робочі органи контролюють правильність витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України за погодженням з правлінням Фонду.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що 06.02.2010 року ОСОБА_2 звернулась до Львівського міського центру зайнятості Львівського обласного центру зайнятості із заявою про надання статусу безробітної із виплатою допомоги по безробіттю. У такій заяві ОСОБА_2 підтвердила той факт, що не зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається та пенсійних виплат не отримує.
За час перебування на обліку в Львівському міському центру зайнятості відповідач отримав матеріальне забезпечення у вигляді допомоги по безробіттю в сумі 5949,81 грн.
22.08.2011 року Дарницьким районним центром зайнятості м.Києва проведено розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», результати якого відображені в Акті №98. Встановлено, що ОСОБА_2 працювала у Торговому центрі №3 ТзОВ «Метро Кеш енд Кері Україна»відповідно до укладених цивільно-правових угод № 1037/05 від 01.10.2010 року, № 37-040 від 01.11.2010 року та № 37-206 від 01.12.2010 року.
Таким чином, ОСОБА_2 не мала права на отримання забезпечення як безробітна.
Під час судового розгляду справи відповідачем позовних вимог не спростовано, сплати безпідставно отриманих коштів до Державного центру зайнятості не проведено.
Згідно ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.
Враховуючи вище викладене, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги базуються на законі, обґрунтовані, доведені і підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) на користь Львівського міського центру зайнятості Львівського обласного центру зайнятості (79060, м. Львів, вул. Кн. Ольги, 122, р/р 37170001000584 в ГУДКУ у Львівській області, ЄДРПОУ 25555035, МФО 825014) надлишково виплачені кошти в сумі 5 949 (пять тисяч девятсот сорок девять) гривень 81 (вісімдесят одна) копійка.
3. Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова виготовлена у повному обсязі 09 лютого 2012 року.
Суддя Сакалош В.М.