Постанова № 21565434, 09.11.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
09.11.2011
Номер справи
2а-12461/11/0170/17
Номер документу
21565434
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

<Текст >

09 листопада 2011 р. <Текст >Справа №2а-12461/11/0170/17 Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки КримПапуша О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом Заступника прокурора м.Євпаторії в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м.Євпаторія АР Крим

до Товариства з обмеженою відповідальністю " Лего Плюс" <Список ><Відповідач в особі ><Текст >

про стягнення

<Текст >

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 10.10.2011року надійшов адміністративний позов Заступника прокурори м. Євпаторії в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Євпаторія АР Кримдо Товариства з обмеженою відповідальністю "Лего Плюс"про стягнення заборгованості у сумі 2071,59 грн.

Ухвалою суду від 12.10.2011р. в адміністративній справі відкрито скорочене провадження, відповідачу надано строк до 09.11.2011р. для подачі до канцелярії суду заперечень проти позову, всіх необхідних документів та доказів на підтвердження своїх заперечень або заяву про визнання позову. Доведено до відома сторін про розгляд справи суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, за наявними у справі матеріалами.

В обґрунтування позовних вимог, прокурор м. Євпаторії АР Крим звернувшись до Окружного адміністративного суду АРКрим в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Євпаторія АРКрим на підставі ст.ст.20, 36-1 Закону України "Про прокуратуру", ст.60 Кодексу адміністративного судочинства України, діючи на реалізацію владної компетенції, визначеної 12,13,25,26 Закону України від 08.07.10р. №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", якою органи Пенсійного фонду України наділені правом на звернення до суду з позовами про стягнення заборгованості, у тому числі якщо страхувальник порушив порядок нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску чи подання звітності зазначає про порушення відповідачем вимог п.4 ч.2 ст.6, ч.8 ст.9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", з положень яких платник єдиного внеску зобов'язаний подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики, а також своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати, незалежно від фінансового стану платника, єдиний внесок.

Осіб, які беруть участь у справі, повідомлено про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі, повідомлено про визначений судом строк подання до суду заперечень проти позову чи заяви про визнання позову. Беручи до уваги вимоги ч.11 ст.35 КАС України, судом вжито усіх можливих заходів щодо сповіщення сторін про розгляд адміністративної справи, вжито усіх можливих заходів для повідомлення відповідача про строк подання заперечень проти позову, порядок їх подання, а також наслідки неподання такого заперечення, у з вязку з чим, розглядаючи матеріали справи, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку скороченого провадження, відповідно до приписів, встановлених статтею183-2 КАСУкраїни.

Позивач просить суд стягнути з відповідача своєчасно не сплачений ним єдиний страховий внесок, самостійно нарахований відповідачем до сплати органам Пенсійного фонду України, за червень 2011р., сплати застосованих фінансових санкцій та нарахованої пені загальною сумою 2071,59грн.

З огляду на викладене, цей позов розглядається судом відповідно до пункту 5 частини другої статті 17 КАС України, як спір за зверненням субєкта владних повноважень у випадку прямо передбаченому законом, та, зважаючи на положення ст.ст.18,50 КАС України, оскільки однією із сторін справи є орган державної влади, на цей спір поширюється компетенція адміністративних судів та справа підсудна окружному адміністративному суду.

Статтею 46 Конституції України визначено право громадян на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності.

Закон України від 08.07.10р. №2464-IV "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

З положень статті1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах; працівники - громадяни України; іноземці та особи без громадянства, які працюють; фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності; особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю; особи, які працюють на виборних посадах в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян; працівники воєнізованих формувань; військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу; батьки - вихователі дитячих будинків сімейного типу; особи, які отримують допомогу по тимчасовій непрацездатності; особи, які проходять строкову військову службу у Збройних Силах України; особи, які відповідно до закону отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також особи, які є застрахованими відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, згідно положень статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" є платниками єдиного внеску.

Дія Закону поширюється на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов'язаної із збором та веденням обліку єдиного внеску та з положень статті 2 виключно цим Законом визначаються: принципи збору та ведення обліку єдиного внеску; платники єдиного внеску; порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску; розмір єдиного внеску та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування; орган, що здійснює збір та веде облік єдиного внеску, його повноваження та відповідальність; склад, порядок ведення та використання даних Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування; порядок здійснення державного нагляду за збором та веденням обліку єдиного внеску.

Обов'язки платників єдиного внеску виникають з дня їх державної реєстрації відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", з початку провадження відповідної діяльності, з дня укладення трудового договору (контракту) чи цивільно-правового договору.

Зокрема з положень частини 2 статті 6 Закону платники єдиного внеску зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, а також вести облік виплат (доходу) застрахованої особи та нарахування єдиного внеску за кожним календарним місяцем і календарним роком, зберігати такі відомості в порядку, передбаченому законодавством.

Відповідно до статті 1 Закону Пенсійний фонд України орган, уповноважений відповідно до цього Закону вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір та ведення обліку страхових коштів, контролювати повноту та своєчасність їх сплати, вести Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування та виконувати інші функції, передбачені законом.

Частиною першою статті 8 Закону визначено, що розмір єдиного внеску для кожної категорії платників, визначених цим Законом, та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування встановлюються з урахуванням того, що вони повинні забезпечувати застрахованим особам страхові виплати і соціальні послуги, передбачені законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; фінансування заходів, спрямованих на профілактику страхових випадків; створення резерву коштів для забезпечення страхових виплат та надання соціальних послуг застрахованим особам; покриття адміністративних витрат із забезпечення функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування.

За приписами частини 4 статті 8 Закону порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається виключно цим Законом та прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами.

На вимогу частини 12 статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Лего Плюс", ідентифікаційний код 35365549, зареєстровано юридичною особою Виконавчим комітетом Євпаторійської міської ради АР Крим 27.12.2007р. за адресою: 97407, АРКрим, м. Євпаторія, вул.Радянська, будинок 3(а.с.10).

З матеріалів справи судом встановлено, що відповідач, який відноситься до 2-го класу професійного ризику виробництва, відповідно до якого за червень 2011р. самостійно нарахував та подав позивачу розрахунок єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування сумою 2226,81грн., з яких заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску за коефіцієнтом 34,7% складає 2071,59 грн., та за коефіцієнтом 2,6% складає 155,22 грн. Заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску за коефіцієнтом 2,6% складає 155,22 грн., відповідачем сплачено (а.с.11).

Внаслідок несвоєчасної сплати у повному обсязі страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у відповідача перед позивачем рахується недоїмка сумою 2071,59грн.

За приписами частини 4 статті 8 Закону порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається виключно цим Законом та прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами.

Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. При цьому, днем сплати єдиного внеску вважається:

1)у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки Пенсійного фонду - день списання банком або Державним казначейством України суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок Пенсійного фонду;

2)у разі сплати єдиного внеску готівкою - день прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі.

Відповідно п.2.4 Порядку ведення органами Пенсійного фонду України обліку надходження сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів, затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України 27.09.10р. №21-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.10.10р. №988/18283, документами, що підтверджують сплату платником сум платежів, є одержані від органів Державного казначейства України виписки з рахунків відповідно до Порядку відкриття рахунків у національній валюті в органах Державного казначейства України, затвердженого наказом Державного казначейства України від 02.12.02р. №221, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.02.02р. за №976/7264.

Згідно частини першої статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" рішення, прийняті органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами.

Вимогою про оплату боргу від 03.08.2011 року № Ю 334 (а.с.17) відповідача повідомлено про не сплату ним єдиного страхового внеску, та наявність недоїмки, що рахується за ним. Проте, застосовані заходи впливу на час звернення до суду бажаним результатів не надали, заборгованість розміром 2071,59 грн. відповідачем не сплачено.

Оцінивши зібрані докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що відповідачем як страхувальником не сплачені страхові внески за осіб, за червень 2011 року сумою 2071,59 грн., тому позов підлягає задоволенню, а заявлена до відшкодування органом Пенсійного фонду України сума - стягненню.

У справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 159,160,161,162,163,183-2,186,254 КАСУкраїни, суд-

ПОСТАНОВИВ:

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лего Плюс", ідентифікаційний код юридичної особи 35365549, на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Євпаторія АРКрим заборгованість сумою 2071,59грн., зарахувавши на 37197070000103 в Управління Державного казначейства у м. Євпаторія Головного управління Державного казначейства в АР Крим.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною та обовязковою до негайного виконання.

Суддя <підпис >Папуша О.В.

<Текст >