Постанова № 21567134, 10.03.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
10.03.2011
Номер справи
2а-15255/10/15/0170
Номер документу
21567134
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

<Список >

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 березня 2011 р. (12:10) Справа №2а-15255/10/15/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Тоскіної Г.Л. , при секретарі Маляр К.В., за участю

від позивача не зявився,

від відповідача - не зявився,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в Ленінському районі АР Крим

до фізичної особи підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості в сумі 1430,00 гривень,

Суть спору:до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулась з позовом Державна податкова інспекція в Ленінському районі АР Крим до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі штрафних санкцій за порушення Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ” у сумі 1430,00 гривень.

Позовні вимоги мотивовані тим, що під час перевірки торгівельного обєкту відповідача було встановлено порушення Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. За результатами перевірки був складений акт, на підставі якого прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1430,00 гривень. Зазначене рішення було отримано відповідачем, але сума штрафних санкцій у встановлений діючим законодавством строк сплачена не була.

У судове засідання представник позивача не зявився, надіслав клопотання про розгляд справи за відсутністю представника позивача за наявними у справі документами.

У судове засідання відповідач не зявився, повідомлений належним чином про місце, дату та час розгляду справи за адресою реєстрації фізичної особи-підприємця та через засоби масової інформації відповідно до ст.39 КАС України, про причини неявки суд не повідомив.

На підставі викладеного, суд вважає можливим розглядати справу за відсутністю представника позивача, відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 1,3 статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Згідно п.2 ст.11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” в редакції на час виникнення спірних правовідносин, органи державної податкової служби мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари(послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.

Відповідно до ст.ст. 15, 16 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 року (в редакції на час виникнення спірних правовідносин) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Отже, враховуючи вищезазначене, Державна податкова інспекція в Ленінському районі у відносинах з відповідачем, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є субєктом владних повноважень.

ОСОБА_1 зареєстрована фізичною особою-підприємцем Ленінською державною адміністрацією АР Крим 22.02.2010 року, про що свідчить довідка з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Судом встановлено, що відповідно до Довідки про взяття на облік платника податків від 24.02.2010 року за № 59 платник податків ФОП ОСОБА_1 взята на облік в Державній податковій інспекції в Ленінському районі АР Крим 24.02.2010 року за №16076.

Таким чином, судом встановлено, відповідач є субєктом господарювання, зобовязана виконувати обовязки, покладені на неї законами у звязку зі здійсненням господарської діяльності.

Судом встановлено, що 27.08.2010 року посадовими особами Державної податкової інспекції в Ленінському районі АР Крим на підставі направлень № 361,362 від 27.08.2010 року здійснено перевірку господарської одиниці кафе-бару. За результатами перевірки був складений акт №0171/01/19/23/НОМЕР_1 (надалі Акт).

Перевіркою контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового та безготівкового обігу було встановлено порушення відповідачем п.1, п.3, п.4, п.9, п.11, п.13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме:

-непроведення розрахункової операції на суму 32,00грн. через реєстратор розрахункових операцій,

-порушення цілісності пломб РРО: ВЛ 781506, ВЛ 781505,

-не зберігання КОРО протягом встановленого терміну;

-невикористання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів послуг) та обліку їх кількості на каву натуральну та коньяк «Коктебель» 4 зірки;

-не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, на суму 101,00грн.

Відповідно до п.1, п.2, п.З, п.6 ст.17, ст.22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» ДПІ в Ленінському районі АР Крим було прийнято рішення №000186230 06.09.2010р. про застосування до відповідача штрафних санкцій у розмірі 1430,00 гривень.

Судом встановлено, що рішення №0001862308 від 06.09.2010р. було отримане відповідачем 06.09.2010, про що свідчить підпис відповідача на корінці рішення.

Перевіряючи правомірність нарахування та стягнення позивачем фінансових санкцій судом встановлено наступне.

Суд звертає увагу на те, що як встановлено в Акті підприємницька діяльність відповідачем здійснюється з використанням реєстратору розрахункових операцій МІNІ 500.02МЕ.

Відповідно до ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995 року (надалі Закон) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п. 1 ст. 3 Закону); застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування (п. 3 ст. 3 Закону); забезпечувати цілісність пломб реєстратора розрахункових операцій та незмінність його конструкції та програмного забезпечення (п. 4 ст. 3 Закону); щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій (п. 9 ст. 3 Закону); проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості (п. 11 ст. 3 Закону); забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (п. 13 ст. 3 Закону).

Судом встановлено, що до відповідача винятки, встановлені ст.9 Закону щодо невикористання розрахункової книжки та книги обліку розрахункових операцій не застосовуються, оскільки відповідач здійснює реалізацію підакцизних товарів.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачем 27.08.2010 року розрахункова операція не була проведена через РРО на суму 32,00 гривень при сплаті вартості спиртних напоїв та тютюнових виробів, а також порушена цілісності пломб РРО: ВЛ 781506, ВЛ 781505, не зберігання КОРО протягом встановленого терміну (відсутність КОРО); невикористання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів послуг) та обліку їх кількості на каву натуральну та коньяк «Коктебель» 4 зірки; не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, на суму 101,00грн, тим самим відповідачем порушені вимоги п.1, п.З, п.4, п.9, п.11, и.13 ст. З Закону.

Відповідно до ст. 17 Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки (п. 1 ст. 17 Закону); двадцяті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій (п. 2 ст. 17 Закону); п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості (п. 6 ст. 17 Закону);

Згідно до ст. 22 закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Судом встановлено, що відповідно до розрахунку фінансових санкцій до акту перевірки на підставі рішення №0001862308 від 06.09.2010р. за порушення пунктів 1,3,4,9,11,13 статті 3 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року відповідно до п.1, п.2, п.З, п.6 ст.17, ст.22 Закону до відповідача застосовані фінансові санкції у наступних розмірах:

-160,00грн. за непроведення розрахункової операції через РРО (32,00грн. х 5),

-340,00грн. за порушення цілісності пломб РРО (17,00грн. х 20),

-340,00грн. за незберігання КОРО протягом встановленого терміну (17,00грн. х 20)

-85,00грн. за невикористання режиму попереднього програмування найменування товарів та обліку їх кількості (17,00грн. х 5),

-505,00грн. за незабезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій (101,00грн. х 5).

Отже, суд встановив, що позивачем вірно застосовані фінансові санкції у розмірі 1430,00 гривень за порушення пунктів 1,3,4,9,11,13 статті 3 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року.

Таким чином, суд дійшов висновку, що рішення №0001862308 від 06.09.2010р. прийнято позивачем відповідно до закону, обґрунтовано та у межах наданих владних повноважень, а відтак позовні вимоги підлягають задоволенню.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2.Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1) заборгованість зі сплати фінансових санкцій за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» у сумі 1430,00 гривень, які підлягають зарахуванню на р/р 31115104700164 до державного бюджету Ленінського району, ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740646, МФО 824026.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя <підпис >Тоскіна Г.Л.

<Текст >