ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
<Текст >
02 листопада 2011 р. <Текст >Справа №2а-12245/11/0170/17 Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим ПапушаО.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Алушті АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Базальт"
про стягнення,
<Текст >
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 10.10.11року надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Алушті АРКрим до Товариства з обмеженою відповідальністю "Базальт" про стягнення.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач має несплачену заборгованість по зобовязанням зі сплати податку на прибуток приватних підприємств, яка станом на час звернення до суду із позовом становить 154,26грн. У добровільному порядку заборгованість відповідачем не сплачена, а тому позивач вимушений звернутись до суду. За вказаних обставин, позивач просив суд постановити рішення згідно якого: стягнути заборгованість з відповідача в розмірі заборгованості по платежам до бюджету в зазначеній сумі.
Справи про стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях субєкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений Кодексом адміністративного судочинства України строк оскарження, відповідно до п.4 ч.1 ст.183-2 КАС України розглядаються в порядку скороченого провадження.
Ухвалою суду від 11.10.11р. в адміністративній справі відкрито скорочене провадження, запропоновано відповідачу в термін до 02.11.11р. надати суду заперечення проти позову, всі необхідні документи та докази або заяву про визнання позову, доведено до відома сторін про розгляд справи суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, за наявними у справі матеріалами.
На вимоги ч.11 ст.35 КАС України, судом вжито усіх можливих заходів щодо сповіщення сторін про розгляд адміністративної справи, вжито достатніх заходів для повідомлення відповідача про строк подання заперечень проти позову, порядок їх подання, а також наслідки неподання такого заперечення, суд не знаходить перешкод для розгляду справи в порядку скороченого провадження та її вирішення по суті позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, судом зясовано, що позивач, з положень статті 4 Закону України від 04.12.90р. №509-ХІІ "Про державну податкову службу", є державним органом виконавчої влади, та, діючи на реалізацію своєї владної компетенції, звернувся з адміністративним позовом про стягнення податкової заборгованості відповідача, що виникла внаслідок несвоєчасної сплати до державного бюджету податків та обовязкових платежів. Відповідні права органу державної податкової служби надано положеннями ст.20 Податкового кодексу України.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Базальт" субєкт господарювання, що здійснює свою діяльність на підставі Статуту (а.с.8-15), ідентифікаційний код юридичної особи32843516, зареєстроване Виконавчим комітетом Алуштинської міської ради АРКрим з 20.04.04р. за місцезнаходженням:98500, АРКрим, м.Алушта, вул.Юбілейна, б.26, кв.22 (а.с.4,5,6), платником податків та обовязкових платежів перебуває на податковому обліку у ДПІ в м.Алушті АРКрим, узято на облік з 20.05.04р. за №153 (а.с.7).
З огляду на викладене цей позов розглядається судом відповідно до пункту 5 частини другої статті 17 КАС України, як спір за зверненням субєкта владних повноважень у випадку прямо передбаченому законом, та, зважаючи на положення ст.ст.18,50 КАС України, оскільки однією зі сторін справи є орган державної влади, на цей спір поширюється компетенція адміністративних судів та справа підсудна окружному адміністративному суду.
Встановлені судом з матеріалів справи фактичні обставини свідчать про те, що актом від 02.10.09р. №136/1502/32843516, складеного за результатами невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, встановлено порушення пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", в частині несвоєчасної здачі податковому органу свідоцтва платника податку на додану вартість від 14.03.05р. №00245195 (а.с.17)
На підставі вказаного акту перевірки, виявлених порушень, контролюючим органом податковим повідомленням-рішенням від 12.11.09р. №0000911502/0 визначено суму грошового зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями по податку на додану вартість розміром 170,00грн. (а.с.19).
Податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання, відповідно до п.1.3 ст.1 Закону України від 21.12.2000р. №2181 "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", чинного на час виникнення, визнається як податковий борг (недоїмка).
Відповідно до положень п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом5.2.2 цього пункту.
Матеріали справи не містять доказів ініціювання відповідачем процедури адміністративного оскарження відповідно до п.п.5.2.2, п.5.2ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у звязку з чим своєчасно несплачені узгоджені податкові зобовязання визнаються податковим боргом.
Внаслідок наявної переплати по особовому рахунку контролюючим органом скореговані податкові зобовязання платника податків, через що за ним рахується заборгованість сумою 154,26грн. (а.с.22).
Заходи впливу контролюючого органу на платника податків, що не виконує приписи податкового законодавства, кореспондовані з положень статті 67 Конституції України, визначені Законом України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" позитивних результатів не надали. Направлені на адресу відповідача податкові вимоги від 11.01.10р. №1/5 сумою 154,26грн., та від 04.06.11р. №2/195 сумою 154,26грн., повернуті поштовим відділенням, у звязку із чим розміщені дошці обяв ДПІ в м.Алушті АР Крим (а.с.20,21), що відповідно до положень пп.6.2.4. п.6.2. ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" свідчить про їх вручення відповідачу.
На вимогу норм пунктів 36.1,36.2,36.3 статті 36ПКУкраїни податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Так, виконанням податкового обов'язку за правилами п.38.1 статті 38 ПКУкраїни визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Матеріали справи не містять доказів на підтвердження обставин оскарження відповідачем, податкових вимог від 11.01.10р. №1/5 сумою 154,26грн., та від 04.06.11р. №2/195 сумою 154,26грн., через що наявні матеріали справи свідчать про її чинність на час розгляду справи.
Відповідно до пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Розмір заборгованості також підтверджується відомостями з особового рахунку, відповідно до якого загальну сума недоїмки, станом на час розгляду справи становить 154,26грн., що свідчить про невиконання платником податків конституційних норм, кореспондованих до статті 16 ПК України, щодо сплати податків та зборів.
Проаналізувавши зібрані у справі докази в їх сукупності, приймаючи до уваги, що розмір суми податкового боргу відповідачем відповідно до ст.71 КАСУкраїни не спростовуються, доказів, на підтвердження погашення зобовязань зі сплати податкової заборгованості відповідач не надав, суд приходить до висновку, що заявлена вимога про стягнення коштів у сумі податкового боргу, розмір якої підтверджено належним чином, ґрунтується на положеннях Податкового кодексу України, а тому суд знаходить підстави для її задоволення.
Відповідно до пп.95.1, п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
За приписами п.95.3 ст.95 ПКУкраїни стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Підпунктом 20.1.18 статті 20 ПК України органам державної податкової служби надано право на звернення до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до ч.4ст.94 КАСУкраїни, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 94,159,160,161,162,163,183-2,186,254 КАСУкраїни, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Базальт", ідентифікаційний код юридичної особи32843516, у банках його обслуговуючих, на користь Державного бюджету м.Алушта, в рахунок погашення податкового боргу, заборгованість сумою 154,26грн., що підлягає зарахуванню на р/р31119029700007 в ГУДКУ в АРКрим, м.Сімферополь, МФО824026, код в ЄДРПОУ 34740913, код платежу14010100.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку. Строк для подання апеляційної скарги стороною обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя <підпис >О.В. Папуша
<Текст >