Провадження № 2а /108/85/12 р
Справа № 108/984/12 р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 лютого 2012 року
Суддя Керченського міського суду АР Крим Шкуліпа В.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного Управління пенсійного фонду України в Автономної Республіки Крим (далі УПФ в АРК) про зобов'язання нарахувати недоплачену щомісячну соціальну допомогу “Дітям війни”,
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до Управління пенсійного фонду України в Автономної Республіки Крим про зобовязання зробити перерахунок та сплатити недоотриману суму підвищення до пенсії як особі, що має статус “Дитина війни ”, за період з 01 червня 2011 р. по листопад 2011 р
Вимоги мотивовані тим, що позивач є “дитиною війни”, в розумінні Закону України “Про соціальний захист дітей війни” і має право на пільги, передбачені цим Законом, які йому не сплачені відповідачем за зазначений період. Позивач просить справу розглянути в його відсутність.
Ухвалою судді від 07 лютого 2012 року відкрито провадження у справі, позовні вимоги про стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги «дитині війни»за період з 01 червня 2011 р. по 01 липня 2011 р. залишені без розгляду.
Представник відповідача - Управління Пенсійного фонду України в АРК, належним чином повідомлений про час та місце проведення судового засідання, у судове засідання не з'явився, про слухання справи сповіщені належним чином, надали відгук на позов, в задоволенні позовних вимог просять відмовити, вважаючи їх необґрунтованими, справу просять розглянути у відсутність їх представника.
Згідно із вимогами ч. 6 ст. 128 КАС України, вважаю за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, надані сторонами, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Згідно ст. ст. 21, 22 Конституції України права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Зміст та обсяг прав і свобод людини при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не може бути звужений. Відповідно до ст. 1 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” “дитина війни” - особа, яка є громадянином України, та якій на час закінчення Другої світової війни (02 вересня 1945 року) було менше 18 років. Позивач народився ІНФОРМАЦІЯ_1. На час закінчення Другої світової війни йому було менш 18 років, тому він віднесений до категорії осіб, визнаних дітьми війни. Статтею 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни" визначено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 % мінімальної пенсії за віком. Згідно з п. 3 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1261 від 24 жовтня 2007 року до основних засад Пенсійного фонду України відноситься, зокрема, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплат пенсій та інших виплат, які здійснюються за рахунок коштів Пенсійного Фонду. Обов'язок по нарахуванню та виплаті доплати до пенсії, яка передбачена Законом України “Про соціальний захист дітей війни” покладено на орган Пенсійного фонду України, тому розрахунок сум не відноситься до компетенції суду. За чинним законодавством розмір мінімальної пенсії за віком визначається лише за правилами, передбаченими частиною першою статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Іншого нормативно-правового акта, який би визначав цей розмір або встановлював інший розмір, немає. З огляду на викладене, суд не бере до уваги положення частини третьої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з якої випливає, що мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом першим частини першої цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом, оскільки наявність такої норми та відсутність іншого мінімального розміру пенсії за віком не є підставою для відмови в реалізації позивачем конституційної гарантії та права на підвищення пенсії виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, як це встановлено статтею 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни". Згідно з п.3 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1261 від 24 жовтня 2007 року, до основних засад Пенсійного фонду України відноситься, зокрема, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплат пенсій та інших виплат, які здійснюються за рахунок коштів Пенсійного Фонду. Також постановою Кабінету Міністрів України №745 від 06 липня 2011 року «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету»встановлено, що «дітям війни»до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення проводиться у розмірі 49,80 гривні. Постанова Кабінету Міністрів України № 745 набрала чинності з дня її опублікування, тобто з 23 липня 2011 року. Таким чином, задоволенню підлягають позовні вимоги в частині зобовязання відповідача нарахувати та виплатити позивачу недоплачене підвищення до пенсії, як дитині війни, за період з 01 липня 2011 року по 23 липня 2011 року, з урахуванням виплаченого, а позовні вимоги про виплату соціальної допомоги з 23 липня 2011 року по листопад 2011 року задоволенню не підлягають.
На підставі ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", Рішення Конституційного Суду України № 20-рп/2011 від 26.12.2011 року, ст.ст. 6-11 КАС України, керуючись ст.ст. 158-163, 167 КАС України, суд, -
постановив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Зобов'язати Головне Управління пенсійного фонду України в Автономної Республіки Крим нарахувати та виплатити ОСОБА_1 недоплачене підвищення до пенсії, або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, передбаченого статтею 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком встановленого частиною 1 статті 28 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” за період з 01 липня 2011 року по 23 липня 2011 року, з урахуванням виплаченого.
В задоволенні позову в іншій частині відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 16 (шістнадцять) грн. 09 коп.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Керченський міський суд протягом десяти днів з дня отримання повного тексту постанови суду, а особи, які брали участь у справі, але не були присутні під час проголошення постанови суду, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови
Суддя Шкуліпа В.І.