Постанова № 21572335, 06.02.2012, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.02.2012
Номер справи
2а/0470/27/12
Номер документу
21572335
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 лютого 2012 р. Справа № 2а/0470/27/12

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Парненко В.С., розглянувши у місті Дніпропетровську у порядку письмового провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська до товариства з обмеженою відповідальністю «Комерційно-фінансова група «Ларз»про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Лівобережна міжрайонна державна податкова інспекція м. Дніпропетровська 03 січня 2011 року звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Комерційно-фінансова група «Ларз» про стягнення заборгованості в сумі 523,56грн.

Позовні вимоги ґрунтуються на тому, що відповідач має податковий борг перед бюджетом у розмірі 523,56 грн., який виник внаслідок несплати в установлені законом строки суми узгоджених податкових зобовязань, а саме: штрафним санкціям по комунальному податку в сумі 163,20 грн., штрафним санкціям по податку на додану вартість в сумі 169,98 грн., штрафним санкціям по податку на прибуток в сумі 169,98 грн.

Представник позивача подав заяву про розгляд справи в письмовому провадженні, просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач до суду не з'явився. Судом було направлено на адресу відповідача, зазначену у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців судову повістку на 02.02.2012 року, проте ні конверти, ні повідомлення про вручення поштового відправлення до суду не повернулися.

Відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідач процесуальним правом на участь у судовому засіданні не скористався, причини неявки не повідомив.

Згідно частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Частиною 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на викладене, враховуючи вимоги ч.1 ст.122 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме те, що адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності сторін, в порядку письмового провадження.

Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що товариство з обмеженою відповідальністю „Комерційно-фінансова група „Ларз" (далі - ТОВ „КФГ „Ларз") знаходиться на податковому обліку як платник податків в Лівобережній міжрайонній державній податковій інспекції м.Дніпропетровська (далі - Лівобережна МДПІ м.Дніпропетровська) і на даний час має податкову заборгованість перед бюджетом.

Згідно п.1 ст.9 ЗУ „Про систему оподаткування" платників податків і зборів зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів у встановлені законом терміни.

Підприємством ТОВ „КФГ „Ларз" до Лівобережної МДПІ м.Дніпропетровська було подано податкові розрахунки комунального податку, якими підприємством визначено суму податкового зобов'язання по комунальному податку.

У зв'язку з несплатою самостійно визначеного податкового зобов'язання сума податкового боргу складає:

-по податковому розрахунку комунального податку №100077 від 09.01.2009р. (граничний строк сплати 19.02.2009р.) в сумі 10,20 грн.;

-по податковому розрахунку комунального податку №15524 від 09.04.2009р. (граничний строк сплати 20.05.2009р.) в сумі 10,20 грн.

Лівобережною МДПІ м.Дніпропетровська було проведено перевірку з питань своєчасності подання податкового розрахунку комунального податку за 2 квартал 2008р., за результатами якої складено Акт №10602/15-1/35740359 від 25.11.2008р., в якому зафіксовано, що в порушення вимог ст. 15 Декрету КМУ від 20.05.1993р. №56-93 „Про місцеві податки і збори", абз. б) п.4.1.4 п.4,1 ст.4 ЗУ „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", п.3.2 Рішення Дніпропетровської міської ради 14 скликання від 30.07.2003р. підприємством не подано розрахунок комунального податку за 2 квартал 2008р.

Таким чином, згідно п.п.І7.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. №2181-111 за вище визначене порушення передбачене застосування штрафної (фінансової) санкції в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Відповідно до п.6.1 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Порушення, зафіксовані в Акті №10602/15-1/35740359 від 25.11.2008р., стали підставою для винесення податкового повідомлення-рішення №0005661503/0 від 09.12.2008р. на суму 170,00 грн., але у зв'язку з наявністю переплати на особовому рахунку підприємства в сумі 6,80 грн., сума боргу склала 163,20 грн.

Зазначене повідомлення-рішення було направлене на адресу відповідача, однак конверт повернувся до Лівобережної МДПІ м.Дніпропетровська у звязку з неможливістю вручення внаслідок незнаходження платника податків по фактичному місцю розташування.

В звязку з вищевикладеним, Лівобережною МДПІ м.Дніпропетровська було складено акт №11598/15-3/35740359 від 23.12.2008 про неможливість вручення платнику податків податкового повідомлення-рішення та розміщення податкового повідомлення-рішення №0005661503/0 від 09.12.2008р. на суму 170,00 грн. на дошці податкових оголошень.

Доказів оскарження податкового повідомлення-рішення №0005661503/0 від 09.12.2008р. відповідачем не надано, отже податкове зобовязання є узгодженим.

Лівобережною МДПІ м.Дніпропетровська проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ „КФГ „Ларз" з питань затримки у поверненні реєстраційного свідоцтва платника ПДВ, за результатами якої складено Акт перевірки №6033/15-2/35740359 від 16.07.2010р.

Так, перевіркою встановлено, що ТОВ „КФГ „Ларз" протягом дванадцяти послідовних податкових місяців не подавало податковому органу податкові декларації з ПДВ.

Відповідно до пп. "ґ" п. 9.8 ст. 9 Закону України від 03.04.97 №168/97 "Про податок на додану вартість" (із змінами та доповненнями) реєстрація платника ПДВ діє до дати її анулювання, яка відбувається якщо особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду.

Анулювання реєстрації на підставах, визначених у підпункті "ґ" цього пункту, здійснюється за ініціативою відповідного податкового органу або такої особи.

Платник податку зобов'язаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво: якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою платника податку, - разом із наданням заяви про таке анулювання; якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу, - протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку.

Враховуючи вищенаведене, 13.04.2010р. Лівобережною МДПІ м.Дніпропетровська анульовано реєстраційне свідоцтво ТОВ „КФГ „Ларз", підприємство виключено з Реєстру платників ПДВ, про що складено акт №698, який листом №12006/10/15-2 від 14.04.2010р. надіслано підприємству.

Таким чином, згідно із абз.1 пп.17.1.1. п.17.1.ст.17 Закону України від 21.12.2000р. №2181-111 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", та пп.6.1.1. п.6.1. п.6 "Інструкції про порядок застосування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби", затвердженої Наказом ДПА України №110 від 17.03.2001, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23.03.2001 за №268/5459 (із змінами і доповненнями) за вищезазначене порушення передбачено застосування штрафної (фінансової) санкції в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

На підставі Акту №6033/15-2/35740359 від 16.07.2010р. Лівобережною МДПІ м.Дніпропетровська винесено податкове повідомлення-рішення №0006671501/0 від 28.07.2010р., яким до підприємства застосовано штрафну санкцію в розмірі 170 грн., але у зв'язку з наявністю переплати на особовому рахунку підприємства в сумі 0,02 грн., сума боргу склала 169,98 грн.

Доказів оскарження податкового повідомлення-рішення №0006671501/0 від 28.07.2010р. відповідачем не надано, отже податкове зобовязання є узгодженим.

Також, Лівобережною МДПІ м.Дніпропетровська було проведено перевірку з питань своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток, за результатами якої складено Акт №11002/15-1/35740359 від 23.12.2010р., в якому зафіксовано, що в порушення вимог п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 ЗУ „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" зі змінами та доповненнями №2181-111 від 21.12.2000 (далі - Закон України №2181), п.16.4 ст.16 ЗУ „Про оподаткування прибутку підприємств", підприємством не подано декларація з податку на прибуток за 3 квартал 2010р. (граничний строк подання 09.11.2010р.)

Таким чином, згідно п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. №2181-111 за вище визначене порушення передбачене застосування штрафної (фінансової) санкції в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Порушення зафіксовані в Акт №11002/15-1/35740359 від 23.12.2010р., стали підставою для винесення податкового повідомлення-рішення №0001341505/0 від 24.03.2011р. на суму 170,00грн., але у зв'язку з наявністю переплати на особовому рахунку підприємства в сумі 0,02 грн., сума боргу склала 169,98 грн.

Зазначене повідомлення-рішення було направлене на адресу відповідача, однак конверт повернувся до Лівобережної МДПІ м.Дніпропетровська у звязку з неможливістю вручення.

В звязку з вищевикладеним, Лівобережною МДПІ м.Дніпропетровська було складено акт №1332/15-1/35740359 від 15.04.2011 про неможливість вручення платнику податків податкового повідомлення-рішення та розміщення податкового повідомлення-рішення №0001341505/0 від 24.03.2011р. на дошці податкових оголошень.

Доказів оскарження податкового повідомлення-рішення №0001341505/0 від 24.03.2011р. відповідачем не надано, отже податкове зобовязання є узгодженим.

Відповідно до підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону №2181 Платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Згідно п.1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року N 2181-III податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року N2181-III узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до статті 6 Закону №2181, з метою погашення податкового боргу відповідача податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

У зв'язку з несплатою до бюджету податкового боргу на адресу боржника було направлено першу податкову вимогу № 1/147 від 15.01.2009, яку було розміщено на дошці податкових оголошень 29.01.2009 у звязку з поверненням листа до Лівобережної МДПІ м.Дніпропетровська, про що складено акт № 520/24/35740359 від 29.01.2009.

Позивачем також на адресу боржника було направлено другу податкову вимогу № 2/426 від 04.03.2009, яку було отримано особисто під підпис боржником 14.03.2009, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Податкові вимоги ні в адміністративному, ні в судовому порядку відповідачем не оскаржені, отже, є узгодженими.

Відповідно до ч.1. ст. 67 Конституції України, кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п.3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

П.95.3 ст. 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно п.95.4 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем, підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки у позивача наявні докази існування боргу у відповідача, натомість відповідачем наявність податкового боргу не спростована.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м.Дніпропетровська до товариства з обмеженою відповідальністю «Комерційно-фінансова група «Ларз» про стягнення заборгованості задовольнити повністю.

Стягнути податкову заборгованість з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю „Комерційно-фінансова група „Ларз" (код 35740359) на користь бюджету (на р/р згідно бюджетної класифікації) в рахунок погашення податкового боргу в сумі 523,56 грн.(пятсот двадцять три грн. 56 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, визначені ст. 186 КАС України та набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.

Суддя

В.С. Парненко